Chiny: W ciągu tygodnia niemal 13 tys. zgonów związanych z COVID

Władze Chin podały, że między 13 a 19 stycznia w chińskich szpitalach zmarło niemal 13 tys. osób chorych na COVID-19. Wcześniej, od 7 grudnia, gdy Chiny zaczęły odchodzić od polityki "zero COVID", w Państwie Środka zmarło w szpitalach ok. 60 tys. zakażonych.

Izrael: Nie znaleziono związku między szczepionką Pfizera a udarami mózgu

Izrael nie wykrył żadnych dowodów łączących udary mózgu z uaktualnioną szczepionką przeciwko koronawirusowi opracowaną przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer i jego niemieckiego partnera BioNTech - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Badacze z Izraela: Objawy "długiego COVID" mijają po roku

Większość symptomów związanych z tzw. długim COVID-19, czyli objawów odczuwanych przez osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem po ustąpieniu infekcji, mija, u osób, u których przebieg zakażenia był łagodny, po 12 miesiącach - twierdzą badacze z Izraela.

Chiny: 90 proc. mieszkańców prowincji zakażonych koronawirusem

Prawie 90% ludzi w trzeciej najludniejszej prowincji Chin, Henan, zostało zakażonych koronawirusem - przekazał urzędnik. Kraj walczy z bezprecedensowym wzrostem nowych przypadków.

Chiński dziennik: Wirus jest słaby, my jesteśmy silniejsi

Chiński dziennik "People's Daily", oficjalny organ prasowy Komunistycznej Partii Chin, pisze, że "życie znów płynie naprzód!", chwaląc nową, antywirusową politykę władz w Pekinie.

Japonia będzie wymagać wyniku testu na COVID od przybyszów z Chin

Japonia będzie wymagać negatywnego wyniku testu na COVID-19 od przybyszów z Chin kontynentalnych, w związku z gwałtownym szerzeniem się koronawirusa w Państwie Środka - ogłosił premier Japonii, Fumio Kishida.

Chiny rezygnują z kwarantanny dla zagranicznych turystów

Osiem dni izolacji nie będzie już wymagane w Chinach, a urzędnicy twierdzą, że możliwość podróżowania przez obywateli będzie powoli przywracana

Władze chińskiej prowincji Zhejiang: Milion zakażeń koronawirusem dziennie

W chińskiej prowincji Zhejiang, znajdującej się na wschodnim wybrzeżu kraju, w pobliżu Szanghaju, dziennie koronawirusem zakaża się około miliona osób - przyznają władze prowincji.

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego przestanie podawać dane o chorych na COVID

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego poinformowała, że od niedzieli przestanie publikować codzienne raporty na temat liczby wykrytych w kraju objawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Chiny po złagodzeniu polityki "zero COVID": Umrą 2 mln zakażonych?

W chińskich miastach trwa zwiększanie liczby łóżek w szpitalach po tym, jak władze - w reakcji na protesty społeczne - postanowiły odejść od polityki "zero COVID" co budzi obawy, że pozbawione odporności chińskie społeczeństwo czeka teraz fala zakażeń koronawirusem - podaje Reuters.

COVID-19. Sąd walczy z rodzicami o zoperowanie niemowlęcia z wadą serca

Władze Nowej Zelandii rozpoczęły walkę o opiekę nad niemowlęciem, którego rodzice blokują operację ratującą życie, ponieważ dawcy krwi mogli zostać zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Chiny: Kolejna doba z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem

W ciągu ostatniej doby w Chinach, drugi dzień z rzędu, wykryto rekordową, dobową liczbę lokalnych zakażeń koronawirusem - informuje Reuters. Miasta w całym kraju zaostrzają reżim kwarantanny, aby doprowadzić do opanowania ognisk zakażeń.

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Chinach

W ciągu ostatniej doby w Chinach wykryto najwyższą dobową liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii koronawirusa w tym kraju - wynika z oficjalnych danych podawanych przez chińskie władze.

"Zostańcie w domach". Władze w Pekinie apelują do mieszkańców w związku z COVID-19

Władze największej dzielnicy stolicy Chin, Pekinu, wezwały mieszkańców do pozostania w domu w weekend po tym, jak w czwartek w mieście zamieszkałym przez ok. 22 mln osób odnotowano 466 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

WHO: Małpia ospa to wciąż globalne zagrożenie dla zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) utrzymała najwyższy stopień ostrzeżenia - "globalne zagrożenie dla zdrowia" - w związku z małpią ospą.

WHO alarmuje: Gruźlica może wkrótce zabijać więcej osób niż COVID

Globalna liczba zgonów spowodowanych gruźlicą miała wzrosnąć między 2019 a 2021 rokiem, po latach, w których liczba ta regularnie spadała - alarmuje WHO.

Australia: Koniec obowiązkowej izolacji chorych na COVID

Australia skończy z obowiązkową, pięciodniową izolacją osób zakażonych koronawirusem.

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, zakażony koronawirusem

U Olafa Scholza, kanclerza Niemiec, test wykazał zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.