Agnieszka Kazimierczuk

Absolwentka rewalidacji w Akademii Pedagogiki Specjalnej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 344

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi, że sytuacja w Donbasie staje się jeszcze poważniejsza.

Senatorowie: F-16 dla Turcji po ratyfikacji wniosków Szwecji i Finlandii do NATO

Senatorowie wzywają prezydenta Joe Bidena do opóźnienia sprzedaży Turcji odrzutowca F-16, dopóki Finlandia i Szwecja nie staną się członkami NATO,

Nieoficjalnie: Pociski dalekiego zasięgu w nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy

Już w piątek Stany Zjednoczone mogą ogłosić nowy pakiet bezpieczeństwa dla Ukrainy o wartości około 2,2 miliarda dolarów, który po raz pierwszy obejmuje pociski dalekiego zasięgu - informuje CNN. Jako pierwszy informację podał Reuters, powołując się wysokich urzędników administracji Joe Bidena.

Nieoficjalnie: W styczniu USA proponowały Rosji i Ukrainie negocjacje

W połowie stycznia Joe Biden polecił szefowi CIA Williamowi Burnsowi, by ten wysondował w Kijowie i Moskwie gotowość do negocjacji - informuje Onet, powołując się na szwajcarski dziennik "Neue Zürcher Zeitung".

Pies-weteran wojenny na leczeniu w Polsce

Czarny cane corso Waśka, pies jednego z ukraińskich oddziałów walczących na froncie, trafił na leczenie w Polsce. Waśka zaplątał się w druty blisko pozycji Rosjan, i aby się uwolnić, odgryzł sobie łapę.

Reznikow obiecuje: Nie użyjemy waszych pocisków do ataków na terytorium Rosji

Minister obrony Ukrainy zapewnia, że ukraińskie wojsko nie uderzy w rosyjskie terytoria pociskami dalekiego zasięgu, jeśli otrzyma je od sojuszników.

Grupa Wagnera werbuje coraz mniej więźniów. Moskwa nie potrzebuje rekrutów?

Według najnowszej oceny Institute for the Study of War (ISW), w ciągu ostatnich miesięcy Grupa Wagnera spowolniła rekrutację więźniów do walki w Ukrainie.

Międzynarodowe centrum w Hadze zbada rosyjskie zbrodnie

W Hadze powstanie międzynarodowe centrum ścigania zbrodni rosyjskiej agresji na Ukrainę - poinformowała w czwartek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Putin w Wołgogradzie: Znowu grożą nam niemieckie czołgi z krzyżami na pancerzach

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w Wołgogradzie, że Rosja ma coś do powiedzenia w sprawie dostaw zagranicznych czołgów, w tym niemieckich Leopardów, dla ukraińskich sił zbrojnych. Wołgograd, dawniej Stalingrad, świętuje 80. rocznicę zwycięstwa w walkach o miasto.

Parlament Europejski zagłosował za planem przystąpienia Ukrainy do UE

Przed zbliżającym się szczytem UE-Ukraina, który odbędzie się 3 lutego w Kijowie, europarlamentarzyści przegłosowali rezolucję, w której zapowiada się prace nad rozpoczęciem negocjacji akcesyjnych.