Teleporady u lekarza - ważne zmiany od 1 października

Od 1 października mają obowiązywać nowe zasady udzielania teleporad u specjalistów. Lekarze i pacjenci muszą być przygotowani na to, że w niektórych przypadkach możliwość zdalnej konsultacji będzie wykluczona lub ograniczona.

Anna Nowacka-Isaksson: Nadal o szczepieniach dzieci

Szesnastolatek może decydować, czy przyjmie szczepionkę, piętnastolatek nie.

Anna Nowacka-Isaksson: Szwecja wierzy w swą strategię

Agencja Zdrowia Publicznego jest na szarym końcu w kwestii decydowania o szczepieniach dla młodszych uczniów.

Polska będzie miała jeden z najlepszych systemów ochrony zdrowia?

Polska może mieć jeden z najlepszych systemów w Europie – przekonują autorzy koncepcji kompleksowej naprawy ochrony zdrowia.

Będzie łatwiej o pomoc psychiatry

W pilotażu centrów zdrowia psychicznego będą mogły wziąć udział ośrodki, które nie mają oddziału psychiatrycznego.

Inflacja pożera dotacje na ochronę zdrowia

Żeby spełnić postulaty protestujących, nakłady na ochronę zdrowia musiałyby już dziś wzrosnąć do 7 proc. PKB, do jakich rząd planuje dojść za sześć lat.

Nie będzie szybciej większych nakładów zdrowie. Sejm odrzucił poprawki Senatu

Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w tym poprawkę zakładająca szybszy i większy wzrost nakładów na ochronę zdrowia.

Za brak kontaktu z chorym należy się zadośćuczynienie

Po ciężkim i trwałym uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, uniemożliwiającym nawiązanie więzi rodzinnej, sąd może przyznać najbliższym poszkodowanego odpowiednią kwotę pieniędzy.

Bartłomiej Chmielowiec: jak naprawić polski system ochrony zdrowia

Gdy już zapewnimy odpowiedni dostęp do świadczeń oraz ich wysoką jakość i bezpieczeństwo, pozostanie konieczność odpowiedniego wsparcia pacjenta. Trzeba mu zapewnić przewodnictwo po systemie, a także skoordynować usługi zdrowotne.

Premie dla zaszczepionych w przedszkolach i żłobkach

Rodzice podczas rekrutacji do żłobka lub przedszkola podadzą, czy dziecko przyjęło obowiązkowe szczepienia.

Po szczepieniu na COVID-19 straciła czucie w nogach. Będzie pozew

Jedna z krakowskich kancelarii wystąpi na drogę sądową w imieniu pacjentki, która po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19 została sparaliżowana od pasa w dół - podało "Radio Zet".

Przez PESEL można stracić dostęp do certyfikatu szczepienia

Osoba, której zmieniono numer PESEL, traci dostęp do unijnego cyfrowego potwierdzenia szczepienia przeciwko COVID-1. Spotkało to kobietę, która poskarżyła się w tej sprawie Rzecznikowi Praw Obywatelskich, a ten pyta resort zdrowia, jak rozwiązać problem.

Premier ogłosił szczegóły pakietu podatkowego „Polskiego Ładu” PiS

Według słów Mateusza Morawieckiego jest to historyczna zmiana w polskim systemie podatkowym, a hasłem przewodnim można by określić sprawiedliwe podatki i wsparcie służby zdrowia.

Niedzielski zapowiada 1,2 mld zł więcej na szpitalnictwo

Będziemy chcieli przeznaczać ponad 1,2 mld zł w drugim półroczu na zwiększenie tzw. wycen w szpitalnictwie, w części ryczałtowej. Oznacza to, że zwiększymy wyceny o 7 pkt. proc. – zapowiedział w Karpaczu minister zdrowia Adam Niedzielski.

Odwiedziny w szpitalach - nowe zasady dla zaszczepionych i niezaszczepionych

Minister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny wydali rekomendacje w sprawie odwiedzin dorosłych pacjentów w szpitalach. Dokument określa różne zasady dla zaszczepionych i niezaszczepionych przeciw Covid-19.

Kokocińska, Pokrzywniak: Zaszczep się, a my damy ci polisę

Uzależnienie ochrony ubezpieczeniowej od poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19 nie jest niedozwoloną dyskryminacją.

Porada lekarska z Żabki. Eksperci ostrzegają

Sprowadzanie teleporady do roli produktu sklepowego może zaszkodzić pacjentom – ostrzegają eksperci. Bezpieczniej zadzwonić na infolinię NFZ.

Rząd zwalnia z kwarantanny gości swoich konferencji

Zagraniczni goście konferencji organizowanych przez instytucje państwowe oraz samorządowe będą zwolnieni z kwarantanny.