Luna odpadła w półfinale Eurowizji decyzją głosujących telewidzów

Zgodnie z przewidywaniami bookmacherów, Luna podczas wtorkowego półfinału (7 maja) nie awansowała do sobotniego finału Eurowizji w Malmö. Zdecydowali o tym widzowie. Sędziowie mają głos dopiero w finale.

Apple kręci w Warszawie serial. Zamknięto Świątynię Opatrzności Bożej

Przez dziewięć dni w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie realizowane są zdjęcia do nowego sezonu serialu "Fundacja", który powstaje na zlecenie Apple TV+.

Herstory: Portrety ponad 20 wybitnych Polek w projekcie HISTORY Channel

Rusza druga edycja projektu HISTORY Channel prezentująca inspirujące dokonania niezwykłych kobiet.

„Władcy przestworzy” na Apple TV+. Straceńcy latali w dzień

Twórcy wybitnej „Kompanii braci” oraz „Pacyfiku” po raz trzeci wrócili do czasu II wojny światowej. Widowiskowi „Władcy przestworzy” już na małym ekranie.

Magdalena Piekorz zajmie się serialami i filmami w TVP

Magdalena Piekorz potwierdziła, że pokieruje Agencją Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej. Popularność przyniósł jej serial dokumentalny „Chicago” i film „Pręgi” wg książki Wojciecha Kuczoka.

Serialowe Złote Globy. Kolejny triumf „Sukcesji”

Niemal wszystkie Złote Globy podzieliły między sobą trzy produkcje – „Sukcesja”, „The Bear” oraz „Awantura” dowodząc, że seriale bywają dzisiaj często lepsze niż filmy kinowe.

Agnieszka Holland w TVP1. Powrót „Hali odlotów” 1 stycznia

W specjalnym wydaniu „Hali odlotów” zobaczymy Agnieszkę Holland, reżyserkę „Zielonej granicy”, Maję Kleczewską, reżyserkę głośnych „Dziadów”, Daniela Rycharskiego, Andrzeja Seweryna i dyrektora Piotra Bernatowicza. Program poprowadzi Katarzyna Janowska.

Mateusz Morawiecki u Danuty Holeckiej: Donald Tusk przebił Wojciecha Jaruzelskiego

- Nie byłem takim stuprocentowym admiratorem TVP, zawartości wszystkiego, co tam się znajdowało, ale jestem w stu procentach przekonany, że trzeba bronić mediów publicznych przed zawłaszczeniem przez PO - mówił były premier Mateusz Morawiecki, którego w studiu TV Republika gościła Danuta Holecka, nowy nabytek tej stacji.

Danuta Holecka ma już nową pracę. Będzie prezenterką w TV Republika

Danuta Holecka, do niedawna szefowa „Wiadomości” TVP, ma już nową posadę. Zostanie prezenterką stacji TV Republika.

Zenon Martyniuk zaśpiewa na Sylwestrze Marzeń nowej TVP

Maryla Rodowicz, Edyta Górniak i Justyna Steczkowska, a także Sławomir i Kajra, Zenon Martyniuk, grupa Weekend oraz Piękni i Młodzi wystąpią na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem, którego losy wahały się w związku z sytuacją w TVP.

Wspominki zamiast współczesności

"Znowu 'Łut szczęścia'" czyli Teatr Telewizji sięga po ramoty.

Matthew Perry nie żyje. Rodzina gwiazdora "Przyjaciół" wydała oświadczenie

"Jesteśmy załamani tragiczną stratą naszego kochanego syna i brata" - oświadczyli członkowie rodziny Matthew Perry'ego. Aktor - najbardziej znany z roli Chandlera Binga w serialu "Przyjaciele" - został znaleziony martwy w swym domu w Los Angeles.

Matthew Perry nie żyje. Aktor serialu „Przyjaciele” miał 54 lata

Matthew Perry, znany przede wszystkim z roli Chandlera Binga w serialu „Przyjaciele”, zmarł w wieku 54 lat. Policja znalazła ciało aktora w jego domu w Los Angeles.

„Pierwsza lepsza” w Teatrze TV. Aleksander Fredro nie jest lekarzem na kryzys

Na premierę nowego sezonu Teatru TV wybrano jednoaktówkę „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry. Po raz kolejny poprzeczka okazała się zawieszona zbyt wysoko.

„Sad dziadka”. Została tylko samotna grusza

Dokument „Sad dziadka”, który telewizyjna Jedynka wyemituje 11 lipca, w 80. rocznicę rzezi wołyńskiej, przypomina o tamtych wydarzeniach.

Nie żyje aktor Maciej Kujawski. Przez lata użyczał głosu Kubusiowi Puchatkowi

W wieku 70 lat zmarł aktor teatralny i telewizyjny Maciej Kujawski.

Nie żyje Jerry Springer. Słynny prezenter miał 79 lat

W wieku 79 lat zmarł Jerry Springer, amerykański dziennikarz telewizyjny i radiowy, najbardziej znany z programu "The Jerry Springer Show" (Potyczki Jerry’ego Springera).

Współczesny „Judasz z Kariothu”. Premiera w Teatrze TV

W poniedziałkowym Teatrze Telewizji premiera „Judasza z Kariothu” Karola Huberta Rostworowskiego. Jest o czym pomyśleć.