Jakie wartości odżywcze ma gruszka?
Gruszki to owoce, które ceniono już w starożytności. Do Europy dotarły z Persji przez Armenię do Grecji, a stamtąd do Rzymu. Gruszki miał uprawiać sam Juliusz Cezar.
Uśmiech, o którym zawsze marzyłeś
Rynek przezroczystych nakładek na zęby przeżywa w ostatnich latach apogeum. Przezroczyste nakładki na zęby stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych, metalowych aparatów ortodontycznych. Obecnie istnieją setki firm oferujących tę formę leczenia wad zgryzu. Dlatego warto bardzo dokładnie przyjrzeć się różnym ofertom firm produkujących aparaty nakładkowe.
Platforma Liki24 dostępna już dla mieszkańców Warszawy
Wraz z rozwojem rynku farmaceutycznego, konkurencja w tej branży jest przeogromna. W stolicy aptek jest ponad 1000,a w całej Polsce to ponad setki tysięcy punktów. Wiele z nich należy do sieci aptek, których w Polsce jest kilka, ale też mamy apteki prywatne. W związku z tak wielką ilością dostępnych punktów i różnych podmiotów, ceny poszczególnych leków są różne. Mowa tu o lekach nie refundowanych, których cena uzależniona jest od marży danej apteki.
Aktywność fizyczna dla seniora — na zdrowie!
Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm niezależnie od wieku. Ruch jest istotny także dla seniorów! Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego tak ważne jest, by dbać o regularną dawkę ruchu w podeszłym wieku i jakie aktywności fizyczne będą wskazane dla seniora.
Jak nie przytyć, mając siedzący tryb pracy?
Siedzący tryb życia to nasza codzienność, jednak naukowcy i lekarze nie mają wątpliwości, że ma to niekorzystny wpływ na zdrowie. Pandemia koronawirusa dodatkowo spotęgowała nasze „zasiedzenie się”. Warto zadbać o siebie holistycznie i nie dopuścić do sytuacji, w której siedzący tryb pracy odbije się negatywnie na naszym zdrowiu i sylwetce. Oto garść praktycznych wskazówek, jak się nie dać!
Czy można pić wodę prosto ze studni? W jaki sposób sprawdzić stan jej wody?
Czerpanie wody z własnej studni było popularne wiele lat temu. Obecnie także w ogrodach domów jednorodzinnych bardzo często dostrzec można takie rozwiązanie w celu podlewania ogrodu lub czerpania wody w przypadku braku dostaw z wodociągów. Wiele gospodarstw domowych decyduje się na własną studnię ze względów ekonomicznych oraz użytkowych. W wielu przypadkach zadajemy sobie jednak pytanie- czy woda ze studni nadaje się do picia? Czy spożywanie jej może nieść za sobą szkodliwe konsekwencje zdrowotne? W jaki sposób sprawdzić, czy woda w naszej studni jest zdatna do picia lub czy znajdują się w niej szkodliwe mikroorganizmy, które mogłyby zaszkodzić naszemu organizmowi?