Alicja Podskoczy

Absolwentka Międzykierunkowych Studiów Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim

Biedronka uruchomiła swoje dark stores. Jak działają?

Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa w Polsce uruchomiła wraz z Glovo błyskawiczne dostawy z mikrocentrów dystrybucyjnych, tzw. dark stores. Jak działa nowa usługa?

Rząd planuje kolejną podwyżkę akcyzy na alkohol

Rząd zapowiedział szereg podwyżek akcyzy na alkohol. O ile wzrosną ceny wódki, piwa i wina?

Wicepremier Jacek Sasin: Drogi gaz? To wina Tuska

Wiecie dlaczego gaz zdrożał? Bo Tusk jako przewodniczący RE pozwolił Rosjanom szantażować Europę nie sprzeciwiając się budowie Nord Stream 2 - powiedział w Sejmie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Biedronka otworzyła sklep z rekordową liczbą kas samoobsługowych

Sieć Biedronka uruchomiła w Białymstoku sklep z największą liczbą stanowisk samoobsługowych ze wszystkich jej obecnych punktów.

Rekordowa liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce. To koniec gotówki?

W pierwszej połowie 2021 roku liczba transakcji bezgotówkowych wykonywanych przez Polaków sięgnęła rekordowego poziomu. Jednocześnie rekordowo mało osób korzystało z bankomatów.

Glapiński: To cud polskiej gospodarki. Takich sukcesów nie mieliśmy od czasów rozbiorów

To jest polski cud gospodarczy. To jest o wiele większy cud niż w gospodarce niemieckiej - ocenił obecną sytuację ekonomiczną w kraju prezes NBP Adam Glapiński podczas Kongresu 590.

Prezes PGNiG: Kolejna podwyżka taryfy na gaz jest nieunikniona

Kolejny wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie dla gospodarstw domowych jest nieunikniony - oświadczył Paweł Majewski, prezes PGNiG, cytowany przez PAP.

Ikea wycofuje słynne pluszowe rekiny. Miliony klientów na całym świecie protestują

Sieć Ikea z pewnością nie spodziewała się tak burzliwej reakcji klientów po zamieszczeniu informacji, że wycofa wkrótce z oferty popularnego pluszowego rekina Blahaj.

Paweł Jabłoński: Czeski minister kłamie. Nie proponowaliśmy umowy na 2 lata

Nie proponowaliśmy „umowy na 2 lata”. Nasza oferta to umowa obowiązująca do końca działalności górniczej, z możliwością wypowiedzenia - oświadczył podsekretarz stanu w MSZ Paweł Jabłoński, komentując słowa czeskiego ministra spraw zagranicznych.

Inflacja bije z różną mocą. W którym województwie jest najwyższa?

Inflacja w Polsce pędzi w zawrotnym tempie, jednak nie we wszystkie regiony bije po równo. W których województwach Polacy najbardziej dostali po kieszeniach?