Pracownicy hybrydowi czekają na wsparcie

Ponad 3 na 4 pracowników chce po zakończeniu pandemii pracować w modelu hybrydowym. A to oznacza, że pracodawcy muszą dopasować świadczenia pozapłacowe do nowej formuły pracy i aktualnych potrzeb zespołów. Benefity powinny więc być dziś elastyczne, dostępne online i mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychofizyczne.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc – najważniejsze jest rzucenie palenia

Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest najczęstszą i najpoważniejszą chorobą płuc, zwłaszcza wśród osób powyżej 50 roku życia. Jej istotą jest nieodwracalne i trwałe uszkodzenie oskrzeli oraz pęcherzyków płucnych przez wnikające do organizmu zanieczyszczenia, np. w postaci dymu tytoniowego lub zanieczyszczenia powietrza. Jakie są perspektywy wyleczenia tego schorzenia? O tym w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską mówi dr n. med Rafał Dobek, specjalista chorób płuc, chorób wewnętrznych i alergologii z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Czym jest zegar biologiczny człowieka?

Zegar biologiczny to wewnętrzny mechanizm regulujący rytm funkcjonowania naszego organizmu w zależności od pory dnia i nocy.

Jakie wartości odżywcze ma gruszka?

Gruszki to owoce, które ceniono już w starożytności. Do Europy dotarły z Persji przez Armenię do Grecji, a stamtąd do Rzymu. Gruszki miał uprawiać sam Juliusz Cezar.

Jakie właściwości odżywcze ma arbuz

Arbuz jest rośliną z rodziny dyniowatych.

Uśmiech, o którym zawsze marzyłeś

Rynek przezroczystych nakładek na zęby przeżywa w ostatnich latach apogeum. Przezroczyste nakładki na zęby stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych, metalowych aparatów ortodontycznych. Obecnie istnieją setki firm oferujących tę formę leczenia wad zgryzu. Dlatego warto bardzo dokładnie przyjrzeć się różnym ofertom firm produkujących aparaty nakładkowe.

Raz na zawsze powstrzymaj wypadanie włosów

Mocne, gęste i lśniące włosy są atrybutem urody zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jed-nak co w sytuacji, gdy stan włosów na głowie dalece odbiega od oczekiwań? Niestety przerzedzające się włosy mogą wprowadzić w kompleksy każdego z nas.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry - jaki zastosować?

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry to produkt, bez którego trudno wyobrazić sobie pielęgnację skóry głowy z tym problemem.

Na czym polega proces tłoczenia soków?

Nie ulega wątpliwości, że soki owocowe i warzywne są bogactwem smaku i wielu cennych witamin oraz minerałów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, jednak czy wszystkie z nich są sobie równe? Okazuje się, że wiele soków wzbogaconych jest o sztuczne substancje, które pozbawiają go jego cennych właściwości. Zupełnie inne są jednak soki tłoczone. Na czym polega proces tłoczenia soków? Dowiesz się z naszego artykułu.

Insulin on Board Cup 2021 – strzelają gole i walczą z cukrzycą

100 zawodników z całej Polski, 12 drużyn, dwa dni walki o medale i dobry poziom cukrów. Uczestników trzeciej już edycji turnieju Insulin on Board Cup łączy nie tylko piłka nożna, ale też cukrzyca typu I. Na co dzień daje w kość i dzieciom, i ich rodzicom, choć na zewnątrz prawie jej nie widać.

Naukowcy: Mięso źródłem chorób serca. Najlepiej nie jeść

Jedzenie przetworzonego mięsa zwiększa ryzyko choroby serca o 1/5 - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Aktywność fizyczna dla seniora — na zdrowie!

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm niezależnie od wieku. Ruch jest istotny także dla seniorów! Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego tak ważne jest, by dbać o regularną dawkę ruchu w podeszłym wieku i jakie aktywności fizyczne będą wskazane dla seniora.

Nietrzymanie moczu – przyczyny i postaci tej dolegliwości oraz jak ją leczyć i jakie środki ochronne stosować doraźnie

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyka nie tylko seniorów. Wbrew obiegowej opinii nie cierpią też na nią wyłącznie kobiety; nietrzymanie moczu jest przypadłością, na którą cierpią także panowie. Jakie są przyczyny tej kłopotliwej dolegliwości, czy i jak można ją leczyć oraz jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu, zanim terapia przyniesie oczekiwany skutek? Odpowiadamy.

Oleje tłoczone na zimno - jak wprowadzić je do diety?

Oleje tłoczone na zimno stanowią niezwykle bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz przeciwutleniaczy. Właśnie dlatego powinny one stanowić jeden ze składników naszego jadłospisu. Jak wprowadzić je do codziennej diety?

Platforma Liki24 dostępna już dla mieszkańców Warszawy

Wraz z rozwojem rynku farmaceutycznego, konkurencja w tej branży jest przeogromna. W stolicy aptek jest ponad 1000,a w całej Polsce to ponad setki tysięcy punktów. Wiele z nich należy do sieci aptek, których w Polsce jest kilka, ale też mamy apteki prywatne. W związku z tak wielką ilością dostępnych punktów i różnych podmiotów, ceny poszczególnych leków są różne. Mowa tu o lekach nie refundowanych, których cena uzależniona jest od marży danej apteki.

Zdrowe odżywianie z cateringiem dietetycznym Heroes Diet

Nigdy wcześniej nie przywiązywaliśmy tak bardzo dużo uwagi do zdrowego odżywiania jak teraz. Jeszcze niedawno motywowała nas moda na bycie fit, ale ostatnie lata poszerzyły zakres motywacji. Chcemy być szczupli, by mieć ładną sylwetkę, ale też dlatego, ponieważ chcemy być zdrowi i co więcej rozumiemy, że nasze zapotrzebowanie na rodzaj jedzenia ma wpływ na klimat i środowisko.

Jak walczyć z depresją?

Permanentny brak czasu, ciągłe przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, odizolowanie i samotność – tak wygląda dzisiaj nasze życie. Jesteśmy mniej aktywni, nie potrafimy radzić sobie ze stresem. Co robić, by nie wpaść w depresję?

Psorisel – szampon i dermokosmetyki do skóry z łuszczycą

Łuszczyca to choroba o przebiegu przewlekłym, często atakująca owłosioną skórę głowy. Jej przyczyny nie są znane, a leczenie opiera się na łagodzeniu objawów. W walce z łuszczycą konieczne jest nie tylko stosowanie leków i unikanie czynników drażniących. Dużą rolę odgrywa też właściwa pielęgnacja. Jakie kosmetyki przy łuszczycy głowy warto stosować?