Andrzej Pałasz

GPW: Spokojny początek sesji

WIG20 na początku czwartkowej sesji utrzymuje się w okolicach zamknięcia z poprzedniego dnia, czyli tuż nad pułapem 2400 pkt.

Czas na Parkiet Challenge. Nagrody do wzięcia

Przed nami kolejna edycja Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Rejestracja na gra.parkiet.com właśnie startuje, a właściwa gra rozpocznie się 8 listopada. Na najlepszych czekają cenne nagrody finansowe, cyfrowe i rzeczowe.

WIG20 znów w dół

Indeks dużych spółek ma za sobą słaby początek sesji. Zniżka sięga 0,8 proc., do 2406 pkt.

Coraz większe umorzenia w funduszach obligacji

Na krajowym rynku obligacji od kilku tygodni rządzi podaż, a wraz z wyprzedażą straty portfeli dłużnych rosną do niespotykanych rozmiarów. W tym miesiącu odpływy są wyższe niż we wrześniu – przyznają zarządzający.

Słabsze otwarcie WIG20

WIG20 rozpoczyna czwartkową sesję od spadku o około 1 proc., do 2420 pkt.

Trwa XV Forum Funduszy

Dziś w siedzibie GPW odbywa się jubileuszowe Forum Funduszy, wydarzenie organizowane przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami. „Rzeczpospolita” i „Parkiet” są patronami medialnymi wydarzenia.

Duży rozstrzał nastrojów na giełdach

WIG20 znów odstawał od europejskich indeksów, choć czwartkowa sesja zakończyła się zwyżką.

Spokojny początek sesji

WIG20 w pierwszej godzinie czwartkowego handlu zyskuje kilka punktów. Większość spółek świeci na zielono, jednak sporym ciężarem są Allegro oraz Dino Polska.

Rynek obligacji reaguje przeceną na niepewność

W środę rentowności papierów skarbowych znów rosły, choć już nie tak dynamicznie, jak w poprzednich dniach. Kapitał z tych produktów odpływa.

WIG20 na szarym końcu

Indeks dużych spółek w środę odstawał od innych europejskich giełd. Hamulcowymi było znów Allegro, jednak zniżkowały także banki. To przełożyło się na zachowanie pozostałych indeksów.