fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Papiery trzech nowych banków spółdzielczych na Catalyst

Cezary Adamczyk
Na rynek obligacji trafiły papiery dłużne trzech kolejnych banków spółdzielczych. W czwartek znajdą się na nim papiery Polkomtelu
Na Catalyst zadebiutowały we wtorek 14-letnie obligacje Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Zabłudowie o wartości 5 mln zł, dziesięcioletnie Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie (10 mln zł) i dziesięcioletnie Banku Spółdzielczego w Piasecznie (5 mln zł).
Na rynku obrotu papierami notowane są już obligacje pięciu innych banków spółdzielczych. Co ciekawe, rentowność papierów banków spółdzielczych jest wyższa niż samorządów czy obligacji skarbowych. Oprocentowanie obligacji debiutantów wynosi ok. 7 proc., papierów BPS Warszawa przekracza 7 proc. W przypadku obligacji Warszawy to nieco ponad 5 proc. w skali roku.
Na rynek papierów dłużnych w czwartek trafią także obligacje Polkomtela (operator Plus GSM) o wartości 1 mld zł. Będzie to największa pod względem wartości emisja spółki prywatnej notowana na Catalyst. W tym roku na rynek trafiły też obligacje Masterlease za ponad pół miliarda złotych czy Multimediów (400 mln zł). Zamiar wprowadzenia papierów na Catalyst ogłosiła także spółka IPF (200 mln zł).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA