Druga dawka przypominająca dla osób powyżej 12. roku życia. Minister zdrowia podał datę

Od 16 września wprowadzamy szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób w wieku powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rzecznika praw pacjenta zalały skargi od poszkodowanych

Kolejny rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę sygnałów napływających do biura RPP. Powód? Klęska służby zdrowia w starciu z pandemią.

Strajk pielęgniarek w Narodowym Instytucie Onkologii. Odwołane operacje

W warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii nie pracuje blok operacyjny. Do pracy nie przyszło 14 z 25 pielęgniarek, instrumentariuszek operacyjnych.

Czwarta dawka szczepionki na COVID-19 dla medyków. Niedzielski ogłasza zmiany

- Podjąłem decyzję o tym, żeby dać możliwość zaszczepienia się czwartą dawką personelowi medycznemu, który zajmuje się przede wszystkim pacjentami covidowymi - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do szczepionek na COVID-19.

Wypadek autokaru w Chorwacji. Kraska: Część rannych wróci do Polski w środę

Kilkanaście osób rannych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji w środę zostanie przetransportowanych do Polski - podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Sondaż: Większość Polaków nie chce powrotu obowiązku noszenia maseczek

"Czy w związku z większą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 rząd powinien ponownie wprowadzić obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Wiceminister zdrowia nie wyklucza powrotu obowiązku maseczek

- Na dziś żaden kraj nie planuje dodatkowych obostrzeń covidowych, jak to miało miejsce w poprzednich falach - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Niedzielski: Chcemy premiować lekarzy, którzy będą pracować wyłącznie w sektorze publicznym

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział przygotowanie regulacji, które zachęcą lekarzy do pracy wyłącznie w sektorze publicznym.

Wiele zakażeń w Polsce. "Szczepionki chronią przed zgonem, nie zakażeniem"

Szczepionki w tym momencie w stopniu bardzo małym chronią przed samym zakażeniem, przed chorobą, natomiast w bardzo dużym stopniu chronią przed ciężką postacią choroby i przed zgonem - mówił w rozmowie z TVN24 prof. Krzysztof Pyrć wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

"Dług zdrowotny" Polaków. Kraska: Przodują kardiologia i onkologia

- Kardiologia i onkologia - tutaj naprawdę mamy w tej chwili bardzo dużo pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji i badań - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany w Polskim Radiu o tzw. dług zdrowotny Polaków. - Szczególnie w onkologii to widzimy, kiedy jednak pandemia spowodowała to, że nie badaliśmy się, nie trafialiśmy do szpitali, czasem już nawet na umówione badania diagnostyczne - mówił.

Kraska: Koronawirus wraca. 60 proc. wzrost zakażeń tydzień do tygodnia

Według piątkowych danych ostatniej doby odnotowano 3038 przypadków koronawirusa - poinformował w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Adam Niedzielski: W połowie sierpnia szczyt letniej fali zakażeń

W Ministerstwie Zdrowia szacujemy że szczyt letniej fali może nastąpić mniej więcej w okolicach połowy czy nawet drugiej połowy sierpnia. Poziom, którego się spodziewamy jako najbardziej prawdopodobny, to jest liczba zakażeń wynosząca około 8 do 10 tysięcy - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski: Szczepienia to nasza najważniejsza broń

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w czwartek zostanie ogłoszona decyzja w sprawie drugiej dawki przypominającej. - Jesteśmy po spotkaniach - wskazania są potwierdzające to, że czwarta dawka jest przeznaczona dla populacji 60+ - powiedział.

Wiceminister zdrowia: koronawirus zostanie z nami już na zawsze

- Na jesień przyjęliśmy granicę 5 tys. hospitalizacji - to jest ta granica, po której moglibyśmy wprowadzić jakieś zalecenia. Zalecenia, nie obostrzenia - żaden kraj UE nie ma w swojej strategii lockdownów - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ponad dwa tysiące zakażeń koronawirusem. Najwięcej od trzech miesięcy

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Polsce 2035 zakażeń koronawirusem, najwięcej od 2 kwietnia.

W Europie zaczyna się kolejna fala zakażeń koronawirusem

Nowy subwariant Omikronu - BA.5. staje się dominujący w wielu krajach na całym świecie. Europejska Agencja Leków ostrzega, że Europa stoi w obliczu nowej fali COVID-19.

Koronawirus. Minister Niedzielski zaleca noszenie maseczek osobom z grup ryzyka

Według "roboczego" założenia w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 "nie będą podejmowane żadne kroki restrykcyjne", dopóki liczba pacjentów z COVID-19 nie przekroczy 5 tys. - zadeklarował minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w Polsce mamy do czynienia "z pewnym przyspieszeniem zjawiska epidemicznego", co na razie nie przekłada się na pogorszenie sytuacji w szpitalach, w których leczonych jest 450 pacjentów covidowych, a 16 znajduje się pod respiratorami.

Niedzielski: Masowe testowanie na koronwirusa wróci, gdy liczba pacjentów przekroczy krytyczny próg

Kluczowym parametrem decydującym o ewentualnym ponownym wprowadzeniu procedur zarządzania kryzysowego znanych z poprzednich fal koronawirusa będzie liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 - zapowiedział na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.