Tomasz Latos: Mogliśmy rządzić dłużej niż dwie kadencje? Najwyraźniej coś zepsuliśmy

Ludzie zaczęli zauważać, że narracja medialna nie zgadza się z rzeczywistością, która ich otacza. Na tym my potrafiliśmy zbudować pozytywną narrację - mówi Tomasz Latos, poseł PiS w latach 2005–2023.

Publikacja: 26.04.2024 17:00

Tomasz Latos: Mogliśmy rządzić dłużej niż dwie kadencje? Najwyraźniej coś zepsuliśmy

Foto: Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Plus Minus: To już 19 lat, odkąd na scenie politycznej rządzą na przemian PiS i PO. W 2005 roku obie partie miały razem rządzić. Dlaczego tak się nie stało?

To była moja pierwsza kadencja w Sejmie. Byłem szeregowym posłem, ale pamiętam rozmowy w klubie na temat wspólnego rządzenia z PO. Pojawiały się różne sugestie i pomysły, np. żeby marszałkiem Sejmu został przedstawiciel Platformy. W tym kontekście mówiono m.in. o Donaldzie Tusku. Uważano, że lider PO nie bardzo lubi zajmować takie funkcje jak szef rządu, gdzie trzeba być dyspozycyjnym 24 godziny, 7 dni w tygodniu. I że jemu funkcja marszałka Sejmu bardziej będzie pasować.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Chińskie marzenie
Plus Minus
Jarosław Flis: Byłoby dobrze, żeby błędy wyborcze nie napędzały paranoi
Plus Minus
„Aniela” na Netlfiksie. Libki kontra dziewczyny z Pragi
Plus Minus
„Jak wytresować smoka” to wierna kopia animacji sprzed 15 lat
gra
„Byczy Baron” to nowa, bycza wersja bardzo dobrej gry – „6. bierze!”