Magdalena Auzbiter

Gaz dla firm w Orlenie jednym z droższych na rynku

Cena z oferty "Gaz dla Biznesu" grupy Orlen jest blisko trzy razy wyższa niż notowana na Towarowej Giełdzie Energii. Mimo wysokich kosztów, nie każdy ma możliwość szukania alternatyw.

Grzegorz Braun "interweniował" w krakowskim sądzie. Poseł zabrał z budynku choinkę

Poseł Grzegorz Braun zabrał z krakowskiego sądu choinkę udekorowaną bombkami przygotowanymi przez sędziów. Bombki przedstawiały polskie, ukraińskie i unijne flagi, a także hasła wspierające represjonowanych sędziów i społeczność LGBT.

Wspólna siedziba i adres zamieszkania nie muszą oznaczać podwyżek cen prądu

Podwyżki cen prąd prócz problemów finansowych powodują także wiele problemów interpretacyjnych, tak jest m.in. z osobami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania.

Opłata klimatyczna obecna w wielu polskich gminach może łamać prawo

Zgodnie z raportem przygotowanym przez Fundację ClientEarth Prawnicy dla Ziemi żaden z 35 małopolskich oraz dolnośląskich kurortów górskich nie spełnia standardów czystego powietrza, oznacza to, że naliczana przez nie tzw. "opłata klimatyczna", pobierana jest niezgodnie z prawem - o sprawie donosi rmf24.pl.

Próba wymuszenia dwóch milionów złotych - prokuratura stawia zarzuty zatrzymanym

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali kolejne osoby zamieszane w usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na kwotę dwóch milionów złotych. Jeden z zatrzymanych przebywał w Areszcie Śledczym.

Ceny żywności wciąż wysokie. Firmy odbijają koszty energii

Ceny zboża mimo trwającej w Ukrainie wojny ustabilizowały się. Są wyższe niż przed wybuchem, ale nie mamy już do czynienia z ich nagłymi i wysokimi skokami. To jednak nie oznacza obniżek cen żywności.

Renta pielęgnacyjna w górę. Ministerstwo rozważy możliwość dorabiania do świadczenia

Minister Marlena Maląg zapowiedziała podczas konferencji prasowej zrównanie renty socjalnej z kwotą minimalnej emerytury. Od 1 marca ma ona wynosić 1 580 zł. Podwyższeniu uległa także kwota świadczenia pielęgnacyjnego, w 2023 roku będzie to 2 458 zł.

2023 r. to nie będzie czas na szukanie pracowników

Po trudnym 2021 roku i jeszcze cięższym 2022 roku, nowy rok nie zapowiada się lepiej dla przedsiębiorców i poszukujących pracy.

RPO przeciwny różnym stawkom podatku VAT na artykuły menstruacyjne

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do minister Magdaleny Rzeczkowskiej w sprawie korekty podatku VAT od kubeczków menstruacyjnych. Produkt ten jest objęty 23 proc. stawką, mimo iż wiele z jednorazowych produktów takich jak podpaski czy tampony objęte są dużo niższą, 5 proc. podatkiem.

Sąd ukarał Donalda Trumpa milionową grzywną za pozew ws. Hillary Clinton

Donald Trump złożył w marcu 2022 roku pozew przeciwko Hillary Clinton oskarżając ją o prowadzenie "fałszywej narracji" podczas kampanii wyborczej w 2016 roku. Clinton miała twierdzić, że kampania byłego prezydenta była prowadzona w zmowie z Rosją, aby wygrać wyborczy wyścig.