Częściowy obowiązek szczepień na COVID-19. Słowenia znów zaostrza przepisy

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla pracowników administracji rządowej mają rozpocząć się bezzwłocznie - ogłosiły władze Słowenii, które w ostatnim czasie zaostrzają przepisy związane z koronawirusem SARS-CoV-2.

Walia: Do klubu nocnego tylko z certyfikatem covidowym

Władze Walii zdecydowały się na wprowadzenie obowiązku posiadania przez osoby udające się do nocnych klubów oraz uczestników dużych wydarzeń publicznych certyfikatów covidowych.

Floryda: Tylko rak i choroby serca zabijają częściej niż COVID-19

1 na 400 mieszkańców Florydy, którzy mieszkali w tym stanie w marcu 2020 roku, gdy w USA rozpoczynała się epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, zmarł po zakażeniu koronawirusem - informuje AP.

Minister z Trynidadu Tobago: Nie, po szczepionce nie było obrzęku jąder

Minister zdrowia Trynidadu Tobago, Terrence Deyalsingh skrytykował wypowiedź amerykańskiej raperki, Nicki Minaj, która twierdziła, iż mieszkaniec Trynidadu Tobago doświadczył obrzęku jąder po szczepieniu na COVID-19.

Australia po półtora roku otworzy granice? Pomóc ma domowa kwarantanna

Władze Australii mają zamiar przetestować program domowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych przybywających do Sydney spoza granic kraju. Program taki ma umożliwić otwarcie granic Australii - poinformował w piątek premier Australii, Scott Morrison.

Brazylia: Rząd chce wstrzymać szczepienia nastolatków. Zgon po szczepieniu

Brazylijski rząd federalny chce wstrzymania szczepienia przeciw COVID-19 większości nastolatków, wskazując m.in. na zgon niepełnoletniej osoby, do którego doszło po podaniu pierwszej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi.

Włochy: Od 15 października do pracy tylko z paszportem covidowym?

Włochy będą pierwszym krajem w Europie, który będzie wymagać, aby wszyscy zatrudnieni legitymowali się certyfikatem (paszportem) covidowym - informuje Reuters. Rząd ma przyjąć projekt przepisów w tym zakresie na czwartkowym posiedzeniu.

Miliard w pełni zaszczepionych w Chinach. Teraz będą szczepić małe dzieci?

Chiny powinny rozważyć szczepienie dzieci poniżej 12 roku życia, by przyspieszyć akcję szczepień na COVID-19 - mówi Wang Huanging, naczelny ekspert ds. chińskiego programu szczepień na COVID-19 w chińskim Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób.

Wielka Brytania: W szpitalach osiem razy więcej zakażonych niż rok temu

W środę wieczorem brytyjski rząd poinformował o 30 597 zakażeniach koronawirusem w ciągu doby. Zmarło 201 chorych na COVID-19. Przez osiem z dziewięciu ostatnich dni liczba zakażonych w brytyjskich szpitalach przekracza 8 tysięcy.

Francja: Pracownik szpitala głoduje, bo nie chce obowiązku szczepień

Thierry Paysant, pracownik szpitala w Nicei. odpowiedzialny w placówce za bezpieczeństwo przeciwpożarowe, rozbił namiot przed klasztorem Saint-Ponts i rozpoczął strajk głodowy przeciwko obowiązkowym we Francji od środy szczepieniom na COVID-19 dla pracowników placówek ochrony zdrowia.

Badanie: Ochrona zapewniana przez szczepionkę Moderny słabnie

Nowe dane z dużych testów szczepionki na COVID-19, prowadzonych przez Modernę wskazują, że ochrona, jaką zapewnia szczepionka tego koncernu słabnie wraz z upływem czasu, co może uzasadniać doszczepianie w pełni zaszczepionych trzecią dawką - wynika z informacji przekazanych w środę przez koncern farmaceutyczny.

Dr Fauci: Szczepimy się m.in. po to, by nie było nowych wariantów

Główny amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci ostrzegł, że w wyniku kolejnych mutacji koronawirusa może pojawić wariant, który będzie "funkcjonalnie różnić się" od dotychczas znanych wariantów i pierwotnego szczepu wirusa.

Australia. "Jeśli nie jesteś zaszczepiony, nie pójdziesz na kawę"

Godzina policyjna obowiązująca w Sydney ponad dwa miliony osób, mieszkających w dzielnicach najciężej dotkniętych obecną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Australii, która jest napędzana transmisją wariantu Delta, przestanie obowiązywać w nocy ze środy na czwartek.

USA: Śmiertelność chorych na COVID dzieci - od 0 do 0,03 proc.

Do 9 września w USA wykryto 5,3 mln zakażeń koronawirusem u dzieci - podaje Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP). To 15,5 proc. wszystkich wykrytych w USA zakażeń. Między 2 a 9 września liczba zakażeń wykrytych u dzieci wzrosła o 243 373.

Największy szpital na Alasce zaczyna selekcjonować pacjentów. W tle COVID

Największy szpital na Alasce, Providence Alaska Medical Center, wdraża kryzysowy model świadczenia usług medycznych, który oznacza, że placówka odmówi pomocy niektórym pacjentom. Powodem jest przeciążenie placówki napływem do szpitala osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Xi Jinping nie chciał się spotakć z Bidenem? Prezydent USA zaprzecza

Prezydent USA, Joe Biden, zaprzeczył doniesieniom medialnym o tym, że prezydent Chin Xi Jinping odrzucił przedstawioną mu przez Bidena propozycję spotkania.

USA wzywają światowych przywódców do "zakończenia pandemii COVID-19"

USA wzywają światowych przywódców do "poparcia ambitnego celu zakończenia pandemii COVID-19" poprzez m.in. zapewnienie, że 70 proc. mieszkańców świata będzie zaszczepionych przeciw COVID-19 do 2022 roku - wynika z treści dokumentu, którego treść poznał Reuters.

Nowy Jork: Sędzia blokuje nakaz szczepień dla pracowników ochrony zdrowia

Nowojorski sędzia David Hurd nakazał tymczasowe wstrzymanie realizacji nakazu szczepień na COVID-19 wobec pracowników ochrony zdrowia w Nowym Jorku.