Do USA bez szczepienia na COVID-19. Biden ogłasza koniec obostrzeń

Administracja prezydenta Joe Bidena ogłosiła, że 11 maja w USA przestanie obowiązywać wymóg szczepień na COVID-19 m.in. dla zagranicznych podróżnych.

WHO: Pierwszy na świecie śmiertelny przypadek ptasiej grypy H3N8 u człowieka

Kobieta z Chin zmarła na ptasią grypę H3N8 - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To pierwszy znany przypadek śmierci człowieka spowodowanej tym szczepem ptasiej grypy.

W Afryce szerzy się wirus Marburg: Dotarł do dużego miasta. Jest jak Ebola

Ognisko wirusa Marburg, patogenu podobnego do wirusa Ebola, rozszerza się w Gwinei Równikowej. Zakażenia wirusem wykryto w największym mieście kraju.

W USA szerzy się groźny "supergrzyb", odporny na leki. Prowadzi do śmierci

Odporny na leki i potencjalnie zabójczy grzyb Candida auris, groźny dla osób z obniżoną odpornością, szerzy się w placówkach medycznych w USA - alarmują badacze z amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Rosyjski uczony chwali program szczepień w ZSRR. "Ukraina przestała szczepić"

Niski poziom wyszczepienia w sąsiednich krajach jest jedną z przyczyn występowania odry w Federacji Rosyjskiej - twierdzi prof. nauk medycznych z Rosyjskiej Akademii Nauk, Giennadij Oniszczenko.

Producenci przygotowują szczepionkę na ptasią grypę dla ludzi "na wszelki wypadek"

Część wiodących światowych producentów szczepionek przeciwko grypie twierdzi, że może w ciągu kilku miesięcy przygotować setki milionów szczepionek przeciwko ptasiej grypie dla ludzi, jeśli nowy szczep ptasiej grypy kiedykolwiek pokona podział gatunkowy.

Dieta śródziemnomorska chroni przed demencją?

Dieta śródziemnomorska składająca się z orzechów, owoców morza, produktów zbożowych i warzyw, może zmniejszać ryzyko demencji nawet o 1/4 - wynika z wstępnych rezultatów badań.

Władze chińskiego miasta rozważają powrót do lockdownów w związku z grypą

Władze chińskiego miasta Xi'an wywołały oburzenie, po ogłoszeniu, że mogą sięgnąć po stosowane w Chinach do 7 grudnia w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 lockdowny "jeśli będzie to konieczne" w walce z ogniskami grypy.

Bliźnięta urodzone 126 dni przed terminem. Dwie godziny dzieliły je od śmierci

Adiah i Adrial Nadarajah, bliźnięta z Kanady, przyszły na świat w 22 tygodniu ciąży, 126 dni przed terminem - i tym samym trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa - informuje BBC.

USA: Mężczyzna zmarł z powodu przepłukania nosa wodą z kranu?

Mieszkaniec Florydy zmarł w wyniku infekcji wywołanej przez pierwotniaka Naegleria fowleri, określanego potocznie "zjadającą mózg amebą". Do infekcji doszło prawdopodobnie w wyniku przepłukania przez mężczyznę nosa wodą z kranu - informują przedstawiciele lokalnej ochrony zdrowia.

Dyrektor FBI: Wyciek z laboratorium prawdopodobną przyczyną pandemii COVID

Christopher Wray, dyrektor FBI, we wtorek na antenie Fox News oświadczył, że według ustaleń strony amerykańskiej prawdopodobną przyczyną pandemii COVID-19 było wydostanie się wirusa z chińskiego laboratorium w Wuhan.

Władze Chin ogłaszają "zdecydowane zwycięstwo" nad COVID-19

Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Chin ogłosiło, że kraj odniósł "zdecydowane zwycięstwo" nad COVID-19.

Ognisko zakażeń groźnym wirusem w Afryce. Dziewięć osób nie żyje

Wywołujący gorączkę krwotoczną wirus Marburg doprowadził do śmierci dziewięciu osób w Gwinei Równikowej. W jednej z prowincji kraju wprowadzono kwarantannę, aby nie doprowadzić do wybuchu epidemii.

Chiny: W ciągu tygodnia niemal 13 tys. zgonów związanych z COVID

Władze Chin podały, że między 13 a 19 stycznia w chińskich szpitalach zmarło niemal 13 tys. osób chorych na COVID-19. Wcześniej, od 7 grudnia, gdy Chiny zaczęły odchodzić od polityki "zero COVID", w Państwie Środka zmarło w szpitalach ok. 60 tys. zakażonych.

Izrael: Nie znaleziono związku między szczepionką Pfizera a udarami mózgu

Izrael nie wykrył żadnych dowodów łączących udary mózgu z uaktualnioną szczepionką przeciwko koronawirusowi opracowaną przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer i jego niemieckiego partnera BioNTech - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Badacze z Izraela: Objawy "długiego COVID" mijają po roku

Większość symptomów związanych z tzw. długim COVID-19, czyli objawów odczuwanych przez osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem po ustąpieniu infekcji, mija, u osób, u których przebieg zakażenia był łagodny, po 12 miesiącach - twierdzą badacze z Izraela.

Chiny: 90 proc. mieszkańców prowincji zakażonych koronawirusem

Prawie 90% ludzi w trzeciej najludniejszej prowincji Chin, Henan, zostało zakażonych koronawirusem - przekazał urzędnik. Kraj walczy z bezprecedensowym wzrostem nowych przypadków.

Chiński dziennik: Wirus jest słaby, my jesteśmy silniejsi

Chiński dziennik "People's Daily", oficjalny organ prasowy Komunistycznej Partii Chin, pisze, że "życie znów płynie naprzód!", chwaląc nową, antywirusową politykę władz w Pekinie.