Wybory prezydenckie. Kampania wyborcza - relacja z 24 czerwca

28 czerwca odbędzie się I tura wyborów prezydenckich *** Z sondaży wynika, że wybory nie rozstrzygną się w I turze - do II tury wejdą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski *** Jeśli I tura wyborów nie przyniesie rozstrzygnięcia, wówczas II tura odbędzie się 12 lipca.

Aktualizacja: 16.05.2021 12:13 Publikacja: 24.06.2020 00:01

Wybory prezydenckie. Kampania wyborcza - relacja z 24 czerwca

Foto: AFP

23.10

Dziękujemy, że śledziliście Państwo z nami kolejny dzień kampanii przed wyborami prezydenckimi. Na najnowsze informacje zapraszamy jutro od rana.

22.45

– To był zdecydowanie najdroższy happening w kampanii Andrzeja Dudy – stwierdził Krzysztof Gawkowski z Lewicy, komentując środowe rozmowy prezydentów USA i Polski. Wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie bronią w swoich wypowiedziach politycy obozu rządzącego.

22.00

Polscy żołnierze stoją ramię w ramię z amerykańskimi, razem przelewaliśmy krew w Iraku i Afganistanie. Dziękuję, że możemy liczyć na Stany Zjednoczone – powiedział po rozmowie z prezydentem Trumpem w Białym Domu Andrzej Duda.

21.00

„Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków” – tak zaczyna się oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej Białego Domu, opublikowane w trakcie rozmów prezydentów Dudy i Trumpa.

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher stwierdziła w rozmowie z TVN24, że termin wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA wynika z faktu, że obydwa kraje znajdują się w podobnej fazie odmrożenia w związku z pandemią koronawirusa.

18.05

Gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrałby je różnicą 4 pkt. proc. Jeśli rywalem urzędującego prezydenta byłby Szymon Hołownia, różnica byłaby jeszcze większa – wynika z najnowszego sondażu Ipsos.

17.50

Chęć oddania głosu w wyborach prezydenckich zadeklarowała rekordowa liczba Polaków mieszkających za granicą. Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk przekazał, że do głosowania zarejestrowało się 387 Polaków, spośród których 343 tys. chce głosować metodą korespondencyjną.

17.35

– Wszyscy widzimy, co się dzieje w polskich szkołach, że coraz więcej hejtu, coraz więcej nienawiści. (…) I rząd zamiast stawać dzisiaj i walczyć z nienawiścią, to często sam ją propaguje – stwierdził Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

17.10

Podczas kampanijnej wizyty w Katowicach niezależny kandydat Szymon Hołownia przekonywał, że podróż Andrzeja Dudy do USA oznacza „rozgrywanie spraw ponad głowami NATO i Unii Europejskiej”, a skutki tej rozgrywki mogą być dla Polski złe.

16.30

15.55

Przed rezydencją ambasadora RP w Waszyngtonie, gdzie podczas wizyty w USA zatrzymał się Andrzej Duda, gromadzi się amerykańska Polonia, która manifestuje przeciwko tej wizycie. Uczestnicy mają transparenty z napisami „stop homofobii”, „Duda = faszysta”, „wyPAD 2020”.

15.30

Zagrożone są wybory prezydenckie w gminie Giby na Podlasiu. Urząd gminy jest zamknięty po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem wójta Roberta Bagińskiego. Sekretarz, skarbnik i kilku urzędników poddani zostali kwarantannie. Członkowie komisji wyborczej w gminie rezygnują z pracy w komisjach obwodowych.

15:03

14:52

14:26

Mateusz Morawiecki w Łodzi: Wizyta Andrzeja Dudy w USA to wizyta ogromnych korzyści dla Polski.

14:24

14:17

Robert Biedroń w Gdyni: Proszę państwa, abyśmy w najbliższą niedzielę wybrali prezydenta, który będzie miał siłę i determinację, by stanąć po stronie Polski, która będzie wspólnotą. Musimy odejść od wojny polsko-polskiej.

14:04

14:03

Też jestem optymistą – stwierdził Jarosław Kaczyński, odpowiadając na okrzyki „pierwsza tura” na konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie

14:02

14:00

Kaczyński: Jeśli wolność ma się rozszerzać (…) to Andrzej Duda musi pozostać prezydentem Rzeczypospolitej

13:58

Kaczyński: Obóz „dobrej zmiany”, na czele którego stoi Andrzej Duda, to obóz wolności.

13:56

Kaczyński: Jeśli dzisiaj prezydent Andrzej Duda jest w USA i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich, także w strefie militarnej, to on tam walczy o wolność, o polską wolność.

13:55

Obietnice Trumpa, jeśli w ogóle będą wprowadzone w życie, nie wydają się nieść przełomowych zmian dla Polski – pisze w „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki.

13:54

13:52

Kaczyński: Często mówiłem, że Polska jest i powinna pozostać wyspą wolności.

13:50

Kaczyński: Wolność jest zagrożona, można powiedzieć że dzisiaj się cofa, w wielkiej części tych państw, w których w sensie prawnym gwarancje wolności istnieją. Dzisiaj poprawność polityczna i związana z nią cenzura, często de iure, prowadząca nawet do stosowania środków represyjnych wobec ludzi mówiących rzeczy, według poprawności polityczne, niewłaściwe powoduje, że trudno dziś mówić o wolności.

13:49

Kaczyński: Są w świecie potężne państwa, w których wolności nie ma. Są kultury, które nie traktują wolności jako wartości.

13:47

Kaczyński: Tylko kraj, w którym ta wolność jest faktem może zostać uznany przez ludzi dojrzałych za kraj właściwy. Ale z historii wynika, że wolność jest dobrem rzadkim, rzadkim gościem.

13:44

Kaczyński: Wolność to niesłychanie ważne słowo w całych dziejach ludzkości. Ale nigdy spór, bo wokół wolności toczy się spór, nie został zakończony.

13:43

Jarosław Kaczyński przemawia na Forum Młodych PiS w Lublinie. Na konwencji poinformowano, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał się pod projektem, według którego mobbing to także różnicowanie wynagrodzeń ze względu na płeć.

13:30

Kandydat Konfederacji na prezydenta poseł Krzysztof Bosak ocenił, że biorąc pod uwagę wysoką inflację podatek Belki jest podatkiem haniebnym. Zaproponował ustanowienie limitu, poniżej którego podatku od dochodów kapitałowych nie trzeba byłoby płacić.

13:20

13:11

Rozpoczyna się konwencja Forum Młodych PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.

12:55

Trzaskowski apeluje, by 28 czerwca iść na wybory rano. „Im wcześniej, tym lepiej” – mówi w nagraniu umieszczonym na Twitterze.

12:52

12:43

– Program Rafała Trzaskowskiego bardzo mocno opiera się na programie Koalicji Obywatelskiej z ostatnich wyborów parlamentarnych – oświadczył w Radiu Plus były szef PO Grzegorz Schetyna deklarując, że kandydat KO przedstawi swój program „do końca tygodnia”.

12:34

Szymon Hołownia prezentuje nowy spot wyborczy.

12:25

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski nie musi prostować wypowiedzi, że „dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę”. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego o oddaleniu złożonego w trybie wyborczym przez sztab Andrzeja Dudy pozwu w tej sprawie.

12:17

Szymon Hołownia w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem: Nie powiedziałem, że w II turze poprę Rafała Trzaskowskiego. Powiedziałem, że wybiorę mniejsze zło.

Całej rozmowy można wysłuchać tutaj:

12:16

Bosak: Powinien zostać ustanowiony próg w podatku Belki poniżej którego tego podatku się nie płaci. Zwykły drobny inwestor, obywatel, emeryt czy zwykły ojciec rodziny, który próbuje zaoszczędzić pieniądze on tego podatku nie powinien odprowadzać.

12:15

Bosak: Podatek Belki jest szczególnie haniebny w sytuacji, gdy mamy wysoką inflację. Jeżeli ktoś rok temu założył lokatę, to nawet bez podatku byłby stratny 2 pkt. proc. w stosunku do inflacji, a i tak musi odprowadzić 19-proc. podatek. To całkowicie nieracjonalne.

12:13

Krzysztof Bosak w Inowrocławiu: Podatek Belki jest zmorą zarówno zwykłych Polaków, którzy chcą mieć jakąś minimalną poduszkę finansową, a także wszystkich drobnych inwestorów inwestujących na rynku kapitałowym.

12:11

Kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek zapowiedział, że w II turze „na pewno nie zagłosuje na Andrzeja Dudę, bo on nie jest prezydentem”. Dodał, że jeśli nie wejdzie do II tury to albo nie pójdzie głosować, albo zagłosuje przeciwko Dudzie.

Całej rozmowy można wysłuchać tutaj:

tv.rp.pl

tv.rp.pl

11:47

– Rządy PO to były rządy nocnego stróża, który w czasie poprzedniego kryzysu schował się do stróżówki, przykrył kocykiem i czekał, aż kryzys minie – powiedział w rozmowie z WP premier Mateusz Morawiecki.

11:31

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie komitetu wyborczego Andrzeja Dudy na orzeczenie sądu pierwszej instancji w procesie wyborczym przeciwko kandydatowi Platformy Obywatelskiej na prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu.

10:50

Trzaskowski: Zbyt często rozmawiamy o problemach zastępczych. Jestem tym zmęczony podobnie jak wy. Dzisiaj zamiast patrzeć wstecz, trzeba spojrzeć w przyszłość.

10:49

Rafał Trzaskowski w Hadlach Szklarskich: Dzisiaj bez rodzinnych gospodarstw, bez rodzinnych firm nie wyjdziemy z kryzysu. Musimy stworzyć warunki, by młodym opłacało się w rodzinnych gospodarstwach zostać.

10:43

10:42

Kosiniak-Kamysz: Trzaskowski ma nad sobą prezesa, nie ma programu. Ja mam program, nie mam nad sobą prezesa.

10:40

Kosiniak-Kamysz: Ja jestem z Polakami, Duda mógł zrobić telekonferencję z Trumpem.

10:39

Władysław Kosiniak-Kamysz: Prezydent Andrzej Duda zrobił sobie wyjazd pod wybory, zobaczymy jak to się skończy. Ja jestem cały czas z rodakami w Polsce.

10:35

Rzecznik rządu Piotr Mueller zarzuca Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten pisząc list do prezydenta Andrzeja Dudy ws. jego wizyty w USA to próba obniżenia rangi tej wizyty.

9:55

Ten kto bierze 500plus, robi słusznie. Ja do wyborców nic nie mam. Jeśli tak jest uchwalone takie prawo to biorąc świadczenie robi słusznie – gdyby tego nie robił byłby głupcem. Ja mam pretensje do tych, którzy stanowią prawo i jednym zabierają innym dają – mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem kandydat na prezydenta, prezes partii POLEXIT pytany o to czy mówiąc w czasie debaty w TVP o „menelowym” jako kolejnym potencjalnym świadczeniu, jakie może wprowadzić w rząd, nie obraził osób pobierających świadczenie 500plus.

PIOTR GUZIK/FOTORZEPA

PIOTR GUZIK/FOTORZEPA

9:40

– Nie mamy w Polsce absolutnie żadnej polityki integracji cudzoziemców. Ludzie, którzy tu przyjeżdżają, nie mają wsparcia w zakresie kursów języka polskiego – powiedział Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich ocenił, że ma szansę na osiągnięcie lepszego wyniku od Rafała Trzaskowskiego i drugą turę. Zdaniem Bosaka, sztaby PiS-u i Platformy uciekały od debat przedwyborczych w telewizjach komercyjnych.

9:38

Zdaniem posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus prezes PiS Jarosław Kaczyński może „wprowadzić stan wyjątkowy i w ogóle wybory się nie odbędą”.

9:05

Dziwi mnie to że niektórzy kandydaci opozycyjni bardziej atakują Andrzeja Dudę niż np. Rafała Trzaskowskiego, z którym rywalizują o wejście do II tury. To jest zastanawiające – mówił w rozmowie z TVN24 poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, wchodzący w skład sztabu wyborczego prezydenta Dudy.

9:03

Hołownia: Wydaje mi się to dość zuchwałe iść, ubiegać się o poparcie w wyborach prezydenckich nie mając programu. Ja, w odróżnieniu od niektórych kandydatów, mam program.

9:02

Szymon Hołownia w #RZECZoPOLITYCE: Nie wierzę, że Krzysztof Bosak mnie prześcignie. Myślę, że zrobię bardzo dobry wynik.

8:44

8:34

Minister pracy Marlena Maląg: W Polsce bezrobocie na poziomie 6 proc., bez pracy jest 1,011 mln osób. Warto te dane porównać do czasów, kiedy rządziła ekipa Donalda Tuska, gdy Rafał Trzaskowski był w rządzie. Na przykład w grudniu 2013 roku było ponad 2 mln 150 tys. bezrobotnych, stopa bezrobocia wynosiła 13,4 proc.

7:53

Mam wrażenie, że Rafałowi Trzaskowskiemu kampania nie służy. Im częściej zabiera głos, tym bardziej widać, że nie jest politykiem wyrazistym – ocenił w Polsat News były wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie). Dodał, że w Trzaskowski jako prezydent Warszawy był politykiem bardzo konfrontacyjnym.

7:32

– Myślę, że pokonanie Rafała Trzaskowskiego i wejście do drugiej tury jest w zasięgu ręki – powiedział w TVN24 kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, apelując do swych sympatyków o optymizm i mobilizację.

6:57

6:56

Adrian Zandberg z Razem wyjaśnia dlaczego zagłosuje na Roberta Biedronia.

6:54

6:17

Udało się obsadzić wszystkie obwodowe komisje. Najmniej liczne będą te w obwodach zamkniętych – piszemy w „Rzeczpospolitej”.

6:15

Prezydent Andrzej Duda: W czwartek już normalnie będę funkcjonował w kraju, niewiele mnie ominie (w kampanii wyborczej), zysk jaki może płynąć dla Polski z tego spotkania jest nie do przecenienia.

6:12

Prezydent Andrzej Duda: Ja się 11 razy widziałem z prezydentem Donaldem Trumpem, to będzie nasze piąte oficjalne spotkanie. To pokazuje ogromne zainteresowanie ze strony prezydenta i władz USA sprawami Europy Środkowej.

6:11

Prezydent Andrzej Duda: Przyjeżdżam (do USA) z przesłaniem, że jesteśmy dużym, ambitnym krajem Europy Środkowej, który zawsze uważał USA za bliskiego przyjaciela.

6:09

Andrzej Duda po wylądowaniu w USA: Jestem pierwszym prezydentem zaproszonym na spotkanie z Donaldem Trumpem po przerwie w polityce międzynarodowej spowodowanej epidemią koronawirusa. Spotkanie z Trumpem będzie okazją do wzmocnienia więzi sojuszniczych Polski z USA.

6:00

Prezydent Duda leci do USA tuż po tym, jak Trump, nie informując Merkel, postanowił ograniczyć liczebność wojska w Niemczech. Jeśli ogłosi ich przerzucenie do Polski, uderzy w spójność sojuszu – pisze w „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki.

5:59

Kontynuacja radykalnych zmian w wymiarze sprawiedliwości czy ich odwracanie – to główna oś podziału między pretendentami do urzędu Prezydenta RP. Są i nowe propozycje – pisze w „Rzeczpospolitej” Agata Łukaszewicz.

5:57

Sześciu najpopularniejszych (sondażowo) kandydatów na prezydenta przedstawiło założenia prawnoustrojowe swej prezydentury. Wielu z nich chce, by urząd głowy państwa miał większe znaczenie niż inne organy państwa – pisze w „Rzeczpospolitej” Marek Domagalski.

5:30

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA raczej nie skończy się spektakularnym sukcesem w obszarze energetyki jądrowej – piszemy w „Rzeczpospolitej”.

4:43

Ile osób mogliśmy uratować za 70 mln wydane przez ministra Sasina? – pyta w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Szymon Hołownia, niezależny kandydat na prezydenta.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

4:42

W czasie pokoju nie ma u nas miejsca dla obcego wojska – mówi „Rzeczpospolitej” Stanisław Żółtek, prezes PolEXIT-u, kandydat na prezydenta.

Fotorzepa, Piotr Guzik

Fotorzepa, Piotr Guzik

4:41

4:05

To wyborcy Krzysztofa Bosaka mogą okazać się decydujący w II turze – pisze w „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko.

4:04

Moim wyborcom nie trzeba mówić, na kogo głosować w II turze – mówi „Rzeczpospolitej” Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Fotorzepa, Marian Zubrzycki

4:03

Jestem jedynym lewicowym kandydatem na prezydenta – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Robert Biedroń, europoseł Lewicy, kandydat na prezydenta.

Fotorzepa, Darek Golik

Fotorzepa, Darek Golik

4:02

Przyjaciół trzeba szukać blisko siebie – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Waldemar Witkowski, kandydat Unii Pracy na prezydenta.

Fotorzepa, Bartosz Jankowski

Fotorzepa, Bartosz Jankowski

4:01

Prezydent Andrzej Duda tuż przed wylotem do USA poinformował, że złożył w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Zapowiedział, że fundusz w wysokości 4 mld zł rocznie ma służyć m.in. leczeniu dzieci chorych na choroby onkologiczne oraz choroby rzadkie.

4:00

Wtorek należał do tych wyborców, którzy głosują poza granicami kraju. Dziś okazało się, że Polacy za granicą będą mogli dosyłać pakiety wyborcze do dnia wyborów. To jest zmiana, która w praktyce może uratować wiele tysięcy głosów – komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.  

Ostatnie sondaże:

IBRIS dla „Polityki”: Andrzej Duda – 43,1 proc., Rafał Trzaskowski – 27,4 proc., Szymon Hołownia – 10,1 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 7,5 proc., Krzysztof Bosak – 6,2 proc., Robert Biedroń – 4,5 proc.

Pollster dla TVP Info: Andrzej Duda – 41,38 proc., Rafał Trzaskowski – 29,86 proc., Szymon Hołownia – 11,18 proc., Krzysztof Bosak – 7,34 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,55 proc., Robert Biedroń – 2,93 proc.

IBRiS dla Wirtualnej Polski: Andrzej Duda – 41 proc., Rafał Trzaskowski – 27,1 proc., Szymon Hołownia – 8,9 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 7,3 proc., Krzysztof Bosak – 5,6 proc., Robert Biedroń – 4,2 proc., Stanisław Żółtek – 0,5 proc., Marek Jakubiak – 0,4 proc., Paweł Tanajno – 0,2 proc., Mirosław Piotrowski – 0,1 proc., Waldemar Witkowski – 0 proc.

IBRiS dla Onetu: Andrzej Duda – 41,3 proc., Rafał Trzaskowski – 28,2 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 8,3 proc., Szymon Hołownia – 8,1 proc., Krzysztof Bosak – 4,6 proc., Robert Biedroń – 3,8 proc., Paweł Tanajno – 0,6 proc., Waldemar Witkowski – 0,4 proc., Stanisław Żółtek – 0,2 proc., Marek Jakubiak – 0,1 proc., Mirosław Piotrowski – 0 proc.

IBRiS dla RMF i „Dziennika Gazety Prawnej”: Andrzej Duda – 41,5 proc., Rafał Trzaskowski – 28,3 proc., Szymon Hołownia – 8,7 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 8 proc., Krzysztof Bosak 5,4 proc., Robert Biedroń 2,2 proc.

Kantar dla „Faktów” TVN: Andrzej Duda – 40 proc., Rafał Trzaskowski – 32 proc., Szymon Hołownia – 10 proc., Krzysztof Bosak – 7 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 3 proc., Robert Biedroń – 2 proc.

Estymator dla „Do Rzeczy”: Andrzej Duda – 44,6 proc., Rafał Trzaskowski – 29,3 proc., Szymon Hołownia – 8,9 proc., Krzysztof Bosak – 7,3 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,9 proc., Robert Biedroń – 2,1 proc.

I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Jeśli w I turze żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy oddanych w wyborach głosów, wówczas dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem w I turze zmierzy się ze sobą w II turze, która odbędzie się 12 lipca.

Czytaj także:

Debata prezydencka: 5 pytań i pytania o pytania

W wyborach prezydenckich startuje 11 kandydatów: Andrzej Duda (urzędujący prezydent), Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicji Obywatelskiej), Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Krzysztof Bosak (kandydat Konfederacji), Władysław Kosiniak-Kamysz (kandydat Koalicji Polskiej), Robert Biedroń (kandydat Lewicy), Paweł Tanajno (kandydat niezależny), Marek Jakubiak (kandydat niezależny), Mirosław Piotrowski (kandydat Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi), Stanisław Żółtek (kandydat Kongresu Nowej Prawicy i Polexit-u), Waldemar Witkowski (kandydat Unii Pracy).

9 z 11 kandydatów startujących w wyborach z 28 czerwca startowało w wyborach, które miały odbyć się 10 maja. W tamtych wyborach nie startował Rafał Trzaskowski (kandydatką Koalicji Obywatelskiej była wówczas Małgorzata Kidawa-Błońska) oraz Waldemar Witkowski (nie zebrał 100 tysięcy uznanych przez PKW za ważne podpisów niezbędnych do zarejestrowania kandydatury).

W wyborach z 28 czerwca głosy będzie można oddawać w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie. Jedynie w dwóch gminach -  w Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie), zgodnie z rekomendacją Ministra Zdrowia, głosowanie ma odbyć się jedynie w formie korespondencyjnej.

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia.

Dziękujemy, że śledziliście Państwo z nami kolejny dzień kampanii przed wyborami prezydenckimi. Na najnowsze informacje zapraszamy jutro od rana.

– To był zdecydowanie najdroższy happening w kampanii Andrzeja Dudy – stwierdził Krzysztof Gawkowski z Lewicy, komentując środowe rozmowy prezydentów USA i Polski. Wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie bronią w swoich wypowiedziach politycy obozu rządzącego.

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam
Wydarzenia
Kalendarium Powstania Warszawskiego
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości