Agnieszka Kazimierczuk

Absolwentka rewalidacji w Akademii Pedagogiki Specjalnej

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 218

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski apeluje do Rosjan, aby walczyli na ulicach rosyjskich miast o swoją wolność.

Sondaż Centrum Lewady. Ogłoszenie mobilizacji? "Niepokój, strach, przerażenie”

Poparcie dla działań rosyjskiego wojska pozostaje wysokie, ale wzrosła liczba zwolenników rozpoczęcia negocjacji.

Prezydent Turcji apeluje do Putina, aby dał szansę negocjacjom z Ukrainą

Podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z Władimirem Putinem, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan apelował, by rosyjski przywódca dał szanse na zakończenie konfliktu w drodze negocjacji.

Rosyjski konsulat zawiesza pracę z powodu "wrogości" władz Czarnogóry

Działalność wydziału konsularnego ambasady rosyjskiej w Czarnogórze została zawieszona na czas nieokreślony z powodu wrogich działań władz republiki - poinformowała na portalach społecznościowych rosyjska misja dyplomatyczna w Podgoricy.

Fala Rosjan płynie. Gruzja ma dylemat

Gruzja może być zmuszona do ponownego rozważenia swojej polityki zezwalania obywatelom rosyjskim na wjazd do kraju ze względów humanitarnych, jeśli liczba osób drastycznie wzrośnie - powiedział w rozmowie z CNN przewodniczący gruzińskiego Komitetu Spraw Zagranicznych Nikoloz Samkharadze

Rosja otwiera dodatkowe punkty poborowe na granicach

Rosyjskie władze otwierają kolejne wojskowe biura rekrutacyjne na granicach kraju, aby przechwycić mężczyzn w wieku poborowym, którzy uciekają przed wojskiem.

Putin wzywa kraje byłego ZSRR do konsolidacji przeciwko Zachodowi

Na spotkaniu byłych państw sowieckich prezydent Rosji Władimir Putin wezwał ich przywódców do pomocy w stworzeniu „bardziej sprawiedliwego porządku światowego” i stwierdził, że Zachód podżega do konfliktów na ich terytorium.

Terlecki: Dworczyk złoży rezygnację. To kwestia godzin lub dni

W związku z pojawiającymi się w mediach spekulacjami dotyczącymi zmiany na stanowisku premiera, głos zabrał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Oświadczył, że Morawiecki zostanie na stanowisku, ale dymisja Dworczyka "to kwestia godzin lub dni".

Brytyjski wywiad: Z Rosji uciekło więcej mężczyzn, niż zimą zaatakowało Ukrainę

Ponad 200 tys. osób wyjechało z Rosji do Gruzji, Kazachstanu i UE od czasu, gdy 21 września Władimir Putin ogłosił „częściową mobilizację”.

Sondaż Centrum Lewady. Spadają notowania Putina

We wrześniu, na tle zapowiedzi częściowej mobilizacji, spadł poziom aprobaty dla głównych instytucji władzy w Rosji. Zmniejszył się również odsetek przekonanych, że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku - wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję sondażową Centrum Lewady w dniach 22-28 września.