Andrzej Pałasz

Strach wraca na rynki. Czarna seria WIG20 trwa

Czarna seria WIG20 trwa w najlepsze, a wszelkie starania kupujących są tłumione w zarodku. Indeks od stycznia stracił już ponad 20 proc.

Chętnych do pracy audytora mniej, wymagań coraz więcej

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp technologiczny w pracy audytorów i biegłych rewidentów. Wymogi rosną, podobnie jak konkurencja o kandydatów. Praca w audycie jak żaden inny zawód daje jednak szansę na szybkie zdobycie dużego doświadczenia.

Seria marnych sesji w wykonaniu WIG20

Nastawienie inwestorów do GPW pozostaje negatywne. WIG20 po raz trzeci z rzędu traci około 1 proc., zbliżając się do poziomu 2000 pkt.

Pierwsze miesiące 2022 dla większości klientów TFI były kiepskie

Pierwsze trzy miesiące roku dla większości klientów TFI były co najmniej kiepskie. W związku z ryzykami gospodarczymi nerwowo było na rynkach akcji, z kolei presja podwyżek stóp procentowych przełożyła się na przeceny obligacji. skarbowych.

Obligacje przyjmują kolejne ciosy. Zapowiedzi rządu podkręcają nerwowość

Rynek długu nadal nie ochłonął po ostatniej decyzji RPP, z kolei zapowiedzi rządu jeszcze podkręcają nerwowość i oczekiwania co do docelowego poziomu stóp procentowych. Początek tygodnia przyniósł dalsze zwyżki rentowności obligacji.

Mocna zwyżka WIG20, jednak indeks powstrzymany na oporze

Na całym świecie na rynkach akcji widać było powiew optymizmu. WIG20 dobrze się odnalazł w tych sprzyjających warunkach.

Coraz spokojniej na GPW

Za nami typowa sesja na uspokojenie nastrojów. Zmienność na GPW powoli gaśnie, zmniejszają się też obroty, choć nadal są wysokie.

Kolejna fala przeceny obligacji i funduszy dłużnych

Po dynamicznym skoku rentowności (spadku cen) polskich papierów skarbowych kolejne dni nie przynoszą uspokojenia.

Ciężki początek roku dla TFI i inwestorów. Odpływ z funduszy trwa

W styczniu przez rynek funduszy przeszła kolejna fala umorzeń i to zapewne nie koniec niechęci klientów do funduszy. Nadal za największą część umorzeń odpowiadają produkty dłużne, choć niektóre z nich mają już spory potencjał do zarabiania w kolejnych miesiącach.

Odwrót WIG20 od strefy wokół 2050 pkt

Pierwsze minuty sesji w czwartek zapowiadały kontynuację trendów z poprzednich dni, ale nie trwało to długo.