Pomoc pochodząca z tarczy branżowej obejmuje także rekompensaty dla przedsiębiorstw, które nie mogły osiągnąć przychodów ze względu na przedłużający się lockdown.

O tych firmach nie zapomniał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który skierował wniosek o wydłużenie o miesiąc okresu wypłacania rekompensat pochodzących właśnie z tarczy branżowej - w maju zamknięte były m.in. kluby nocne oraz dyskoteki. 

Czytaj też:

Rzecznik MŚP upomina się o firmy powstałe w 2020 roku

Jednocześnie, rzecznik podkreślił, że w czerwcu wciąż są takie działalności, które nie mogą zostać otwarte i nie przynoszą przychodów, np. te o kodzie  PKD 93.29.Z., czyli szeroko rozumianej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej. Z tego powodu, Adam Abramowicz prosi o wypłatę rekompensat również za czerwiec dla takich firm.

Rzecznik MŚP i organizacje zrzeszone w Radzie Przedsiębiorców wielokrotnie apelowali o otworzenie wszystkich dziedzin gospodarki do końca kwietnia. Zdaniem Abramowicza nie można obciążyć przedsiębiorców kosztami przedłużających się obostrzeń i odebrać im pomocy finansowej. 

Wniosek skierowany do Wicepremiera Gowina skupia się na prośbie  o wydanie rozporządzenia umożliwiającego przedłużenie udzielania wsparcia i uwzględniającego kody PKD branż, które na przestrzeni maja, a nawet czerwca były lub nadal są zamknięte.

- Mam nadzieję, że w miesiącu lipcu wszystkie branże będą mogły już działać i rekompensaty nie będą potrzebne - zakończył swój wniosek Adam Abramowicz.