Magdalena Auzbiter

Pracownicy stawiają wysokie wynagrodzenie ponad swój rozwój

Rosnące koszty życia sprawiły, że część pracowników musiała przedłożyć swoje ambicje i chęć rozwoju nad potrzebę godnej i wystarczającej płacy do panujących cen.

Polskie firmy rodzinne wśród liderów wzrostu na całym świecie

Polskie firmy rodzinne mówią wprost, że stawiają na "szybki i agresywny wzrost", kolejne przewidują spory wzrost. Są to najamnitniejsze plany wśród światowych firm.

Firmy zmniejszają nakłady na inwestycje

Inwestycje to ważny obszar dla każdej firmy, jednak nie każdy przedsiębiorca czuje się obecnie na siłach, by je rozpoczynać. O jakich barierach mówią firmy?

Jak najlepiej wybrać ubezpieczenie dla przedsiębiorstwa?

Przedsiębiorcy niemal od zawsze musieli borykać się z "trudnymi czasami", które przybierały różne formy. Obecnie nie jest inaczej, jeszcze do niedawna trwająca groźna pandemia Covid-19, wybuch wojny, wahania gospodarek krajowych oraz międzynarodowych, powszechna inflacja.

Dziennikarze TVP prawomocnie skazani za zniesławienie Elżbiety Podleśnej

Sąd II instancji podtrzymał stanowisko Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, a tym samym utrzymał w mocy wyrok skazujący dziennikarzy Rafała Ziemkiewicza i Magdalenę Ogórek za zniesławienie aktywistki Elżbiety Podleśnej, informuje onet.pl.

Wynajem samochodów może pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu

Przedsiębiorcy z branży leasingów pojazdów zapowiadają zwiększone zainteresowanie swoimi usługami, ma to wynikać z większej dostępności samochodów, lepszych warunkach programów leasingowych oraz coraz większej liczbie usług oferowanych dodatkowo.

Przedsiębiorcy boją się podwyżek świadczeń socjalnych

Okres przedwyborczy to gorący czas dla wszystkich w kraju, partie prześcigają się w składaniu obietnic wobec wyborców, na których liczą w czasie wyborów. Jedną z ważnych grup są przedsiębiorcy. Ci nie są jednak do końca zadowoleni z kampanii.

Bez aresztu dla Leszka Czarneckiego, sąd musiał odwołać posiedzenie

Leszek Czarnecki to większościowy udziałowiec kilku spółek notowanych na giełdzie, w tym Getin Holding, Geting Noble Bank oraz Idea Bank. Część z tych instytucji finansowych jest zaangażowana w jedną z większych afer finansowych w Polsce - aferę GetBack.

Przyszłoroczna podwyżka składek ZUS niższa niż w tym roku

Zgodnie z planem finansowym na lata 2023-2026 przeciętne miesięczne wynagrodzenie ma ulec podwyższeniu, to oznacza także wzrost opłacanych przez przedsiębiorców składek do ZUS.