Andrzej Pałasz

Udany finisz zmiennego tygodnia

Piątek przyniósł silne zwyżki na GPW, natomiast indeks dużych spółek na zamknięciu znalazł się nieco niżej niż tydzień wcześniej.

Zimny prysznic na GPW

Ochłodzenie z zagranicznych giełd wystarczyło, by krajowe spółki poddały się przecenie. Inwestorzy krótko cieszyli się z 2000 pkt na WIG20.

Trzy dekady funduszy w Polsce. Kluczowe momenty

Paradoksalnie jednym z największych impulsów do rozwoju rynku TFI było wprowadzenie podatku od zysków kapitałowych, zwanego podatkiem Belki.

DAX idzie w ślady francuskiego CAC 40

W tym roku świat miał tonąć w recesji i bessie, tymczasem niektóre giełdowe indeksy śrubują historyczne rekordy bądź są ich blisko.

Kolejna odsłona zmagań o wyłamanie nad dotychczasowe szczyty

WIG20 przez prawie cały dzień starał się przełamać lokalny opór. Nie otrzymał jednak wsparcia z rynków europejskiej i amerykańskiego.

Eksperci: silne spółki powinny się w maju obronić

Główne indeksy dotarły do newralgicznych poziomów, a najbliższe sesje mogą zdecydować o kierunku na dłuższy okres. Eksperci analizy technicznej przywiązali się jednak do spółek, które już w tym roku pokazały swoją siłę.

WIG20 ma za sobą najlepszy miesiąc w tym roku

Po czterech miesiącach tego roku indeksy akcji notują nadspodziewanie dobre stopy zwrotu. Polskie spółki w kwietniu nadrabiały dystans.

Kurs dolara topnieje w oczach. Ostatni raz był tak tani przed wojną na wschodzie

Kurs dolara amerykańskiego topnieje w środę o ponad 3 grosze, do 4,15 zł. Dolar wyznacza kolejne minima.

WIG20 niczym taran przebija się przez opór

Za nami kolejny dzień, w którym polskie akcje wyróżniały się siłą na tle pozostałych. WIG20 wrócił do zwyżek.

Grzegorz Polaniecki: Przed nami najtrudniejsze lato w historii rynku lotniczego

Popyt na loty szybko się odbudował, ale dostawy samolotów się opóźniają. Sporym problemem jest trwający chaos na lotniskach w Europie – przyznaje Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny czarterowego Enter Air.