fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Pieniądze na walkę z koronawirusem

Fotorzepa, Jakub Dobrzyński
W związku z epidemią koronawirusa zmieniono harmonogram programu Inteligentny Rozwój (POIR). Nowy konkurs ma być uruchomiony w sprawdzonej i przyjaznej dla przedsiębiorców szybkiej ścieżce. Do rozdysponowania jest 200 milionów złotych na prace B+R wspomagające walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Realizowane projekty powinny obejmować prace badawczo-rozwojowe mające na celu opracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie produktów i technologii dotyczących diagnostyki, terapii i prewencji.

Ogłoszenie konkursu planowane jest na 6 kwietnia. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 6 maja i potrwa do 31 grudnia br.

W odpowiedzi na gospodarcze zawirowania wywołane pandemią koronawirusa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało projekt ustawy, która ułatwi prowadzenie i rozliczanie przedsięwzięć dofinansowanych przez UE. Projekt zakłada także skierowanie pieniędzy unijnych na walkę z koronawirusem. Specustawa funduszowa została przyjęta przez Radę Ministrów.

Dodatkowo, MFiPR przygotowało rekomendacje dla instytucji i beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy unijnych.

Instytucje pośredniczące w programie Inteligentny Rozwój, między innymi NCBR, BGK i PARP, wydłużyły termin składania wniosków w konkursach, których zakończenie było planowane na marzec i początek kwietnia. Postęp prac w projektach dofinansowanych z POIR jest sprawdzany za pomocą komunikacji elektronicznej. MFiPR zaproponowało również wprowadzenie zmian dotyczących kredytu technologicznego, rozszerzenie funduszu gwarancyjnego dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz uruchomienie funduszu pożyczkowego o wartości co najmniej 400 milionów złotych.

Źródło: MF
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA