fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jest więcej czasu na wprowadzenie nowej struktury JPK_V7M/V7K

Adobe Stock
Od 1 lipca obecna deklaracja VAT-7 oraz schemat JPK_VAT zostanie zastąpiona nowym plikiem JPK. Wszyscy przedsiębiorcy będą raportować dodatkowe, szczegółowe dane, które teraz w ogóle mogą nie być ewidencjonowane w ich systemach księgowych.

Od kilku lat Ministerstwo Finansów szczególną wagę zdaje się przywiązywać do walki z nadużyciami w VAT. Jedna ze zmian, której przyświeca ten cel, w teorii jest jeszcze przed podatnikami. Chodzi o nową formę deklaracji VAT. Piszemy „w teorii", bo zmiana ta u niektórych podatników oznacza istotny nakład czasu i pracy potrzebny do jej zaimplementowania. W związku z obecną sytuacją dotyczącą pandemii COVID-19 termin nowej formy raportowania przesunięto dla dużych przedsiębiorców (z 1 kwietnia br.) i obecnie wszyscy przedsiębiorcy zostali objęci nowymi wymogami od 1 lipca br.

Głównym założeniem nowego rozwiązania jest zastąpienie dotychczasowej deklaracji VAT-7 oraz schemy JPK_VAT nowymi schemami JPK_V7M i JPK_V7K.

Na pierwszy rzut oka, w związku z ograniczeniem liczby deklaracji/plików, które podatnicy będą wysyłać do organów podatkowych, zmiana mogłaby się wydawać istotnym ograniczeniem obowiązków formalnych nakładanych na podatników w zakresie rozlicze...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA