Anna Krzyżanowska

Mniejsze miasta również potrzebują biur

Analizy pokazują, że lokalny rynek na przykład w Chełmie jest w stanie wchłonąć 2 tys.mkw. powierzchni biurowej – mówił w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Mariusz Domeradzki, prezes spółki Operator ARP.

Barometr: Kupujący godzą się ze wzrostem cen mieszkań?

Przygotowywany przez JLL i obido dla „Nieruchomości" „Rzeczpospolitej" barometr nastrojów na rynku mieszkaniowym (porównuje możliwości finansowe potencjalnych nabywców z cenami na rynku pierwotnym) dla dwóch z trzech analizowanych rynków przyjmował na koniec 2021 r. wartości ujemne.

Budowlanka na bakier z raportowaniem niefinansowym

Tylko 10 proc. podmiotów polskiego sektora budowlanego zna szczegółowe wytyczne w zakresie nowych regulacji dotyczących ESG - wskazuje Deloitte.

Radca pożegna się z korporacją za dyskwalifikujące zachowanie

Wielokrotny gość radcowskiego pionu dyscyplinarnego pożegna się z korporacją.

Izba dyscyplinarna: zachowanie radcy prawnego godziło w pewien mit

Trzy lata bez prawa wykonywania zawodu nie jest karą rażąco wysoką za świadczenie przez radcę pomocy prawnej w okresie zawieszenia.

Wyraźny sprzeciw wobec ulg dla aplikantów

Biuro Analiz Sejmowych nie widzi podstaw do tego, żeby przyszli profesjonalni pełnomocnicy posiadali bonusy podobne do doktoranckich.

U radców prawnych idą duże zmiany

Do 15 lutego samorząd zbiera wśród swoich członków informacje, jakich zmian oczekują w korporacyjnych przepisach.

Radca prawny musi się szkolić albo płacić

3 tysiące złotych kary za brak uczestnictwa w obowiązkowych szkoleniach zawodowych nie jest karą rażąco surową. Do takich wniosków doszła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Czarne wizje w budowlance

Co piąty mikro i mały przedsiębiorca obawia się plajty w tym roku - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Część eksużytkowników ciągle bez zaświadczeń

Mimo że minęły już trzy lata od kiedy użytkowanie wieczyste gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności, nadal spora część wniosków o zaświadczenie potwierdzające niniejszy fakt nie została rozpoznana - wskazuje kancelaria GKR Legal.