Pracownicy chcą bezpłatnych testów

Test w kierunku SARS-CoV-2 wykonało zaledwie 4 na 10 Polaków, jedynie 14 proc. więcej niż raz.

Dystans, dezynfekcja i maseczka już nie wystarczają

Firmy powinny wdrażać programy testowania – mówi Joanna Miłachowska, prezes Siemens Healthineers.

Wojciech Andrusiewicz: Profilaktyka zdrowotna to podstawa

Nie powinno się zdrowia utożsamiać z medycyną naprawczą – mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Chorobę otyłościową powinno się diagnozować i leczyć

Otyłości w statystykach Ministerstwa Zdrowia nie ma. A jest to schorzenie, które w dzisiejszych czasach można i należy leczyć. Pod warunkiem że zostanie rozpoznana.

Polska walka o dobry wzrok

Nowe zasady procedur okulistycznych powodują, że dostęp do leczenia jest szybszy, a pacjenci wracają na rynek pracy.

Wielka Brytania dopuszcza do użycia pigułkę na COVID-19

Wielka Brytania dopuściła warunkowo do użycia w terapii COVID-19 antywirusowy lek koncernu Merck, molnupiravir, który podawany jest doustnie w formie pigułek. Tym samym Wielka Brytania jest pierwszym krajem świata, który dopuścił do życia to lekarstwo, choć na razie nie jest jasne, kiedy będzie ono dostępne dla chorych.

Jest wniosek o dopuszczenie do użycia w Europie pigułek na COVID-19

Koncern Merck & Co poinformował, że wystąpił do Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) z wnioskiem o dopuszczenie do użycia doustnego, antywirusowego leku molnupiravir, który w czasie testów okazał się skuteczny w terapii COVID-19

AstraZeneca opracowała lek na COVID. Testy wykazały, że jest skuteczny

Eksperymentalny lek zawierający koktajl przeciwciał opracowany przez koncern AstraZeneca okazał się w fazie testów skuteczny w zmniejszaniu ryzyka ostrego przebiegu COVID-19 i zgonu spowodowanego zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował w poniedziałek brytyjsko-szwedzki koncern.

Osocze mogłoby ratować w Polsce więcej chorych

Rozmówca Zuzanny Dąbrowskiej – Adrian Goretzky, przez lata prezes i przedstawiciel organizacji pacjentów z chorobami rzadkimi – w rozpoczynającym się tygodniu świadomości o osoczu zwraca uwagę na potencjał Polski w rozwoju terapii opartych na tej życiodajnej substancji.

Przeciwciała pozyskane od lamy będą chronić ludzi przed COVID-19?

Terapia oparta o nanociała, uproszczone wersje przeciwciał wytwarzane przez organizmy lam i wielbłądów w przypadku infekcji, może okazać się skuteczna w walce z COVID-19 - informuje BBC.

Współtwórczyni szczepionki na COVID: Trzecia dawka? Wiele osób nie potrzebuje

Doszczepianie w pełni zaszczepionych, aby przedłużyć ochronę, jakie zapewniają im szczepionki na COVID-19, może być niepotrzebne w przypadku wielu ludzi - uważa prof. Sarah Gilbert, która brała udział w tworzeniu szczepionki oksfordzkiej (dystrybuuje ją koncern AstraZeneca).

Koronawirus w Polsce - nowe dane. Zmarło 11 osób zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 533 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 11 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 3 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.

Wiceminister zdrowia: Jest czwarta fala koronawirusa. Dzisiaj są 533 nowe przypadki

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Przekazał, że jest ponad 500 nowych przypadków - najwięcej od początku czerwca.

USA: Doszczepianie szczepionką Moderny opóźni się?

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, w rozmowie z CBS potwierdził, że szczepienia trzecią dawką szczepionki na COVID-19 osób w pełni zaszczepionych mają rozpocząć się w USA 20 września.

Pierwszy raz mogą spojrzeć sobie w oczy. Udana operacja rozdzielenia bliźniaczek syjamskich

Jednoroczne bliźniaczki syjamskie, które urodziły się zrośnięte głowami plecami do siebie, mogą po raz pierwszy nawiązać ze sobą kontakt wzrokowy. Przeprowadzona w Izraelu operacja rozdzielenia bliźniąt zakończyła się powodzeniem.

Przeciwciała a ciężki przebieg Covid-19. Nowe badanie z USA

Przeciwciała, które zwracają się przeciwko elementom naszej własnej obrony immunologicznej, są kluczowym czynnikiem powodującym ciężką chorobę i śmierć po zakażeniu SARS-CoV-2.

Szczepionka Moderny skuteczniejsza od szczepionki Pfizera?

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Virginia School of Medicine wskazują, że poziom przeciwciał u osób zaszczepionych szczepionką Moderny jest nieco wyższy niż u tych, którym podano szczepionkę Pfizer/BioNTech.

USA. Brat zabił brata. Pokłócili się o szczepionki na Covid-19

Mieszkaniec amerykańskiego stanu Illinois zabił swojego przyrodniego brata po tym, jak poróżnił się z nim o szczepienia przeciw Covid-19.