Przemysł spożywczy

Salmonella atakuje w USA. Wycofano ponad 200 mln jajek

Bloomberg
Około 207 milionów jajek pochodzących z farm w Karolinie Północnej wycofano ze sprzedaży z uwagi na możliwość skażenia salmonellą – donosi Bloomberg.

Jaja pochodziły z farm należących do firmy Rose Acre w hrabstwie Hyde w stanie Karolina Północna. Były sprzedawane pod kilkoma różnymi markami, m. in. Coburn Farms, Country Daybreak i Food Lion. Trafiły do sklepów i restauracji w 9 stanach w USA: Karolinie Północnej i Południowej, Nowym Jorku, Kolorado, Florydzie, New Jersey, Pensylwanii, Wirginii i Wirginii Zachodniej.

Zdaniem amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, jaja mogły zostać skażone groźną odmianą salmonelli, która może skutkować poważnymi zatruciami. Agencja przestrzegała klientów na Twitterze, by nie jedli zakupionych jaj, tylko niezwłocznie je wyrzucili bądź oddali do sklepów, w których je zakupili, i ubiegali się o zwrot kosztów.

 

Ostrzeżenie wydano jednak za późno. Zanim wykryto możliwość obecności bakterii salmonelli w jajach, konsumenci zgłosili ponad 20 przypadków zachorowań. Firma w wyniku zgłoszeń momentalnie podjęła decyzję o wycofaniu około 207 milionów jaj ze sprzedaży i podjęła badania.


To największa tego typu akcja dla branży na amerykańskim rynku od 2010 r., kiedy ponad 550 milionów jaj zostało wycofanych z obiegu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL