fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Scheuring-Wielgus: Kaczyński może wprowadzić stan wyjątkowy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Mają świadomość, że jeśli tych wyborów nie wygrają, to będzie jazda bez trzymanki - mówi o PiS posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z Radiem Zet.

Zdaniem Scheuring-Wielgus prezes PiS Jarosław Kaczyński może "wprowadzić stan wyjątkowy i w ogóle wybory się nie odbędą".

- Jeżeli prezydent Duda będzie miał złe notowania, to Kaczyński może wykonać jakiś ruch, który zablokuje kolejną turę wyborów – mówiła posłanka.

Pytana o ewentualne poparcie Lewicy dla Rafała Trzaskowskiego w II turze, Scheuring-Wielgus podkreśliła, że "wyborcy Lewicy to nie jest worek ziemniaków, który można przekładać z prawa na lewo". - To mądrzy ludzie, którzy sami podejmują decyzję - stwierdziła.

Dodała, że Lewica chciałaby rozmawiać z Trzaskowskim o tym jakie ma poglądy.

- Chcemy znać odpowiedzi na pytania: kto jest za liberalizacją prawa aborcyjnego, za świeckim państwem, za sprawiedliwością społeczną, za równością małżeńską. Trzaskowski nie odpowiedział na te pytania – zauważyła. 

Scheuring-Wielgus zapewniła jednocześnie, że na pewno nie zagłosowałaby na Andrzeja Dudę. Zapewniła też, że Robert Biedroń również tego nie zrobi.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA