Podwyżki dla medyków. Morawiecki: Każdy Polak musiałby dołożyć 250 zł miesięcznie

- Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby nie dostrzec skali podwyżek dla pracowników medycznych, jaka dokonała się od 2015 r. - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w pierwszym odcinku swego podcastu.

Rzecznik rządu pytany o lockdown: Nie wykluczamy

W przypadku zwiększenia liczby zakażeń, będziemy patrzeć (na sytuację) regionalnie, bo liczby będą się różnić zależnie od regionu - wyjaśnił Piotr Müller, rzecznik rządu, w rozmowie z Radiem Plus.

Koronawirus w Polsce. 652 nowe przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach koronawirusa i 8 zgonach związanych z COVID-19.

Prof. Andrzej Horban: Nie osiągniemy odporności stadnej. Nie ma na to szans

- Pytanie jest, dlaczego część ludzi się nie szczepi. To są ludzie, którzy są bierni. Nie głosują, nie biorą udziału w życiu publicznym, nie czytając gazet, nie oglądają telewizji - mówi przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban.

Niedzielski: 17-18 tys. zł pensji minimalnej dla lekarza? Nieprzyzwoite

Koszt realizacji postulatów protestujących medyków jest wyższy niż cała kwota wydawana na ochronę zdrowia w czasie, gdy rządziła obecna opozycja - mówił w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie informacji bieżącej na temat stanu wyjątkowego w służbie zdrowia, o przedstawienie której wnioskował klub Koalicji Polskiej.

Koronawirus w Polsce. 722 nowe przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych przypadkach koronawirusa i 10 zgonach związanych z COVID-19. W ubiegły czwartek było ponad 41 proc. mniej przypadków zakażeń.

Lekarz: W pracy jestem częściej niż w domu. Dwa etaty, trzy kontrakty

- Jeżeli damy dużo pieniędzy medykom dzisiaj i połowa medyków powie: to ja nie pojadę do trzeciej, czy czwartej pracy, albo do drugiej nawet, to kto tam będzie przyjmował? - mówił w TVN24 Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.

Dworczyk: Nie planujemy lockdownu. Jesteśmy przygotowani do czwartej fali

- Nie planujemy lockdownu, ale pandemia nauczyła nas pokory i zasady "nigdy nie mów nigdy" - mówi szef KPRM Michał Dworczyk.

"Ratownik, przez rok ubrany w strój ufoludka, zarabia 3,8 tys. zł. Porażające"

Ja uważam, że zawsze trzeba rozmawiać. Doradzałbym (protestującym), aby gdy jest szansa na rozmowę to lepiej z takiej szansy skorzystać - mówił w rozmowie z Radiem Zet prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kancelaria zaprosiła protestujących medyków, medycy - Kancelarię. Strony się nie spotkały

W Kancelarii Prezydenta odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowisk medycznych, na które nie przyszli medycy protestujący w "białym miasteczku". - Nieobecni nie mają racji, to chyba najlepsze podsumowanie tej sytuacji - powiedziała Bogna Janke, sekretarz stanu w KPRP.

"Liczba przeszczepów w Polsce znacznie spadła. Trend niezależny od pandemii"

Bez odpowiednich nakładów i rozwiązań organizacyjnych, medycyna transplantacyjna nie będzie istnieć w Polsce – ostrzegał Krzysztof Zając, koordynator transplantacyjny w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Rzecznik MZ o dzisiejszym raporcie - co piąty zmarły na COVID-19 był zaszczepiony

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 21 zgonach związanych z COVID-19. Ze słów rzecznika resortu wynika, że 20 proc. tych przypadków śmiertelnych dotyczy osób zaszczepionych.

Koronawirus w Polsce. Nowych przypadków 26 proc. więcej niż rok temu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych przypadkach koronawirusa i 21 zgonach związanych z COVID-19. Nowych zakażeń jest o 26 proc. więcej niż przed rokiem.

Kraska podał dane. Nowych przypadków koronawirusa najwięcej od 109 dni

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące liczby przypadków koronawirusa i zgonów związanych z COVID-19 przekazał wiceminister Waldemar Kraska. Na antenie Polskiego Radia podał, że nowych zakażeń jest najwięcej od końca maja.

Prof. Simon: Medycy muszą być dobrze opłacani, inaczej wyjadą do Niemiec

Protest medyków jest uzasadniony - ocenił prof. Krzysztof Simon, członek Rady Medycznej ds. COVID-19. W rozmowie z TVN24 przekonywał, że personel medyczny musi być dobrze opłacany, gdyż "inaczej będzie głosował wyjściem z tego kraju, przejechaniem przez Odrę do Niemiec, gdzie zapłacą więcej".

Prof. Flisiak: Szczepienie zmniejszyło ryzyko śmierci prawie 100-krotnie

Szczepienie zredukowało ryzyko hospitalizacji ponad 200-krotnie, a ryzyko śmierci prawie 100-krotnie - rozmowa z prof. Robertem Flisiakiem, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Protestujący medycy nie przyszli na spotkanie z ministrem zdrowia

Przedstawiciele komitetu protestacyjnego medyków nie przyszli na rozmowy ze stroną rządową, którą reprezentował m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Wcześniej domagali się, by w rozmowach uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Cessak: Trzeba się spodziewać większych pandemii co kolejne dekady

- Koronawirus SARS-CoV-2 to nie jest taki sam wirus jak wirus grypy, który regularnie mutuje, krąży po całej kuli (ziemskiej - red.). Tutaj jest taka sytuacja jak mieliśmy z SARS i MERS, w której pewne wypalenie tego wirusa jest zauważalne - powiedział w Radiu Plus prezes URPL Grzegorz Cessak.