Czwarty sezon „Sukcesji”. Powrót medialnego satrapy

Emisja czwartego, ostatniego sezonu „Sukcesji” rozpocznie się w Polsce 26 marca. HBO ujawniło pierwszy odcinek.

Z Kremla dzwoni ktoś nowy

Serial „Sługa narodu” z Zełenskim zmienił Ukrainę. Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar) w polskiej wersji musi pokonać pewnego prezesa.

„Herstory”, opowieści o inspirujących kobietach

Telewizja HISTORY Channel wprowadza nowy projekt „Herstory”, poświęcony Polkom, które miały znaczący wpływ na bieg historii. Projekt wspiera także ideę budowy w Polsce Muzeum Historii Kobiet.

Woody Harrelson i jego monolog w SNL. Musk: Dobry. Media: Antyszczepionkowy

W programie rozrywkowym Saturday Night Live gwiazdor Hollywood Woody Harrelson wygłosił monolog, po którym część komentatorów określiła go mianem "antyszczepionkowca". Żart aktora pochwalił właściciel Twittera Elon Musk.

„Pupa” w eliminacjach do Eurowizji. „Upadek kompletny”

Tegoroczne eliminacje w TVP przeszłyby może bez większego echa, gdyby nie Janusz Daszczyński, który niczym profesor Pimko z „Ferdydurke” Gombrowicza rozmawia z młodzieżą o pupie.

Czwarty sezon "Sukcesji" HBO będzie ostatnim

Pod koniec marca na antenie HBO premierę będzie miał czwarty sezon nagradzanego Emmy serialu "Sukcesja". Producenci zapowiedzieli, że będzie to ostatni sezon.

Kiedy twardziel kocha mężczyznę

Serial HBO „The Last of Us” wywołał poza zachwytami również komentarze homofobiczne. Kontekst może tłumaczyć spektakl „Botticelli” w Krakowie.

SkyShowtime ujawnił swoje hity

Nowa platforma streamingowa, która ruszy 14 lutego, reklamuje się ofertą "tysięcy godzin najlepszej rozrywki dla całej rodziny oraz bogatą selekcją najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych filmów i seriali". Ich gwiazdami są Harrison Ford, Hellen Mirren i Uma Thurman.

Nie żyje twórca "Ulicy Sezamkowej”. Lloyd Morrisett miał 93 lata

W wieku 93 lat zmarł Lloyd Morrisett, twórca słynnej "Ulicy Sezamkowej" oraz współzałożyciel Sesame Workshop. „Pozostawił po sobie spuściznę wśród wielu pokoleń dzieci na całym świecie” – zaznaczają jego współpracownicy.

Clarkson straci program „The Grand Tour”. Powodem felieton o Meghan Markle?

Amerykański magazyn „Variety” twierdzi, że program motoryzacyjny Jeremy’ego Clarksona „The Grand Tour”, zniknie z Amazon Prime Video. Clarkson zamieścił w sieci przeprosiny za obraźliwy felieton pod adresem Meghan Markle, żony księcia Harry'ego.

„Zaklęte rewiry”: Bariery nie do przebycia

„Zaklęte rewiry” Henryka Worcella wciągnęły na dno realizatorów przedsięwzięcia.

Nie żyje Adam Rich, aktor znany m.in. ze "Słonecznego Patrolu"

W wieku 54 lat zmarł Adam Rich, aktor, który w latach 70. i 80. był dziecięcą gwiazdą telewizji. Największą sławę i uznanie przyniosła mu rola w serialu "Eight is Enough”, w którym grał najmłodszego członka rodziny Bradfordów.

„1899” czy „Most” z Jennifer Lawrence? „Netflix, Viaplay, Apple TV+, Disney+. Co oglądać w weekend

Historyczne sci-fi od Netfliksa, piłkarskie dokumenty na Viaplay, festiwal kina azjatyckiego, kameralny dramat z Jennifer Lawrence i serialowy hit sezonu o rodzinnej knajpie z Chicago – czyli co warto obejrzeć, a co można sobie odpuścić w weekend na platformach VOD.

TVP i Zakopane dogadały się w sprawie pieniędzy

Będzie „Sylwester Marzeń” w stolicy Tatr bez większego dofinansowania ze strony gminy.

"Kordian" w Teatrze Telewizji: Z motyką na słońce

W Teatrze Telewizji premierowo pokazany został „Kordian” Juliusza Słowackiego. Po jego obejrzeniu trudno zrozumieć, dlaczego to jeden z najsłynniejszych dramatów romantycznych.

Piąty sezon „The Crown” na Netliksie. Serialowa monarchia trwa nadal

Kolejny piąty już sezon „The Crown” od 9 listopada jest dostępny na Netfliksie. Nastąpiły znaczące zmiany w obsadzie głównych ról serialu.

Co warto obejrzeć w weekend na platformach streamingowych? Marcin Kube poleca

Komedia o biurze na końcu świata (czyli w Siedlcach), dwa filmy z brytyjską gwiazdą pop, ponure żarty z bogatych Amerykanów na Sycylii i mroczne śledztwo na australijskiej prowincji – czyli najciekawsze nowości na platformach streamingowych.

„White Lotus” tym razem na Sycylii

Ruszył drugi sezon nagradzanego serialu Mike’a White’a.