fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

"Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków"

Twitter, The White House
"Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków" - tak zaczyna się oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej Białego Domu, opublikowane w trakcie rozmów prezydentów Dudy i Trumpa.

W oświadczeniu Biały Dom podkreśla, że prezydent Donald Trump pracuje nad dalszym wzmocnieniem długotrwałego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Wizyta prezydenta Dudy "przychodzi w krytycznym momencie" - czytamy w oświadczeniu, bo zarówno Stany Zjednoczone, jak i Polska, otwierają swoje gospodarki po miesiącach walki z koronawirusem.

Czytaj także: W Białym Domu trwają rozmowy Duda - Trump

"Stany Zjednoczone i Polska maja wieloletnie stosunki strategiczne, mocno zakorzenione we wspólnych wartościach - wolności praworządności i demokracji, sięgające czasów Amerykańskiej Rewolucji".

 Biały Dom zapewnia, że prezydent Trump jest zaangażowany w "budowanie i tak już solidnego partnerstwa obronnego z Polską".

W oświadczeniu poruszono także kwestię energii jądrowej: "Stany Zjednoczone i Polska są w trakcie osiągania dwustronnego cywilnego porozumienia nuklearnego, które umożliwi Polsce zdecydowane postępy w budowie dużych elektrowni jądrowych przy użyciu amerykańskiej technologii" - czytamy.

Pełna treść oświadczenia na stronie Białego Domu.

Źródło: whitehouse.gov
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA