fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Tarcza 4.0: jakie formy wsparcia dla pracodawców

AdobeStock
Obowiązująca od 24 czerwca 2020 r. ustawa o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami Covid-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem Covid-19 (DzU z 23 czerwca 2020 r., poz. 1086) zawiera także zmiany, z których mogą skorzystać pracodawcy.

Tarcza antykryzysowa 4.0 przewiduje możliwość starania się o 2,3 tys. zł dofinansowania na każdego pracownika bez potrzeby obniżania jego pensji. Nowe przepisy dają także możliwość obniżenia pensji pracowników bez starania się o dofinansowanie.

Czytaj w poradniku:

Dotacja do pensji bez jej obniżania

Każdy pracodawca może otrzymać nawet 2452,27 zł przez trzy kolejne miesiące na pracownika, pod warunkiem że udowodni spadek obrotów.

Obniżka pensji możliwa nawet na pół roku

Pracodawcy mogą objąć pracowników przestojem i skrócić im czas pracy, by obniżyć koszt ich wynagrodzeń, gdy spadają obroty ze sprzedaży.

Nowe przepisy, nowe wątpliwości

O dylematach, jakie powstają w związku z nowym prawem, a także oczekiwaniach przedsiębiorców mówi Robert Lisicki, dyrektor departamentu prawa pracy w Konfederacji Lewiatan.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA