fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Co się zmieniło od lipca w JPK_VAT

JPK_VAT
AdobeStock
Nowe zasady sporządzania JPK_VAT już obowiązują, jednak za okresy od lipca do grudnia 2021 r. należy stosować stare wersje plików, odpowiednio modyfikując zasady ich wypełniania.

Za okresy od 1 października 2020 r. podatnicy składają do urzędu skarbowego pliki JPK_VAT (w wersjach: JPK_V7M oraz JPK_V7K). 1 lipca 2021 r. przepisy regulujące zasady sporządzania plików JPK_VAT zostały zmienione rozporządzeniem ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej z 29 czerwca 2021 r. (dalej: rozporządzenie zmieniające).

Rozporządzenie to weszło w życie 1 lipca 2021 r. Jednak na podstawie jego § 2 ust. 3, do rozliczenia za czerwiec 2021 r. stosuje się przepisy dotychczasowe. Oznacza to, że JPK_V7M za czerwiec 2021 r. oraz JPK_V7K za II kwartał należy sporządzić według dotychczasowych zasad.

Czytaj też:

Jak zabezpieczyć się przed błędami w JPK

Nowe zasady sporządzania plików JPK_VAT obowiązują za okresy od 1 lipca 2021 r. Wdrożenie nowego pliku JPK_VAT zaplanowane jest jednak od stycznia 2022 r. - jak wynika z informacji Ministerstwa Finansów. Za okresy od lipca do grudnia 2021 r. należy więc stosować stare wersje plików JPK_V7M i JPK_V7K, o...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA