Australia: Rekordowa liczba zgonów zakażonych, 93 proc. dorosłych zaszczepionych

W Australii w ciągu doby zmarło 98 osób zakażonych koronawirusem - najwięcej od początku epidemii. Władze australijskich stanów liczą jednak, że w najbliższych dniach liczba hospitalizacji zakażonych zacznie spadać, ponieważ fala epidemii, napędzana wariantem Omikron, zaczyna opadać.

Kanada: Kierowcy ciężarówek nie chcą przymusu szczepień. Musk ich chwali

Kierowcy ciężarówek z Kanady, którzy chcą zablokować centrum Ottawy w proteście, przeciwko obowiązkowi szczepień na COVID-19 nałożonemu na nich przez kanadyjski rząd, jadą przez kraj w kierunku stolicy. Protestujących pochwalił Elon Musk - zauważa Reuters.

Przeciwnicy obowiązku szczepień chcą zablokować stolicę Kanady. Chwali ich Musk

Kanadyjscy kierowcy ciężarówek, którzy chcą zamknąć centrum Ottawy z powodu propozycji rządu federalnego dotyczącej obowiązku szczepień., przejechali przez kraj w kierunku stolicy. Ich działania pochwalił Elon Musk.

Unijny regulator zatwierdza pigułkę Pfizera przeciw COVID-19

Europejska Agencja Leków zatwierdziła w czwartek Paxlovid - doustne pigułki stosowane w przypadku COVID-19. Terapia ma być stosowana przez pacjentów, którzy nie muszą korzystać ze wspomagania tlenem.

Niemcy: Ponad 200 tys. zakażeń na dobę, po raz pierwszy od początku epidemii

W Niemczech w ciągu doby wykryto 203 136 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, najwięcej od początku epidemii.

Anglia bez obowiązkowych masek i paszportów covidowych

Od czwartku w Anglii zniesiono obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej, zaprzestano też uzależniać dostęp do miejsc publicznych znajdujących się pod dachem od posiadania tzw. paszportu covidowego.

Gubernatorzy Alaski i Teksasu chcą zablokować nakaz szczepień Gwardii Narodowej

Gubernator Alaski, Mike Dunleavy dołączył do działań gubernatora Teksasu, Grega Abbotta, mających na celu zablokowanie wprowadzonego przez Departament Obrony nakazu szczepień żołnierzy Gwardii Narodowej.

Austria znosi lockdown dla niezaszczepionych przed obowiązkiem szczepień

Austria 31 stycznia, na dzień przed wejściem w życie przepisów o obowiązku szczepień na COVID-19 dla dorosłych mieszkańców kraju, zniesie lockdown obowiązujący niezaszczepionych.

Dania zniesie wszystkie obostrzenia, pomimo dużej liczby zakażeń

Dania zamierza znieść wszystkie obowiązujące w kraju obostrzenia w przyszłym tygodniu, pomimo dużej liczby zakażeń wywoływanych falą epidemii napędzaną przez transmisję wariantu Omikron - informuje Reuters.

Fala epidemii przetacza się przez Rosję. Rekord za rekordem

W ciągu doby w Rosji wykryto 74 692 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - to największa dobowa liczba zakażeń wykrytych w Rosji od początku epidemii.

Moskwa ogranicza przyjmowanie dzieci do szpitali. Powód? COVID-19

W Moskwie planowane hospitalizacje dzieci zostały zawieszone na najbliższe trzy tygodnie, w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wykrywanych u dzieci - informuje rosyjska agencja informacyjna Interfax.

Korea Płd.: 95 proc. zaszczepionych dorosłych. Druga doba z rekordem zakażeń

W Korei Południowej w ciągu doby wykryto 13 012 zakażeń koronawirusem, co jest najwyższym dobowym przyrostem liczby zakażeń w tym kraju. Poprzedni rekord padł dzień wcześniej - i wynosił 8 571.

Rosja: Liczba hospitalizacji zakażonych wzrosła o 115 proc.

W ciągu ostatniej doby w Rosji wykryto 67 809 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od początku epidemii.

Pfizer rozpoczyna testy szczepionki przeciw Omikronowi

Koncern Pfizer rozpoczął badania porównawcze swojej oryginalnej szczepionki przeciw COVID-19 (opracowanej we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną, BioNTech) i jej zmodyfikowaną wersją, przygotowaną pod kątem ochrony przed wariantem Omikron.

Izrael: Eksperci rekomendują czwartą dawkę dla każdego dorosłego

Izraelski zespół doradczy ekspertów ds. odpowiedzi na COVID-19 oraz komitet doradczy ds. szczepionek zarekomendowały we wtorek podawanie czwartej dawki szczepionki na COVID-19 wszystkim osobom w wieku 18-60 lat.

Holandia wychodzi z lockdownu mimo rekordowej liczby zakażeń

O godzinie 19 premier Holandii, Mark Rutte, ma ogłosić złagodzenie obowiązującego w Holandii lockdownu, mimo rekordowej liczby zakażeń w kraju - informuje Reuters.

Anglia: 32 tys. chorych na raka czeka na terapię. Powód? COVID-19

Presja na system brytyjskiej ochrony zdrowia wywołana przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 doprowadziła między marcem 2020 a lutym 2021 do co najmniej 4 tysięcy nadliczbowych zgonów w szpitalach w Anglii z przyczyn innych niż zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - wynika z najnowszej analizy, opublikowanej przez naukowców z Uniwersytetu Warwick.

Nowy Jork: Sędzia uchyla nakaz noszenia masek. "Nadużycie władzy"

Nakaz noszenia masek wprowadzony przez gubernatora stanu Nowy Jork był nadużyciem władzy, ponieważ przed wejściem w życie powinien go przyjąć stanowy parlament - orzekł nowojorski sędzia, Thomas Rademaker, zasiadający w stanowym Sądzie Najwyższym.