5 mln euro za ołtarz dla papieża. Portugalczycy krytykują burmistrza Lizbony

Burmistrz Lizbony został ostro skrytykowany w portugalskich mediach społecznościowych po tym, jak ujawniono, że jego biuro wyda ponad 5 milionów euro na budowę ołtarza dla papieża Franciszka, który odprawi mszę podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Papież: Homoseksualizm to nie przestępstwo. Bóg kocha wszystkie swoje dzieci

Papież Franciszek w rozmowie z amerykańską agencją Associated Press skrytykował prawa, które kryminalizują homoseksualizm, zaznaczając, że „Bóg kocha wszystkie swoje dzieci takimi, jakie są”. Wezwał także biskupów katolickich do przyjęcia osób LGBTQ do Kościoła.

Nie żyje kardynał George Pell, były skarbnik Watykanu

Australijski kardynał George Pell, który w 2020 roku został uniewinniony od zarzutów wykorzystywania seksualnego, zmarł we wtorek w wieku 81 lat.

Watykan wznawia śledztwo w sprawie zaginionej przed 40 laty nastolatki

Watykan wznowił dochodzenie w sprawie zaginięcia Emanueli Orlandi, sprawy, która nęka Włochy od prawie 40 lat i ujawniła wiele skandali.

Papież: Wojny takie jak ta na Ukrainie są zbrodnią przeciwko Bogu i ludzkości

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że wojny takie jak ta na Ukrainie, gdzie obszary cywilne są poddawane temu, co nazwał masowym zniszczeniem, są "zbrodnią przeciwko Bogu i ludzkości".

Cerkiew Prawosławna Ukrainy po raz pierwszy odprawiła nabożeństwo w Ławrze Peczerskiej

Niezależna Cerkiew Prawosławna Ukrainy 7 stycznia po raz pierwszy odprawiła nabożeństwo bożonarodzeniowe w Ławrze Kijowsko-Peczerskiej, głównym klasztorze prawosławnym Ukrainy.

Terlikowski: Abdykacja Benedykta XVI zrewolucjonizowała urząd papieża

Gdyby jego (Benedykta XVI) pontyfikat trwał do momentu śmieci, to przez ostatnie cztery lata nie byłby już w stanie zarządzać Kościołem - mówił Tomasz Terlikowski, publicysta, filozof, działacz katolicki, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Ciało Benedykta XVI wystawione w Watykanie. Wierni oddają cześć byłemu papieżowi

W poniedziałek w bazylice św. Pitora wystawiono ciało zmarłego papieża Benedykta XVI.

Testament duchowy Benedykta XVI: Zachowajcie stałość wiary

„Bądźcie niewzruszeni w wierze i nie dajcie się omamić” - napisał Benedykt XVI do wiernych w 2006 roku. Biuro Prasowe Watykanu opublikowało właśnie jego testament duchowy.

Papież Franciszek: Benedykt XVI był darem dla Kościoła i świata

Benedykt XVI był szlachetnym, życzliwym człowiekiem, który był darem dla Kościoła i świata. Tak Ojciec Święty wspominał zmarłego poprzednika w czasie nieszporów.

Merkel wspomina Benedykta XVI: „Wielki myśliciel”

Była kanclerz Angela Merkel, żegnając Benedykta XVI, nazwała go „jednym z najbardziej przekornych i najważniejszych myślicieli religijnych naszych czasów”.

Jak przebiegają uroczystości papieskiego pochówku

Benedykt XVI zmarł rankiem 31 grudnia w klasztorze w Ogrodach Watykańskich. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 stycznia na placu św. Piotra. Wcześniej – od 2 stycznia ciało papieża-seniora będzie wystawione w Bazylice św. Piotra. Liturgii pogrzebowej będzie przewodniczył osobiście papież Franciszek.

Tomasz P. Terlikowski: Benedykt XVI, czyli papież urzędu

Pontyfikat Benedykta XVI przypadł na niezwykle trudny czas. Masowe spotkania, wielkie imprezy nie były w jego stylu. Nie oznacza to, że nie naznaczył Kościoła swoją osobowością – pisze publicysta.

Nie żyje emerytowany papież Benedykt XVI

W wieku 95 lat w Watykanie zmarł Benedykt XVI (Joseph Ratzinger), który jako pierwszy papież od blisko 600 lat w 2013 r. zrzekł się urzędu.

ANSA: Stan Benedykta XVI jest "stabilny". Wziął udział w mszy

Włoska agencja informacyjna ANSA, powołując się na swoje źródło w Klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu, który jest od 2013 r. rezydencją papieża emeryta podała, że stan Benedykta XVI pozostaje "stabilny".

Watykan: Stan papieża Benedykta XVI "poważny, ale stabilny"

Stan papieża emeryta Benedykta XVI pozostaje "poważny ale stabilny" - podał w czwartek Watykan.

Benedykt XVI „bardzo chory”. Papież-emeryt od dawna nie udzielał się publicznie

Emerytowany papież życzy sobie od dawna odejścia z tego świata – twierdzi jego biograf Peter Seewald. Spotkał się z Benedyktem XVI kilka tygodni temu.