Papież Franciszek przeszedł operację, ma pozostać w szpitalu

Papież Franciszek jest już po operacji w znieczuleniu ogólnym - podała włoska agencja Ansa. Papież ma pozostać w rzymskiej klinice Gemelli przez kilka dni.

Papież Franciszek w szpitalu. Będzie dziś operowany

Papież Franciszek w środę przejdzie operację jelita grubego. Watykan poinformował, że 86-letni Franciszek zostanie poddany znieczuleniu ogólnemu i będzie hospitalizowany przez kilka dni.

Papież Franciszek trafił do szpitala

Papież Franciszek przebywać ma obecnie w rzymskiej klinice Gemelli — podaje włoska agencja informacyjna ANSA. Powodem pobytu ojca świętego w szpitalu mają być badania kontrolne.

O. Rydzyk: Do czego doprowadza cywilizacja zachodnia? Europa umiera

- Trzeba powrócić do normalności i Jan Paweł II nas tego uczy - mówił o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, podczas uroczystości związanych ze 103. rocznicą urodzin Karola Wojtyły.

Putin i Zełenski zgodzili się na przyjęcie papieskich wysłanników? Są nieoficjalne doniesienia

Wołodymyr Zełenski i Władimir Putin zgodzili się na rozmowy ze specjalnymi wysłannikami papieża Franciszka „w celu omówienia osiągnięcia rozejmu” - twierdzi watykański blog il Sismografo .

Papież: Tylko bogaci mogą sobie pozwolić na dzieci. Zastępują je zwierzęta

Założenie rodziny we Włoszech to tytaniczny wysiłek, na który stać jedynie bogatych – powiedział papież Franciszek. - Spadający wskaźnik urodzeń sygnalizuje brak nadziei na przyszłość - dodał.

Seria wizyt Zełenskiego w stolicach Europy. Berlin, Rzym, Watykan?

Agencja Ansa informuje nieoficjalnie, że prezydent Zełenski przybędzie z krótką wizytą do Rzymu. Ma to być jeden z celów serii wizyt prezydenta Ukrainy w krajach europejskich w ciągu najbliższych kilku dni.

Rosja też nic nie wie o „niepublicznej misji pokojowej” papieża Franciszka

Kreml nic nie wie o misji Watykanu, dotyczącej planu pokojowego dla Ukrainy - zadeklarował Dmitrij Pieskow, rzecznik Władimira Putina.

Ukraina nic nie wie o „misji pokojowej” Watykanu

Ukrainie nic nie wiadomo o pokojowej inicjatywie papieża Franciszka mającej na celu zakończenie wojny, którą ogłosił w drodze powrotnej z Węgier do Rzymu. - Jeśli negocjacje mają miejsce, odbywają się one bez naszej wiedzy i bez naszej zgody - mówi źródło cytowane przez Ukrinform.

Dziwne gry wokół papieża

Między rosyjskimi bombardowaniami Humania i Pawłohradu papież Franciszek wzywał do pokoju na Ukrainie.

Papież Franciszek: W sprawie pokoju trwa misja, ale nie jest jeszcze jawna

Franciszek w czasie lotu z Budapesztu do Rzymu, po zakończeniu wizyty na Węgrzech, tradycyjnie rozmawiał z dziennikarzami. Jednym z poruszonych tematów była wojna Rosji z Ukrainą.

Papież na Węgrzech: Nie zamykajcie drzwi przed cudzoziemcami i migrantami

Papież Franciszek przewodniczył w niedzielę wielkiej mszy na świeżym powietrzu, podczas której wezwał Węgrów, by nie zamykali drzwi przed migrantami i tymi, którzy są "obcy lub niepodobni do nas".

Jerzy Haszczyński: Papież utknął na węgierskim moście

Franciszek wciąż mówi o pokoju, unikając wskazania, kto odpowiada za największą wojnę. Na dodatek na miejsce rozważań wybrał najbardziej antyukraiński kraj w Unii Europejskiej.

Pielgrzymka papieża do Argentyny? Franciszek chce odwiedzić swoją ojczyznę

W 2024 r. Franciszek chce odwiedzić Argentynę - donosi lokalna prasa. Byłaby to pierwsza wizyta papieża w jego ojczyźnie od rozpoczęcia przez niego pontyfikatu.

Cyryl: W Rosji panuje symfonia tronu i ołtarza. Ale Putin nigdy mi nic nie kazał

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl I przekonywał we wtorek, że Władimir Putin nigdy nie wydawał mu żadnych rozkazów, bez względu na to, co sądzą o tym jego przeciwnicy.

Tajemnica Emanueli Orlandi. Nowy śledczy dostał „wolną rękę” i spotkał się z bratem zaginionej

Jedna z największych tajemnic Watykanu - zaginięcie 40 lat temu nastoletniej Emanueli Orlandi - będzie miała nowy rozdział. We wtorek jej brat spotkał się z watykańskim śledczym, od którego papież Franciszek oczekuje wyjaśnienia sprawy, dokądkolwiek by nie prowadziła.

Papież: „Pomóż narodowi ukraińskiemu na drodze pokoju"

"Pociesz rannych i tych, którzy stracili w wojnie swoich bliskich i spraw, aby jeńcy mogli powrócić do swoich rodzin” - mówił papież podczas orędzia wielkanocnego.

Oburzenie na Ukrainie po Drodze Krzyżowej w Koloseum. Rosjanin opowiadał o krewnych, których stracił na wojnie

Organizatorzy Drogi Krzyżowej Krzyżowej w rzymskim Koloseum postanowili zestawić razem świadectwa nastolatków z Ukrainy i Rosji. Skrytykowali to rzecznik ukraińskiego MSZ i ambasador Ukrainy w Watykanie.