Kanadyjscy biskupi przepraszają za nadużycia w katolickich szkołach dla tubylców

Konferencja Episkopatu Kanady wydała oświadczenie, w którym przeprasza za nadużycia, do których dochodziło w działającej od 1863 do 1998 r. sieci ok. 130 szkół stacjonarnych, przez które przeszło ok. 150 tys. uczniów.

Słowacki arcybiskup, który spotkał się z papieżem, jest zakażony koronawirusem

Arcybiskup Kościoła greckokatolickiego, który spotkał się z papieżem Franciszkiem podczas jego pielgrzymki na Słowację w zeszłym tygodniu, uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa i trafił na kwarantannę.

Wykorzystywanie nieletnich w Kościele. Papież wzywa do "zmierzenia się z prawdą"

"Tylko mierząc się z prawdą o tych okrutnych zachowaniach i szukając pokornie przebaczenia ofiar i ocalonych, Kościół będzie mógł odnaleźć swoją drogę" - powiedział papież Franciszek w przesłaniu do uczestników międzynarodowej konferencji o ochronie nieletnich w Kościele.

Papież nawołuje do szczepień. "To przyjaciele ludzkości"

Papież Franciszek jest zaskoczony, dlaczego tak wiele osób, w tym niektórzy kardynałowie, odmówiło zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Papież na Węgrzech. Wzywa do większej otwartości

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że Węgry mogą zachować swoje chrześcijańskie korzenie, jednocześnie otwierając się na potrzebujących. To reakcja na stanowisko premiera Viktora Orbana, który twierdzi, że muzułmańska imigracja może zniszczyć dziedzictwo Węgier.

Papież z wizytą na Węgrzech. Spotkał się z Orbanem

Podczas wizyty w Budapeszcie papież Franciszek spotkał się Viktorem Orbanem. "Poprosiłem papieża , by nie pozwolił zniknąć chrześcijańskim Węgrom" - przekazał premier Węgier.

Hiszpania: Biskup odszedł bo zakochał się w autorce powieści erotycznych

Hiszpańskie media podały, że biskup Xavier Novell, który w ubiegłym miesiącu odszedł ze stanu duchownego "z przyczyn osobistych", w rzeczywistości porzucił kapłaństwo, ponieważ zakochał się w kobiecie, która jest autorką powieści erotycznych o zabarwieniu satanistycznym.

Starcia między wyznawcami prawosławia w Czarnogórze. Na podział religijny nałożyły się spory polityczne

Nowy metropolita Serbskiej Cerkwi Prawosławnej został przywieziony na intronizację wojskowym helikopterem.

Papież: Przyjmijcie uchodźców. Poślijcie ich dzieci do szkół

W tych momentach niepokoju, w których Afgańczycy szukają schronienia, modlę się za najsłabszych spośród nich - powiedział dziś w Watykanie papież Franciszek.