Partner główny

Rodzinny biznes wspiera walkę z depresją

Joanna i Roman Tabaka wierzą w przyszłość odnawialnych źródeł energii. Są też przekonani, że biznes musi wspierać ważne społeczne inicjatywy, w szczególności dotyczące tak ważnej, a zarazem delikatnej kwestii jak zdrowie psychiczne.

Zarządzanie i rozwiązania na czas kryzysu

Z Edytą Petecką, CEO Grupy Petecki, rozmawiamy o zarządzaniu i innowacjach w stolarce budowlanej.

Depresja to nie wstyd, to powód do walki. Ten projekt ma zachęcić Polaków do sięgnięcia po pomoc

Magdalenie Jankowskiej, jednej z Ambasadorek projektu „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”, zależy na zmianie społecznego postrzegania tej choroby. Opowiedziała nam o tym.

Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji

Na depresję w Polsce choruje około 1,5 miliona Polaków i właśnie dlatego powstał ważny projekt: „Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji”, którego celem jest zachęcenie Polaków chorujących na depresję do podjęcia walki o swoje zdrowie, o swoje życie!

Na pierwszym miejscu zawsze jest pacjent

Własna firma to nie to samo co etat – trudniej zamknąć drzwi biura i nie myśleć o pracy.

Rozbudzić uśpione marzenia

Martyna Guba zamienia wątpliwości w możliwości i przekonuje, że „potencjał jest większy niż problem”.

Nam chodzi nie tylko o uśmiech

W PB Dental staramy się zdefiniować potrzeby pacjenta i odpowiedzieć na nie w adekwatny sposób. W poszerzonej ofercie chcemy też pomóc ludziom z depresją.

Proste badanie pomoże wykryć raka prostaty

Nowe badanie moczu opracowane przez brytyjskich naukowców pozwoli na prostsze i szybsze wykrywanie raka prostaty. Pomoże też ocenić, u których pacjentów może rozwinąć się ciężka postać choroby.

Choroba Alzheimera – ważna jest szybka diagnoza

Zespół naukowców opracował badania krwi, które posłuży diagnozowaniu choroby Alzheimera u pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych.

Wirus polio w USA. Naukowcy twierdzą, że szczepienia są kluczem do zakończenia epidemii

Po tym, jak wirus polio został zauważony w londyńskich ściekach, podobnego odkrycia dokonały władze amerykańskiego stanu Nowy Jork.

Cholera wróciła na Haiti. Są pierwsze ofiary śmiertelne

Co najmniej siedem osób zmarło na Haiti z powodu cholery, ostrej i zaraźliwej choroby, której epidemia w 2010 roku zabiła w tym kraju ok. 10 tys. osób.

Choroba Alzheimera wykryta prostym badaniem krwi? Już blisko

Zespół naukowców opracował pierwsze badania krwi, które posłuży diagnozowaniu choroby Alzheimera u pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych. To proste badanie będzie dostępniejszą, tańszą i mniej inwazyjną alternatywą dla obecnej diagnostyki.

Wirus polio w ściekach w Nowym Jorku. Ruszyły masowe szczepienia

Po tym, jak wirus polio został zauważony w londyńskich ściekach, podobnego odkrycia dokonały władze amerykańskiego stanu Nowy Jork. To pierwszy taki przypadek od niemal 10 lat.

Proste badanie pomoże wykryć raka prostaty

Nowe badanie moczu, autorstwa brytyjskich naukowców, pozwoli na prostsze i szybsze wykrywanie raka prostaty. Pomoże też ocenić, u których pacjentów może rozwinąć się ciężka postać choroby.

Rosja: Nowy koronawirus Chosta-2 może wymykać się szczepionkom

W organizmie nietoperzy, które znaleziono na terenie Rosji, wykryto podobnego do SARS-CoV-2 koronawirusa – Chosta-2. Może atakować on komórki człowieka i nie działają na niego szczepienia przeciwko COVID-19 - poinformowano w czasopiśmie naukowym "PLoS Pathogens”.

Badania: Ponad 80 proc. seniorów nie wykupuje recept

Osoby działające na rzecz wsparcia starszych i niesamodzielnych apelują, by leki za darmo otrzymywały już osoby po 60. roku życia. Dziś otrzymują je seniorzy 75 +.

Wirus małpiej ospy zmutował szybciej niż zakładano

Epidemię małpiej ospy w 2022 roku można wytłumaczyć zaskakująco szybką ewolucją wirusa. Taki wniosek postawił zespół portugalskich naukowców na podstawie badań genetycznych próbek pobranych od grupy pacjentów.

Farmaceuta przeszkoli się ze szczepień

W aptece można wykonać podstawowe badania i się zaszczepić. Farmaceuta na kursie dowie się, jak udzielać tych świadczeń.