Pakistan: W samolotach znów trzeba zakładać maski

W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 w Pakistanie, tamtejszy urząd lotnictwa cywilnego (PCAA) przywrócił obowiązek zakładania masek przez pasażerów lotów krajowych - informuje Reuters.

Przygotowania do walki z wariantem BA.5 koronawirusa. „Maski będą potrzebne jak zimowe opony”

Mimo coraz cieplejszej pogody od końca maja rośnie gwałtownie liczba nowych zakażeń covidem. Apogeum nowej fali pandemii spodziewane jesienią.

Korea Północna: Kim Dzong Un wysyła pomoc ofiarom tajemniczej epidemii

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej i inni przedstawiciele władz kraju, przygotowali pomoc, która ma być wysłana 800 rodzinom cierpiącym w związku z niezidentyfikowaną epidemią - informują północnokoreańskie media.

Małpia ospa zmieni nazwę? WHO szuka nowej

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wraz z ekspertami szuka nowej nazwy dla małpiej ospy.

UE podpisze umowę na zakup 110 tys. szczepionek przeciw małpiej ospie

Unia Europejska podpisze umowę z dostawcą, którego nazwy nie ujawniono, na zakup ok. 110 tys. dawek szczepionki chroniącej przed małpią ospą. Szczepionki mają zostać dostarczone do końca czerwca - poinformowała unijna komisarz ds. zdrowia, Stella Kyriakides.

Kanada kończy z obowiązkiem szczepień dla pasażerów samolotów i pociągów

We wtorek rząd Kanady ogłosi zniesienie obowiązku szczepień dla osób podróżujących po Kanadzie samolotem lub pociągiem, a także dla osób podróżujących poza granice Kanady - informuje CBC News.

Wielka Brytania. Już blisko 180 przypadków małpiej ospy

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała, że w kraju potwierdzono kolejnych 71 przypadków małpiej ospy.

Nigeria: 21 przypadków małpiej ospy w 2022 roku. Jeden zgon

W Nigerii od początku 2022 roku potwierdzono 21 przypadków zakażenia ludzi małpią ospą, w tym sześć zakażeń w maju - informuje Nigeryjskie Centrum ds. Kontroli Chorób (NCDC).

Rosja bada pochodzenie małpiej ospy. "Dziwny zbieg okoliczności"

W Nigerii, skąd pochodzi małpia ospa, co najmniej cztery laboratoria są kontrolowane przez Stany Zjednoczone - oświadczył szef oddziałów ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej (RCBZ) Sił Zbrojnych Rosji Igor Kiriłłow.

Hiszpania: 25 kolejnych zakażeń małpią ospą. Ognisko się rozrasta

Hiszpańskie władze zidentyfikowały w czwartek 25 nowych przypadków zakażeń małpią ospą. Łącznie, w Hiszpanii, wykryto jak dotąd 84 przypadki zakażenia tą odzwierzęcą chorobą zakaźną.

Małpia ospa. Wietnam zaostrza kontrole na granicach

Wietnamski resort zdrowia zwrócił się do lokalnych władz prowincji i miast na terenach przygranicznych o nakazanie wydziałom ds. zdrowia i odpowiednim jednostkom wprowadzenie rygorystycznych kontroli na przejściach granicznych osób przybywających do Wietnamu w celu wykrycia możliwych przypadków małpiej ospy.

Małpia ospa. Eksperci z RPA: Nie ma potrzeby masowych szczepień

Eksperci ds. chorób z RPA nie widzą potrzeby masowych szczepień przeciwko małpiej ospie, nie uważają też, że liczba przypadków tej choroby zacznie wzrastać tak, jak miało to miejsce w przypadku COVID-19 - pisze agencja Reutera.

Dania rozważa szczepienia na małpią ospę. Jeszcze nie ma decyzji

Duńska Agencja Zdrowia rozważa obecnie czy ludzie, którzy mieli bliski kontakt z osobą zakażoną małpią ospą, powinni być szczepieni z użyciem szczepionki opracowanej przez Bavarian Nordic, która w Europie jest dopuszczona do użycia jako szczepionka przeciwko ospie prawdziwej.

Małpia ospa w Niemczech: Rząd zamawia 40 tys. szczepionek

Niemiecki rząd zamówił 40 tys. dawek szczepionek wyprodukowanych przez koncern Bavarian Nordic, które mogą być wykorzystywane do szczepienia przeciw małpiej ospie osób, które miały bliski kontakt z zakażonymi tym wirusem.

Belgia: Obowiązkowa kwarantanna dla zakażonych małpią ospą

Belgia stała się pierwszym krajem świata, który wprowadził obowiązkową, 21-dniową kwarantannę dla osób zakażonych małpią ospą.

Małpia ospa w Szkocji. Boris Johnson: Uważnie przyglądamy się transmisji wirusa

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oświadczył, że brytyjski rząd uważnie przygląda się okolicznościom transmisji wirusa małpiej ospy. Zakażenie tym wirusem wykryto właśnie w Szkocji.

Małpia ospa w kolejnym kraju w Europie. "Pacjent jest pod opieką"

W kolejnym europejskim kraju stwierdzono przypadek małpiej ospy. O wykryciu choroby w Szwecji poinformowała miejscowa agencja ds. zdrowia publicznego.

Małpia ospa w Europie. Alert sanitarny w Hiszpanii

Władze sanitarne w Hiszpanii wydały ostrzeżenie w związku z podejrzeniem wykrycia przypadków małpiej ospy - zakaźnej choroby odzwierzęcej, stwierdzonej w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii i Portugalii.