fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CIT od usług agenta: nie można sztucznie dzielić czynności - wyrok WSA

AdobeStock
Jeśli usługi agenta przybierają materialny wymiar to nie sposób rozpatrywać ich w kategorii świadczeń podobnych do usług niematerialnych.

W listopadzie 2020 r. spółka wystąpiła o interpretację w CIT. We wniosku wyjaśniła, że należy do grupy, a głównie zajmuje się produkcją wyrobów celulozowo-papierniczych. Ma umowy o świadczenie usług z podmiotami powiązanymi. Agenci prowadzący działalność na lokalnych rynkach odpowiedzialni są w szczególności za wsparcie sprzedaży jej produktów. Jej wątpliwości dotyczyły właśnie ich usług. Sama była jednak przekonana, że usługi agentów nie mieszczą się w katalogu tych z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT, do których stosuje się ograniczenia w rozliczaniu kosztów. I to niezależnie od sposobu liczenia ich wynagrodzenia. Ale nawet gdyby było inaczej to i tak będą to koszty bezpośrednio związane z wytworzeniem lub nabyciem przez podatnika towaru lub świadczeniem usługi czyli nie podlegają ograniczeniu.

Fiskus nie potwierdził tego stanowiska. Jego zdaniem usługi świadczone na rzecz spółki przez agentów obejmujące czynności jak wsparcie sprzedaży ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA