Agnieszka Kazimierczuk

Absolwentka rewalidacji w Akademii Pedagogiki Specjalnej

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 470

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraina walczy ze skutkami zniszczenia zapory w Nowej Kachowce, wysadzonej przez Rosjan. Zdaniem strony ukraińskiej, wskutek kataklizmu ucierpi 40 tys. ludzi, w tym 25 tys. mieszkańców regionów kontrolowanych przez Rosję.

Dziesiątki chińskich samolotów naruszyły strefę identyfikacji powietrznej Tajwanu

Ministerstwo obrony poinformowało, że od 5 rano wykryło 37 chińskich samolotów sił powietrznych, w tym bombowce H-6 zdolne do przenoszenia broni jądrowej, które wleciały w przestrzeń obrony powietrznej Tajwanu. Aktywowano systemy obrony powietrznej.

Były szef NATO: Polska i inne państwa mogą chcieć rozmieścić wojska na Ukrainie

Grupa krajów NATO może być skłonna do wysłania wojsk na Ukrainę, jeśli państwa członkowskie, w tym USA, nie zapewnią Kijowowi namacalnych gwarancji bezpieczeństwa na szczycie Sojuszu w Wilnie - powiedział były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Wołodymyr Zełenski oskarża Rosjan o strzelanie do ukraińskich ratowników

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oskarżył siły rosyjskie o ostrzał ukraińskich ratowników, którzy próbują ewakuować ludzi z terenów zalanych wodami ze Zbiornika Kachowskiego po zniszczeniu tamy w Nowej Kachowce.

Zniszczona tama w Nowej Kachowce. Woda wypłukuje miny przeciwpiechotne

Międzynarodowa organizacja humanitarna CARE ostrzegła, że woda ze Zbiornika Kachowskiego, która zalała wsie i miasta obwodu chersońskiego, wypłukuje miny przeciwpiechotne pozostawione przez Rosjan. Dodatkowym zagrożeniem są setki ton ropy, która dostała się do Dniepra.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainie. Rosjanie twierdzą, że zniszczyli czołgi leopard odpierając ukraińską ofensywę w obwodzie zaporoskim.

Brytyjski wywiad bada zawalenie się tamy na Ukrainie

Brytyjskie agencje wywiadowcze prowadzą dochodzenie w sprawie zawalenia się zapory w Nowej Kachowce na południu Ukrainy - powiedział we wtorek premier Rishi Sunak.

Powódź zatopiła zoo w Nowej Kachowce. Zginęło 300 zwierząt

W ukraińskim mieście Nowa Kachowka, okupowanym przez wojska rosyjskie, w wyniku zniszczenia tamy miejscowej elektrowni wodnej i późniejszej powodzi zginęły setki zwierząt trzymanych w zoo w kompleksie rekreacyjnym Kazkowa Dibrowa.

Ukraińskie wojsko twierdzi, że powódź zatopiła rosyjskie oddziały

Ukraińcy byli świadkami, jak rosyjscy żołnierze zostali porwani przez wody powodzi ze wschodniego brzegu Dniepru po zawaleniu się tamy Nowa Kachowka - powiedział oficer ukraińskich sił zbrojnych w rozmowie z CNN.

Zełenski: Rosjanie już wiedzą, że będą uciekać także z Krymu

Fakt, że Rosja celowo zniszczyła zbiornik szczególnie ważny dla zaopatrzenia w wodę Krymu, pokazuje, że rosyjscy okupanci już zdali sobie sprawę, że będą musieli uciekać także stamtąd - powiedział