fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Restrukturyzacja: z nowej procedury skorzysta dłużnik i wierzyciel

Nowa procedura restrukturyzacyjna
Z nowej procedury restrukturyzacyjnej skorzysta nie tylko dłużnik, ale i wierzyciel.
Adobe Stock
Wprowadzony na mocy przepisów tarczy 4.0 nowy rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego wiąże się z licznymi korzyściami dla dłużników.

Warto zastanowić się, w jakim zakresie wierzyciele są w stanie chronić swoje uzasadnione interesy, w tym znacznie odformalizowanym modelu restrukturyzacji.

Na podstawie tzw. tarczy 4.0, czyli ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19, ustanowiono nowy typ postępowania restrukturyzacyjnego. Chodzi tu o uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, będące zmodyfikowanym w oparciu o przepisy tarczy 4.0 postępowaniem o zatwierdzenie układu.

Czytaj także: Cezary Zalewski: nowa procedura restrukturyzacyjna może sprawić trudności finansowe wierzycielom

Docelowo postępowanie to, podobnie jak pozostałe postępowania restrukturyzacyjne, ma umożliwić niewypłacalnemu lub zagrożonemu niewypłacalnością dłużnikowi restrukturyzację w drodze zawarcia układu z wierzycielami i w ten sposób zagwarantow...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA