Netflix zgarnia tegoroczne nagrody Emmy

Trwa wręczanie tegorocznych nagród Emmy – prestiżowych wyróżnień dla produkcji telewizyjnych.

Nie żyje słynny komik. Gwiazdor "Saturday Night Live" przegrał walkę z rakiem

Znany z amerykańskiego programu rozrywkowego "Saturday Night Live" komik Norm Macdonald nie żyje. Artysta kabaretowy, scenarzysta i aktor zmarł po wieloletniej walce z chorobą nowotworową.

Nie żyje Tomasz Knapik

W wieku 77 lat zmarł lektor filmowy i telewizyjny Tomasz Knapik.

Nie żyje Michael Nader, Dexter z „Dynastii”

Aktor zmarł na raka w swoim domu w Kalifornii. Miał 76 lat.

Nowa platforma streamingowa na polskim rynku. Co oferuje Viaplay?

Światowy rynek serwisów streamingowych z każdym rokiem staje się coraz ciekawszy. Na początku sierpnia, w Polsce zadebiutowała nowa platforma, której oferta łączy zarówno hollywoodzkie produkcje, jak i niedostępne w innych serwisach, oryginalne filmy oraz seriale, a także transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych m.in. mecze niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA, a już wkrótce także spotkania angielskiej Premier League oraz wyścigi Formuły 1, opatrzone najwyższej klasy polskim komentarzem. Platforma Viaplay przedstawia widzom unikalną ofertę rozrywkową, w której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Niepokojący wdzięk scjentologa

Tom Cruise, hollywoodzki symbol młodości, nie stroni od ryzyka i kontrowersji.

Choćby jeden czytelnik

Autorka thrillerów i kryminałów Katarzyna Puzyńska poleca w "Plusie Minusie".

Znana z "Sherlocka" aktorka nie żyje

Aktorka Una Stubbs, znana z ról w serialach "Sherlock", "Worzel Gummidge", "Till Death Us Do Part" i "EastEnders", zmarła w wieku 84 lat.

„Jutro czeka nas długi dzień” - trudna misja polskiej lekarki

Na ekranach kin polski dokument „Jutro czeka nas długi dzień”. Ta opowieść o Indiach i polskiej lekarce daleko odbiega od stereotypowych wyobrażeń.

Diabeł szuka pokuty

Kto ma już dosyć seriali dla młodych dorosłych o problemach milenialsów czy o bohaterach w pelerynach, ten wreszcie dostał serial skrojony pod dorosłego widza. Nie ze względu na przemoc czy goliznę, tylko ze względu na cierpliwość twórców i konsekwencję, z jaką snują przed nami historię o Bostonie z początku lat 90. Powoli, spokojnie, bez gwałtownych skoków czasowych, ordynarnych cliffhangerów czy zwrotów akcji spadających na widza deus ex machina.

Szpital jak z obrazka

Seriale medyczne mają niemal tyle samo lat co telewizja. Swój triumfalny pochód przez małe ekrany rozpoczęły w 1951 roku, kiedy to serca nielicznych wówczas widzów podbił przygotowany przez stację CBS „Szpital miejski". Wcześniej, jeszcze przed wojną, publiczność ekscytowała się kinowymi produkcjami opowiadającymi chociażby o doktorze Kildarze. Wszystkie te produkcje łączyło idealizowanie zawodu lekarza, promowanie regularnych badań kontrolnych, a także oswajanie publiczności ze śmiertelnymi bądź przewlekłymi chorobami.

TVN. Kowboje już nie są tacy fajni

Próba wyrugowania z rynku TVN pokazuje, że zasadniczą cechą naszej polityki jest wiara w anihilację, w zniszczenie nie tylko wrogich sił politycznych, ale wręcz wrogich elektoratów. A przecież widzowie tej stacji nie znikną.

Nie żyje Tadeusz Wojtych

W wieku 89 lat zmarł aktor teatralny i telewizyjny Tadeusz Wojtych.

Seriale mi się przejadły

Autorka książek biograficznych i reporterskich Magdalena Grzebałkowska poleca w "Plusie Minusie".

Co zostaje z buntu młodości

16 lipca, po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią, rozpocznie się festiwal w Jarocinie. W latach 80. XX wieku był enklawą.

Bogusław Chrabota: Wiemy o tobie wszystko

To było w samych początkach lat 90. Byłem przekonany, że niepodważalną przyszłością świata mediów oraz moim osobistym przeznaczeniem jest i będzie telewizja. Przeżywała właśnie swoje najlepsze chwile. W wielkich sieciach amerykańskich królowały gwiazdy świata newsów, takie jak Dan Rather, Tom Brokaw czy Peter Jennings. Coraz mocniej przebijało się w Ameryce HBO; nowe tory wyznaczały MTV i Turnerowski Cable News Network, co do którego wszyscy mieli wątpliwości, czy przeżyje. Innymi słowy, czy świat w istocie głodny jest takiego wynalazku jak 24-godzinna telewizja informacyjna.

Zamiana delfina w bagażniku

W 2021 roku Netflix planuje wydać na nowe filmy i seriale astronomiczne 17 miliardów dolarów. To olbrzymia kwota, większa niż roczne przychody amerykańskich kin jeszcze przed pandemią. A jednocześnie, mimo tego bogactwa, platforma nie przestaje szukać oszczędności. Produkuje filmy i seriale tam, gdzie to jest tańsze i przynosi również inne, dodatkowe korzyści. W Polsce przygotowuje kolejne ekranizacje powieści Harlana Cobena (po „W głębi lasu" będzie to „Zachowaj spokój"), w Skandynawii finansuje mroczne kryminały, zaś w Brazylii opowieści mocno osadzone w lokalnym folklorze.

Putin pierwszy raz od trzech lat udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji

Prezydent Rosji Władimir Putin udzielił pierwszego od trzech lat wywiadu amerykańskiej telewizji. Pierwsze fragmenty rozmowy zostaną wyemitowane w NBC News w sobotę wieczorem.