Ćwiek: Rak szyjki macicy - najważniejsza jest edukacja i profilaktyka

Polska dołączyła do grupy krajów, w których dzieci będą szczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. To krok w dobrym kierunku, ale za mało, by powstrzymać rozwój kobiecych nowotworów w Polsce

Covid-19. Niedzielski zapowiada zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego

Podczas wizyty w Pile w woj. wielkopolskim minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że koniec czerwca tego roku to wstępna data zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Kiedy zniesiony zostanie stan zagrożenia epidemicznego? Rzecznik MZ podał możliwą datę

- W tej chwili uciążliwość COVID-u jest dużo, dużo mniejsza niż uciążliwość przeciętnej grypy - oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Minister zdrowia Adam Niedzielski: Rekomenduję noszenie maseczek

Mamy obecnie około 300 tys. przypadków grypy tygodniowo. Jeżeli chodzi o COVID-19, to jest to 3-4 tysiące przypadków - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Rząd nie planuje wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek

- Każdy, kto chce się zabezpieczyć może nosić maseczkę - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller informując, że rząd nie ma planów dotyczących ponownego wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek.

Wiceminister zdrowia: Kontakty międzyludzkie powodują, że nabywamy w naturalny sposób odporność

W szpitalach jest dość duża liczba dzieci z wirusem RSV. Wydaje się, że COVID-19, jest w tej chwili w odwrocie - mówił na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Powiedział też, dlaczego po napływie milionów osób z Ukrainy nie odnotowano w Polsce wzrostów liczby zakażeń koronawirusem.

Prof. Horban: Może warto wrócić do maseczek

Rząd powinien zaangażować się w kampanię szczepienia przeciw grypie. Odsetek zaszczepionych jest w Polsce katastrofalnie niski. Z prof. Andrzejem Horbanem – konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych i przewodniczącym Rady Medycznej rozmawia Bogusław Chrabota.

Adam Niedzielski o fali zachorowań: Dwa lata izolacji spowodowały, że nie mieliśmy normalnego kontaktu z patogenami

– W ostatnim tygodniu przedświątecznym mieliśmy blisko 300 tysięcy zakażeń grypą. Tak było w najgorszych czasach pandemii - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia: W szpitalach bardzo szybko zapełniają się łóżka dla dzieci

Resort zdrowia zapowiada, że wprowadzone zostaną testy różnicujące grypę, RSV i COVID-19. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz przekazał w Polsat News, że szybko rośnie liczba zajętych łóżek pediatrycznych w szpitalach, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział przygotowanie "buforu".

Trudny czas szpitali po pandemii. Debata „Rzeczpospolitej”

Finansowa sytuacja szpitali jest dziś bardzo niepewna – podkreślali goście debaty „Rzeczpospolitej”: eksperci, lekarze i dyrektorzy szpitali.

W polskich szpitalach leczonych jest ponad 100 ukraińskich żołnierzy

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, w odpowiedzi na pytanie agencji Ukrinform poinformował, że w polskich szpitalach leczy się obecnie ponad 100 ukraińskich żołnierzy i ok. 2-3 tys. ukraińskich cywilów.

Adam Niedzielski o planowanym na siebie zamachu. "To jest sytuacja zagrożenia życia"

Grupa "Kamratów" publicznie ogłaszała, że planuje zamordować ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Z mojego puntu widzenia to jest sytuacja absolutnie niebezpieczna. To jest regularne planowanie zamachu - komentuje minister.

Szczepionki na COVID-19 dla małych dzieci. Niedzielski: Zamówiliśmy pół miliona dawek

Do Polski dotarły szczepionki na COVID-19 dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ograniczone leczenie innych chorób, więcej zgonów. Kontrola NIK szpitali w czasie COVID-19

Łóżka przeznaczone dla pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 nie były wykorzystywane optymalnie, leczenie osób z innymi niż COVID-19 schorzeniami zostało znacznie ograniczone - wynika z przeprowadzonej w szpitalach kontroli NIK, w której podkreślono, że w całym badanym przez Izbę okresie w Polsce odnotowano zwiększoną liczbę zgonów.

Druga dawka przypominająca dla osób powyżej 12. roku życia. Minister zdrowia podał datę

Od 16 września wprowadzamy szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób w wieku powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rzecznika praw pacjenta zalały skargi od poszkodowanych

Kolejny rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę sygnałów napływających do biura RPP. Powód? Klęska służby zdrowia w starciu z pandemią.

Strajk pielęgniarek w Narodowym Instytucie Onkologii. Odwołane operacje

W warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii nie pracuje blok operacyjny. Do pracy nie przyszło 14 z 25 pielęgniarek, instrumentariuszek operacyjnych.

Czwarta dawka szczepionki na COVID-19 dla medyków. Niedzielski ogłasza zmiany

- Podjąłem decyzję o tym, żeby dać możliwość zaszczepienia się czwartą dawką personelowi medycznemu, który zajmuje się przede wszystkim pacjentami covidowymi - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do szczepionek na COVID-19.