Rzecznicy patentowi świętują w sieci

„Patent na zieloną przyszłość” pod takim hasłem obchodzony będzie w tym roku Światowy Dzień Własności Intelektualnej. W ramach obchodów można liczyć na bezpłatne konsultacje w wyznaczonych kancelariach rzeczników patentowych.

Publikacja: 24.04.2020 11:24

Rzecznicy patentowi świętują w sieci

Foto: Adobe Stock

- Tegoroczny Dzień Własności Intelektualnej wpisuje się we współczesne priorytety troski o planetę i zrównoważony rozwój. Akcentujemy w tym roku rolę własności intelektualnej w tym procesie, bo jest ona niebagatelna– mówi prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych – Dorota Rzążewska.

- W związku z pandemią COVID-19 Polska Izba Rzeczników Patentowych przygotowała całe wydarzenie w wersji wirtualnej. To w sieci będziemy chcieli się spotkać z osobami zainteresowanymi ochroną własności intelektualnej – dodaje wiceprezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Paweł Kurcman.

24 kwietnia br. rusza Dzień Bezpłatnych Konsultacji, które odbywać będą się zarówno w sieci jak telefonicznie. Lista kancelarii i rzeczników udzielających bezpłatnych porad znajdują się w mediach społecznościowych i na stronie www PIRP.

Czytaj także: Nie warto odkładać ochrony własności intelektualnej na czasy „po wirusie"

Ponadto w ramach obchodów tegorocznego IP Day będzie można obejrzeć wirtualną wystawę pt. „WYNALAZCY POLSCY I RZECZNICY PATENTOWI DLA ZIELONEJ PRZYSZŁOŚCI oraz zobaczyć i posłuchać czterech pogadanek na temat własności intelektualnej i jej roli w ochronie przyrody wygłoszonych przez Patrycję Rosół - dziekana Okręgu Małopolskiego, Agnieszkę Iwaniuk - dziekana Okręgu Podlaskiego, Katarzynę Kwestarz – dziekana Okręgu Mazowieckiego, Elżbietę Piątkowską – dziekana Okręgu Wielkopolskiego.

Prawo karne
Fakty i mity o "lex Tusk". Czy kontrowersyjna ustawa wpłynie na wynik wyborów
Prawo dla Ciebie
Lex Tusk: komisja ruszy przed wyborami, a odwołania do sądu już po nich
Prawo karne
Decyzje od ręki, spory na lata. Oto możliwy kalendarz prac komisji z Lex Tusk
Prawo
„Komisja może wezwać każdego, nie tylko Tuska. I każdemu wyrządzić krzywdę”
Sądy i trybunały
Sędzia Radzik nie będzie już wiceprezesem Sądu Apelacyjnego w Warszawie
Spadki i darowizny
Weszły w życie istotne zmiany w zachowkach