Epidemia w Polsce - raport Ministerstwa Zdrowia: 19 652 zakażeń koronawirusem

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 4 343 130, zaś przypadków śmiertelnych do 102 686 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 19 652 nowych zakażeniach i śmierci 377 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 109 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Bez tej ustawy nie uda się zarządzać piątą falą epidemii

- Minister Niedzielski dostał zdecydowane zapewnienie podczas weekendowych rozmów zarówno z premierem Mateuszem Morawieckim, jak i z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, że ta ustawa będzie teraz priorytetem - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia o projekcie ustawy ws. weryfikacji covidowej.

Prof. Pyrć: Są osoby, które chcą, by ta pandemia trwała jeszcze długo

Wiele zaleceń Rady Medycznej było realizowanych i wdrażanych. Niestety te najważniejsze z jesieni nigdy nawet światła dziennego nie ujrzały - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prof. Krzysztof Pyrć, były członek Rady Medycznej przy premierze, mikrobiolog i wirusolog.

Paweł Kukiz: Być może członkowie Rady Medycznej przestraszyli się tzw. foliarzy

- Błędem było, że w Radzie Medycznej przy premierze znaleźli się sami medycy - uważa Paweł Kukiz.

Liczba zgonów i zakażeń. Wiceminister zdrowia podał dane

We wtorek odnotowano w Polsce 19 652 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarło 377 osób - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jankowski: Głos Rady Medycznej nie był poważnie brany pod uwagę

- Cieniem na rezygnacji Rady Medycznej kładzie się moment, w którym ona nastąpiła - ocenił w rozmowie z Onetem prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie dr Łukasz Jankowski.

Były członek Rady Medycznej: Mieliśmy coraz większą liczbę zgonów i poczucie kompletnego dryfu

- Ogromna śmiertelność w Polsce jest związana nie tylko z małym odsetkiem szczepień, ale z tym, że mamy bardzo przestarzały system opieki zdrowotnej - powiedział w TVN24 dr Konstanty Szułdrzyński, do niedawna członek Rady Medycznej przy premierze.

Niedzielski: 5. fala staje się faktem. Według prognoz do 140 tys. zakażeń dziennie

W szczycie piątej fali koronawirusa ośrodki współpracujące z Ministerstwem Zdrowia prognozują do 140 tys. nowych przypadków dziennie. Ryzyko niewydolności systemu opieki zdrowotnej jest bardzo duże - przekazał minister Adam Niedzielski.

Były członek Rady Medycznej: Omikron? Zaszczepieni także będą chorowali, tylko łagodnie

Nawet jeśli wariant Omikron koronawirusa okaże się dwa razy bardziej łagodny od poprzedniego dominującego, to zakażeń może być na tyle dużo, że "w samej liczbie przypadków będziemy mieli takie obciążenie służby zdrowia, że nie będziemy mieli nic poza COVID-em" - powiedział w Polsat News prof. Miłosz Parczewski, który zrezygnował z zasiadania w Radzie Medycznej. - Istnieje realne zagrożenie, że transport medyczny nie będzie wydolny - przestrzegł.

Członek Rady Medycznej: Od września żadne nasze rady nie były wdrażane

Zgodnie z rozporządzeniem, które powoływało Radę Medyczną, jedyną drogą do odwołania, tak jak i powołania, przebiega przez podpis pana premiera - mówił w rozmowie z TVN24 prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze, który w piątek podał się do dymisji wraz z 12 innymi członkami Rady.

MZ: 76 proc. zmarłych w styczniu - niezaszczepieni. Piąta fala może się zaczynać

- W województwach wschodnich, w których czwarta fala (epidemii) przechodziła jako pierwsza, widać "odbicie", co może niepokoić, bo może to oznaczać, że zaczyna się piąta fala epidemii - mówił na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce. Najwięcej zakażeń w trzech województwach

Poniedziałkowy raport Ministerstwa Zdrowia wskazuje największą liczbę zakażeń w województwach: mazowieckim, śląskim i małopolskim.

Fogiel: W Zjednoczonej Prawicy nie brakuje miejsca na wymianę poglądów

Walczymy z niewidzialnym wrogiem. Wrogiem, który się zmienia. Wrogiem, o którym ciągle dowiadujemy się czegoś nowego - mówił w TVN24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, komentując sytuację epidemiczną w Polsce.

Ogromny wzrost zakażen tydzień do tygodnia. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Ostatniej doby potwierdzono 10 445 nowych infekcji. Cztery osoby przegrały walkę z Covid-19 - przekazał w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Bardzo dużo zakażeń, więcej zgonów niż przed tygodniem. Raport MZ

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia informuje o potwierdzeniu kolejnych 14 667 zakażeń koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło 35 pacjentów.

Za jakąś formą obowiązku szczepień na COVID opowiada się 54,1 proc. Polaków

"Czy szczepienia na COVID-19 w Polsce powinny być w obowiązkowe?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Epidemia w Polsce - raport Ministerstwa Zdrowia: 16 896 zakażeń koronawirusem

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 4 298 375, zaś przypadków śmiertelnych do 102 270 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 16 896 nowych zakażeniach i śmierci 429 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 122 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.

Sondaż: Dymisja kurator Barbary Nowak? Polacy podzieleni

"Czy małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powinna stracić stanowisko za nazwanie szczepień na COVID-19 'eksperymentem medycznym'?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.