Utrata bioróżnorodności powoduje rozwój chorób zakaźnych. Nadchodzi epidemia?

Naukowcy ustalili, że ze wszystkich „czynników globalnych zmian”, mających szkodliwy wpływ na ekosystemy, utrata gatunków najbardziej przyczynia się do wzrostu ryzyka wybuchu epidemii.

Szczepionka AstraZeneca przeciw COVID wycofana z użycia w Europie

AstraZeneca rozpoczęła proces globalnego wycofywania z użycia swojej szczepionki przeciw COVID-19. W wydanym komunikacie firma wyjaśniła powody tej decyzji.

Holandia. Pacjent prawie dwa lata chorował na Covid. Wirus mutował 50 razy

W szpitalu w Holandii w wieku 72 lat zmarł pacjent, który chorował na Covid przez 613 dni. Wirus mutował w jego organizmie 50-krotnie - pisze "Time Magazine".

Potwierdzono skutki uboczne u zaszczepionych przeciwko COVID-19

Szczepionki na COVID-19 mogą zwiększyć ryzyko niektórych rodzajów zaburzeń pracy serca i mózgu — twierdzą naukowcy z Global Vaccine Data Network — specjalnej grupy badawczej przy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - informuje portal medonet.pl.

Polskie szczepionki na covid i grypę. Polacy tworzą unikalną na świecie technologię

Biofarmaceutyczna spółka z Krakowa ma szansę pchnąć prace nad szczepionkami przeciwko chorobom zakaźnym mocno do przodu. Eksperci przekonują, że ta rodzima technologia jest unikalna w skali globalnej.

Rząd w czasie pandemii COVID-19 w zinstrumentalizowany sposób posługiwał się lękiem

Podczas walki z covidem rząd używał słownictwa rodem z armii i instytucjonalnie zarządzał strachem – wynika ze sprawozdania Rady Języka Polskiego.

Niemcy: Powikłania u 0,00072 procent szczepionych na COVID-19

U 467 z około 65 milionów osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi w Niemczech zdiagnozowano do tej pory powikłania poszczepienne. 11 827 osób złożyło wnioski o uznanie szkód spowodowanych szczepionką na COVID-19.

Covid-19 wciąż nie odpuszcza. Dominuje nowy wariant

Nowy, dominujący obecnie wariant omikrona JN.1 może wywoływać stany lękowe i problemy ze snem – przestrzegają lekarze.

WHO: W grudniu 10 tysięcy zgonów z powodu Covid-19

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus wskazał spotkania świąteczne i szybko rozprzestrzeniającą się odmianę wirusa jako przyczyny wzrostu liczby hospitalizacji i zgonów z powodu Covid-19 na całym świecie.

W szpitalach w USA wracają obowiązkowe maski. Grypa i COVID atakują

W co najmniej czterech stanach USA, w związku ze wzrostem liczby zakażeń grypą sezonową, COVID-19 i innymi chorobami układu oddechowego, wraca obowiązek noszenia masek - informuje Reuters.

Groźne choroby w 2024 roku. Ekspertka WHO: COVID-19, denga, mpox

Jakie zagrożenia zdrowotne może przynieść 2024 rok? Pytana o to Maria Van Kerkhove, ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia, wskazała m.in. na małpią ospę (mpox).

Gdzie się zaszczepić, nie tylko na krakena? Kto i kiedy musi płacić

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował informator dotyczący szczepień przeciwko grypie, COVID-19 i pneumokokom. Jest tam wykaz aptek i przychodni, w których można przyjąć szczepionki. Fundusz podaje też, dla kogo szczepionki są bezpłatne, a dla kogo ze zniżką.

Sondaż: Czy Polacy chcą powrotu obowiązku noszenia maseczek?

"Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, wykrywanych w testach w Polsce, Pani/Pana zdaniem powinien zostać przywrócony obowiązek zakładania masek w miejscach publicznych?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Zabrakło nowych szczepionek przeciwko koronawirusowi

Choć ministerstwo zachęca do szczepień, lekarze i aptekarze nie mogą zamówić preparatu. A pacjent zapisać się na szczepienie.

Brakuje szczepionek przeciw Covid-19

Choć szczepienia przeciwko Covid-19 ruszyły dopiero w środę, już skończyły się szczepionki. A osób zakażonych przybywa.

Brytyjczycy rozliczają władze za walkę z pandemią COVID-19. Boris Johnson przeprasza

- Bardzo mi przykro z powodu bólu, straty i cierpienia ofiar i ich rodzin - powiedział były premier Wielkiej Brytanii podczas dochodzenia w sprawie reakcji władz na pandemię COVID-19.

Kraken. Waldemar Kraska zachęca do szczepień. "COVID-19 nie pozwala o sobie zapomnieć"

W ostatnim miesiącu w Polsce wykonywano mniej niż 100 szczepień na COVID-19 dziennie. Wkrótce w naszym kraju będzie 410 000 dawek szczepionki na podwariant Kraken (XBB.1.5) koronawirusa. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zachęca do szczepień.

Ruszyły szczepienia "na krakena". Jak się zapisać

Od środy 6 grudnia można zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid, chroniącą przed najnowszym wariantem koronawirusa - XBB.1.5, czyli tzw. Krakenem. Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, jak można się zapisać na szczepienie przeciw Covid-19.