Patriarcha Cyryl chce więcej kapłanów wojskowych w strefie wojny

Patriarchat Moskiewski zauważa brak duchownych wojskowych bezpośrednio w oddziałach biorących udział w specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie i w Donbasie, a problem ten jest rozwiązywany bardzo powoli - powiedział biskup zielenogradzki Sawa

Kardynał Parolin: Istnieje prawo do zbrojnej obrony w przypadku agresji

Kraje powinny wysłać broń, aby pomóc Ukrainie w obronie przed rosyjską inwazją, na określonych warunkach – powtórzył w piątek watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Papież dał zielone światło dla tajnej umowy mającej na celu uwolnienie porwanej zakonnicy

Papież Franciszek zatwierdził tajną operację w kwocie miliona euro, mającą na celu uwolnienie kolumbijskiej zakonnicy, która przez ponad cztery lata była przetrzymywana w niewoli przez islamską grupę bojowników w Mali, zanim została uwolniona w 2021 roku - poinformował przed sądem watykańskim kardynał Angelo Becciu.

Jerzy Haszczyński: Papież i Putin, obrońca chrześcijan

Franciszek, głowa Kościoła zachodniego, jest łaskawy dla dyktatora antyzachodniej Rosji i niesprawiedliwy wobec Zachodu. Powód? Znajdziemy go na Bliskim Wschodzie.

Papież mówił o "ministrancie Putina". Rosyjska Cerkiew Prawosławna upomina Franciszka

Rosyjska Cerkiew Prawosławna upomniała w środę papieża Franciszka za użycie niewłaściwego tonu po tym, jak wezwał on patriarchę Cyryla, by nie stał się "ministrantem" Kremla, ostrzegając Watykan, że takie uwagi zaszkodzą dialogowi między Kościołami.

Patriarcha Cyryl ma zostać objęty sankcjami Unii Europejskiej

Dwa źródła stacji CNN poinformowały, że Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl jest wśród osób, które zostaną objęte proponowanym szóstym pakietem sankcji Unii Europejskiej.

Patriarcha Cyryl wezwał do obrony niepodległości i jednoczenia się wokół władzy

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl wezwał Rosjan do zjednoczenia się wokół władz i nie dopuszczenia do tego, by obce ośrodki władzy zniszczyły niepodległość kraju

Rusłan Szoszyn: Zmartwychwstanie Ukrainy

Wielkanoc w czasie wojny, gdy waży się los całego narodu i przyszłych pokoleń, to więcej niż coroczny rytuał.

Papież Franciszek odwołuje spotkanie z patriarchą Cyrylem

Papież Franciszek zawiesił plany spotkania ze zwierzchnikiem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i wieloletnim sojusznikiem prezydenta Władimira Putina - donosi argentyńska gazeta "La Nacion".

Ukraiński marines prosi papieża o pomoc w ratowaniu mieszkańcow Mariupola

List Serhija Wołyna, dowódcy 36. Oddzielnej Brygady Morskiej, opublikował portal "Ukraińska Prawda". "Zwracam się do Ciebie o pomoc. Ponieważ nadszedł czas, kiedy modlitwy nie wystarczą" - napisał żołnierz.

Papież: To Wielkanoc wojny

- To Wielkanoc wojny. Widzieliśmy zbyt wiele przelewu krwi, zbyt wiele przemocy - powiedział papież Franciszek w orędziu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Rosjanka i Ukrainka wspólnie poniosą krzyż? Kontrowersyjny pomysł papieża

Podczas wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Koloseum krzyż przy jednej ze stacji wspólnie mają nieść Ukrainka i Rosjanka.

Papież o wojnie w Ukrainie: Naznaczona siłami zła

W wojnie Rosji z Ukrainą siły zła wyraźnie działają, prowadząc do odrażających ataków na niewinnych ludzi i masowego zniszczenia ich domów - napisał papież Franciszek w wiadomości przekazanej uchodźcom w Czerniowcach.

Niemiecki biskup: Czy ukraińskie wojsko w Mariupolu nie powinno skapitulować?

Biskup Peter Kohlgraf sugeruje, że dostawy broni do walczącej Ukrainy mogą w konsekwencji sprowokować Rosję, która jest w posiadaniu broni jądrowej, "a być może także chemicznej i biologicznej".

Papież Franciszek ucałował flagę Ukrainy z Buczy

- Nie zapominajmy o narodzie ukraińskim - powiedział papież Franciszek, potępiając masakrę w Buczy i wzywając do zakończenia wojny na Ukrainie.

Papież Franciszek pisze o wojnie. "Wszyscy jesteśmy winni!"

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Kolejny raz nie nazwał wprost Rosji agresorem. W swoim wpisie przekonuje, że "wszyscy jesteśmy winni".

Papież Franciszek przeprosił Pierwsze Narody Kanady

Po tygodniu rozmów z delegacjami Pierwszych Narodów, Inuitów i Eskimosów papież Franciszek przeprosił za zachowanie niektórych członków Kościoła rzymskokatolickiego w kanadyjskim systemie szkół rezydenckich.

Wojna o cerkwie z wojną w tle. W Ukrainie przestają modlić się za patriarchę Cyryla

Do cały czas działającego parlamentu w Kijowie wpłynął projekt ustawy zakazującej działalności moskiewskiego patriarchatu.