- Tegoroczny Dzień Własności Intelektualnej wpisuje się we współczesne priorytety troski o planetę i zrównoważony rozwój. Akcentujemy w tym roku rolę własności intelektualnej w tym procesie, bo jest ona niebagatelna– mówi prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych – Dorota Rzążewska.

- W związku z pandemią COVID-19 Polska Izba Rzeczników Patentowych przygotowała całe wydarzenie w wersji wirtualnej. To w sieci będziemy chcieli się spotkać z osobami zainteresowanymi ochroną własności intelektualnej – dodaje wiceprezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Paweł Kurcman.

24 kwietnia br. rusza Dzień Bezpłatnych Konsultacji, które odbywać będą się zarówno w sieci jak telefonicznie. Lista kancelarii i rzeczników udzielających bezpłatnych porad znajdują się w mediach społecznościowych i na stronie www PIRP.

Czytaj także: Nie warto odkładać ochrony własności intelektualnej na czasy „po wirusie"

Ponadto w ramach obchodów tegorocznego IP Day będzie można obejrzeć wirtualną wystawę pt. „WYNALAZCY POLSCY I RZECZNICY PATENTOWI DLA ZIELONEJ PRZYSZŁOŚCI oraz zobaczyć i posłuchać czterech pogadanek na temat własności intelektualnej i jej roli w ochronie przyrody wygłoszonych przez Patrycję Rosół - dziekana Okręgu Małopolskiego, Agnieszkę Iwaniuk - dziekana Okręgu Podlaskiego, Katarzynę Kwestarz – dziekana Okręgu Mazowieckiego, Elżbietę Piątkowską – dziekana Okręgu Wielkopolskiego.