Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.07.2025 09:09 Publikacja: 26.04.2024 18:07
Foto: Fotorzepa
Nie był to łatwy tydzień dla rynków akcji, w tym także i polskich, ale jego końcówka zostawia inwestorów z pewnością w daleko lepszych nastrojach na weekend. W środku tygodnia powiało jednak grozą. Bardzo nerwowo na najnowsze dane o dynamice PKB zareagował rynek amerykański, a jego śladem poszły oczywiście także i pozostałe. Co ciekawe, po gorszym odczycie z amerykańskiej gospodarki przeceniały się także obligacje tamtejsze skarbowe, a inwestorzy zapewne obawiali się kiepskich perspektyw gospodarczych przy inflacji nadal przekraczającej cel Fedu. Jeszcze jednak podczas czwartkowej sesji nastroje w USA nieco się poprawiły, na co jednak Europa już się nie załapała. W piątek z rana morale europejskich inwestorów w związku z tym były jednak już znacznie wyżej, a wśród najlepszych rynków był również polski. WIG20 zyskiwał od początku dnia i nie była to mozolna wspinaczka, lecz krótki i zdecydowany atak, którego efekty popyt utrzymał do końca dnia. Ostatecznie WIG20 urósł o 1,3 proc., do 2479 pkt. i bardzo oddalił ryzyko utworzenia formacji podwójnego szczytu, z punktem zwrotnym przy około 2510 pkt.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas