Tomasz Latos: Mogliśmy rządzić dłużej niż dwie kadencje? Najwyraźniej coś zepsuliśmy

Ludzie zaczęli zauważać, że narracja medialna nie zgadza się z rzeczywistością, która ich otacza. Na tym my potrafiliśmy zbudować pozytywną narrację - mówi Tomasz Latos, poseł PiS w latach 2005–2023.

Publikacja: 26.04.2024 17:00

Tomasz Latos: Mogliśmy rządzić dłużej niż dwie kadencje? Najwyraźniej coś zepsuliśmy

Foto: Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Plus Minus: To już 19 lat, odkąd na scenie politycznej rządzą na przemian PiS i PO. W 2005 roku obie partie miały razem rządzić. Dlaczego tak się nie stało?

To była moja pierwsza kadencja w Sejmie. Byłem szeregowym posłem, ale pamiętam rozmowy w klubie na temat wspólnego rządzenia z PO. Pojawiały się różne sugestie i pomysły, np. żeby marszałkiem Sejmu został przedstawiciel Platformy. W tym kontekście mówiono m.in. o Donaldzie Tusku. Uważano, że lider PO nie bardzo lubi zajmować takie funkcje jak szef rządu, gdzie trzeba być dyspozycyjnym 24 godziny, 7 dni w tygodniu. I że jemu funkcja marszałka Sejmu bardziej będzie pasować.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Kataryna: Cham, ale swój
Plus Minus
Jan A.P. Kaczmarek: Dobry film może zmienić życie twórcy
Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Taka debata o aborcji nie jest ok
Plus Minus
„Dziennik wyjścia”: Rzeczywistość i nierzeczywistość
Plus Minus
Europejskie wybory kota w worku