Dr Grzesiowski: Mamy już szczepionki przeciw małpiej ospie, są gotowe

Wirus (koronawirus SARS-CoV-2) musi być monitorowany, bo on może w którymś momencie zmienić się tak, że znowu będzie bardzo groźny - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dr Paweł Grzesiewski, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

Prof. Horban: Starszych będziemy nakłaniali do szczepień na COVID co roku

Ponad 90 proc. ludzi (w Polsce) ma przeciwciała: albo ze szczepień, albo z przechorowania, albo z kontaktu. My mamy poziom wyszczepienia mniej więcej taki, jaki mają USA - mówił w rozmowie z RMF FM prof. Andrzej Horban, szef Rady ds. COVID-19.

Prof. Gut: Przechodzimy do endemii, kontakt z wirusem miało już 90 proc. Polaków

Nie choruje aż tyle osób, żeby trzeba było utrzymywać najwyższy poziom obostrzeń - ocenił prof. Włodzimierz Gut, mikrobiolog i wirusolog, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, w kontekście zniesienia obostrzeń sanitarnych.

Koniec stanu epidemii w Polsce. Od 16 maja nowe przepisy

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 16 maja stan epidemii zostanie przekształcony w stany zagrożenia epidemicznego.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Szczepionek na COVID-19 jest za dużo

Polska ma otrzymać 67 milionów dawek szczepionek na COVID-19 od koncernu Pfizer, z których chciałaby zrezygnować, oraz 20 mln od koncernu Moderna. Czy z tych szczepionek Ministerstwo Zdrowia też chce zrezygnować? Rzecznik resortu powiedział, że sprawa rozstrzygnie się "w najbliższych dniach, jeżeli nie godzinach".

Niedzielski: Odporność na COVID w Polsce wynosi powyżej 95 proc.

Nie ma sytuacji epidemicznej, która generowałaby przypadki do leczenia szpitalnego. To też pokazuje obiektywnie, bez konieczności przeprowadzania testów, że mamy mniej przypadków (zakażeń)- mówił w rozmowie z TVN24 minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Uchodźcy z Ukrainy niechętni szczepieniom

Tylko nieliczni Ukraińcy zdecydowali się zaszczepić przeciwko Covid-19. Nie garnęli się do tego ani w swoim kraju, nie garną się też w Polsce.

Brakuje szczepionek przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio. Niedzielski: Są przejściowe deficyty

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że występują "przejściowe" braki w dostępie do szczepionek dla sześciolatków. - W tej chwili nie podam dokładnej daty, kiedy to zaopatrzenie będzie uzupełnione - oświadczył, odnosząc się do szczepionek przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio.

Koronawirus w Polsce. Pod względem liczby zakażeń najlepszy piątek od października

W Polsce stwierdzono 8 241 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 91. Ostatni raz piątkowy raport MZ mówił o mniejszej dobowej liczbie zakażeń w październiku ubiegłego roku, 22 tygodnie temu.

Prof. Gut: Pokpiwam, że Putin powinien dostać Nobla, bo skończył pandemię w jeden dzień

- Jeżeli wprowadzaliśmy maseczki mając 300 zachorowań (zakażeń - red.) dziennie, a zdejmujemy mając 10 tys. to nie jest to na pewno wynikające z sytuacji epidemicznej - powiedział prof. Włodzimierz Gut, oceniając w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem decyzje rządu w sprawie zniesienia obostrzeń związanych z koronawirusem.

Po dwóch latach epidemii Polska kończy z obostrzeniami

Choć liczba zakażeń nadal jest wysoka, rząd zdecydował o zniesieniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.

Niedzielski: Od 28 marca koniec maseczek i izolacji domowej

Od 28 marca zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek. Jedynym wyjątkiem są placówki medyczne, gdzie nadal będzie obowiązywać ich noszenie.

Koronawirus w Polsce. Spada liczba zakażeń, hospitalizacji i zgonów związanych z COVID-19

W Polsce stwierdzono 10 437 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarły 34 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 90.

Koniec obowiązku noszenia maseczek? Minister Niedzielski ogłosi decyzję

Rada ds. COVID wydała opinię w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Minister zdrowia Adam Niedzielski ma dziś ogłosić decyzję w tej sprawie - zapowiedział na antenie Radia Zet rzecznik rządu Piotr Müller.

Nieoficjalnie: Koniec obowiązku noszenia maseczek od przyszłego tygodnia

Rząd ma podjąć decyzję w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Według nieoficjalnych informacji Interii, nakaz zasłaniania ust i nosa miałby zniknąć prawdopodobnie od poniedziałku 28 marca.

Koronawirus w Polsce. Po raz pierwszy od 137 dni średnia liczba nowych zakażeń poniżej 10 tys.

W Polsce stwierdzono 10 149 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 102. Po raz pierwszy od początku listopada średnia dobowa liczba nowych zakażeń liczona na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni spadła poniżej 10 tysięcy.

Koronawirus w Polsce. Ponad 10 tys. zakażeń, zmarło 119 osób

W sobotnim raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o potwierdzeniu 10 379 nowych przypadków koronawirusa. Walkę z Covid-19 przegrało 119 osób.

Niedzielski: Rekomendowałem premierowi zniesienie obowiązku noszenia maseczek

Chciałem wszystkich uspokoić, że ten duży napływ uchodźców nie powoduje przeciążenia systemu lecznictwa - mówił w rozmowie z Radiem Plus minister zdrowia, Adam Niedzielski.