Australia: Koniec obowiązkowej izolacji chorych na COVID

Australia skończy z obowiązkową, pięciodniową izolacją osób zakażonych koronawirusem.

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, zakażony koronawirusem

U Olafa Scholza, kanclerza Niemiec, test wykazał zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Chiny: Publicysta zadaje pytanie o strategię walki z epidemią COVID

Wpływowy chiński komentator, Hu Xijin, napisał w niedzielę w serwisie Weibo (chiński odpowiednik Twittera), że chińscy epidemiolodzy powinni "wypowiedzieć się publicznie" a władze Chin powinny przeprowadzić dokładne badania dotyczące sposobów i skutków walki z epidemią COVID-19, których wyniki powinny być upublicznione.

Rosja: Nowy koronawirus Chosta-2 może wymykać się szczepionkom

W organizmie nietoperzy, które znaleziono na terenie Rosji, wykryto podobnego do SARS-CoV-2 koronawirusa – Chosta-2. Może atakować on komórki człowieka i nie działają na niego szczepienia przeciwko COVID-19 - poinformowano w czasopiśmie naukowym "PLoS Pathogens”.

Pierwszy po latach przypadek wirusa Ebola w Ugandzie. Nie żyje 24-latek

W Ugandzie władze ogłosiły wykrycie ogniska wirusa Ebola. Potwierdzono przypadek podtypu wirusa SUDV (Sudan ebolavirus).

Stan Nowy Jork kończy z obowiązkiem noszenia maseczek. Po 28 miesiącach

W środę w amerykańskim stanie Nowy Jork przestał obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego. Został wprowadzony w kwietniu 2020.

Moderna pozywa Pfizera i BioNTech. Za szczepionkę przeciwko Covid-19

Moderna pozywa firmę Pfizer i jej niemieckiego partnera BioNTech za naruszenie patentu przy opracowywaniu pierwszej szczepionki COVID-19 zatwierdzonej w Stanach Zjednoczonych.

Gates wzywa Koreę Płd. do zwiększenia pomocy na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego

Bill Gates, współzałożyciel Microsoft Corp, stwierdził podczas swojego przemówienia w Seulu, że Korea Południowa może mieć duży wkład w globalne wysiłki na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego. - Ma szansę zostać liderem w tych staraniach - ocenił.

Rosja: Żaden lek nie sprzedawał się tak dobrze jak szczepionka na COVID

Dwudawkowa szczepionka na COVID-19 Sputnik V, rosyjskiej produkcji, jest najczęściej sprzedawanym poza granicami Rosji produktem rosyjskiej branży farmaceutycznej - informuje Kirył Dmitriew, szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich.

W Chinach pojawił się nowy, odzwierzęcy wirus

35 mieszkańców chińskich prowincji Szantung i Henan zakaziło się henipawirusem Langya (LayV), nowym odzwierzęcym wirusem, który pojawił się we wschodnich Chinach - informuje BBC.

Europa jak USA: Jedna szczepionką na małpią ospę dla wielu osób?

Przedstawiciele Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) omawiają możliwość dzielenie jednej dawki szczepionki na małpią ospę na kilka dawek, co ma być odpowiedzią na deficyt szczepionek przeciwko temu wirusowi na rynku - mówi rzecznik EMA, w rozmowie z Reutersem.

W Rosji rośnie fala epidemii COVID-19. Niemal 20 tys. zakażonych w ciągu doby

Dobowa liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Rosji wzrosła do najwyższego od 30 marca poziomu.

Rosja: Dobowa liczba zakażeń koronawirusem zbliża się do 20 tysięcy

W ciągu doby w Rosji wykryto 17 126 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, najwięcej od 2 kwietnia.

Pierwszy przypadek błonicy w Szwajcarii od 39 lat. Ponad 170 osób na kwarantannie

W Szwajcarii stwierdzono dwa przypadki błonicy - choroby zakaźnej, ostatni raz widzianej w tym kraju w 1983 r. - podało SFR.

W Rosji doba z największą liczbą zakażeń od 13 kwietnia

W ciągu doby w Rosji wykryto 11 515 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od 13 kwietnia.

W Wuhan zamykają bary, kina i świątynie. Powód? Cztery bezobjawowe zakażenia

W Wuhan, mieście, w którym pojawiło się pierwsze na świecie duże ognisko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, władze wprowadzają surowe obostrzenia w jednej z dzielnic, z powodu wykrycia czterech bezobjawowych zakażeń koronawirusem.

Korea Płd.: Ponad 100 tys. zakażeń w ciągu doby. Najwięcej od kwietnia

W Korei Południowej w ciągu ostatniej doby wykryto 100 285 zakażeń koronawirusem, w tym 532 u osób przybywających do tego kraju spoza jego granic - informuje Koreańska Agencja Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA).

Niemcy żyją krócej. Powód? Pandemia koronawirusa

Średnia długość życia w Niemczech zmniejszyła się znacząco między 2019 a 2021 rokiem - wynika z danych opublikowanych przez niemiecki, Federalne Biuro Statystyczne.