Alicja Podskoczy

Absolwentka Międzykierunkowych Studiów Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim

USA: Pozwała producenta mac and cheese, bo robi się go dłużej niż 3,5 minuty

Mieszkanka Florydy pozwała amerykańskiego giganta Kraft Heinz za to, że jej zdaniem czas przygotowania sprzedawanego przez niego makaronu z sosem serowym jest dłuższy niż 3,5 minuty, jak wskazuje opakowanie. Żąda 5 mln dolarów odszkodowania.

Atrakcja dla pasażerów. Szwajcarski wagon panoramiczny w pociągu do Przemyśla

Do pociągu PKP Intercity jadącego z Grazu do Przemyśla dołączą latem specjalne wagony ze Szwajcarii, w tym jeden panoramiczny. To może być nie lada atrakcja dla podróżnych.

Brat ministra został nowym posłem PiS. Jaki jest jego majątek?

Dotychczasowy radny sejmiku województwa lubelskiego, Leszek Kowalczyk, został wybrany na nowego posła Prawa i Sprawiedliwości. Prywatnie jest bratem wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Media sprawdziły majątek nowego parlamentarzysty.

Agencja S&P obniżyła prognozę wzrostu polskiej gospodarki

Agencja S&P Global Ratings obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego w Polsce w 2023 roku z 1,2 proc. do 0,9 proc.

Ceny Burgera Drwala poszybowały. Różnica jest drastyczna

Fani kultowego Burgera Drwala sprzedawanego w restauracjach McDonald's będą musieli mocno chwycić się w tym roku za kieszenie. Ceny popularnych kanapek wystrzeliły.

Tarczyński: Odtworzenie zniszczonego w pożarze majątku pochłonie 60 mln zł

Znany producent wędlin oszacował, ile wyniosą koszty usunięcia skutków pożaru, który w październiku wybuchł w nowych halach produkcyjno-magazynowych firmy.

Morawiecki: możliwe kryterium dochodowe przy dopłatach do gazu

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd najprawdopodobniej zdecyduje się na wprowadzenie kryterium dochodowego przy dopłatach do gazu ziemnego.

Kotecki: Bez tarczy antyinflacyjnej inflacja w lutym osiągnie 24 proc.

Bez tarczy antyinflacyjnej inflacja w lutym osiągnie 24 proc. - ocenił w radiu TOK FM członek RPP Ludwik Kotecki, odnosząc się do wypowiedzi prezesa PFR Pawła Borysa.

Ile jest dziś warte 500 plus? Wartość świadczenia drastycznie spadła

Rosnąca wciąż w zawrotnym tempie inflacja pożera coraz większą część świadczeń społecznych, które nie podlegają waloryzacji. Ucierpiał na tym między innymi flagowy program PiS – 500 plus. Ile realnie jest dziś warty?

Awaria serwisów społecznościowych. Nie działały Facebook, Instagram i Messenger

W piątek wieczorem doszło do poważnej awarii popularnych serwisów społecznościowych. Użytkownicy z całego świata zgłaszali, że nie mogą dostać się do Facebooka, Messengera ani Instagrama.