Alicja Podskoczy

Alicja Podskoczy

Absolwentka Międzykierunkowych Studiów Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim

Francja dołączyła do ofensywy przeciwko TikTokowi. Wprowadza zakaz

Francja dołączyła do coraz większego grona krajów wprowadzających ograniczenia bądź zakazujących używania chińskiej aplikacji urzędnikom państwowym.

Obajtek: Nie będę hipokrytą. Nie da się Orlenu odciąć od polityki

– Nie da się Orlenu odciąć od polityki, zwłaszcza że to politycy tworzą programy gospodarcze, a działania naszej spółki, żeby były skuteczne, muszą być spójne z wizją na gospodarkę – podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z Onetem.

Rząd przypadkiem ujawnił, że przedłuży zerową stawkę VAT do końca roku

Ministerstwo finansów niechcący zdradziło, że zerowa stawka VAT na produkty żywnościowe będzie obowiązywała do końca 2023 roku, choć miała ona wygasnąć w połowie roku. To reakcja na wciąż bardzo wysoką inflację.

Szefowie First Republic Bank sprzedali przed krachem akcje za 12 mln dol.

W ciągu dwóch miesięcy przed krachem amerykańskich banków zarząd First Republic, którego notowania runęły w tym tygodniu, sprzedał akcje o łącznej wartości 12 milionów dolarów.

Janet Yellen: Nie będzie pakietu ratunkowego dla SVB

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen zabrała głos w sprawie upadłego banku Silicon Valley Bank. Jak poinformowała, rząd nie bierze pod uwagę wprowadzenia pakietu ratunkowego dla SVB, by uniknąć „zarażenia” sektora bankowego.

Auchan nie zamierza wyjść z Rosji. Otwiera tam nowy rodzaj sklepów

Francuska sieć hipermarketów nie przestaje oburzać zachodniej opinii publicznej. Auchan nie tylko nie wycofał się z Rosji po jej zbrojnej napaści na Ukrainę, ale wręcz zwiększa inwestycje w kraju agresora.

Zwycięzca Powerball zgarnął 2 mld dolarów. Kupił już bajeczny dom

Edwin Castro, który wygrał rekordową sumę w wysokości 2,04 mld dolarów w amerykańskiej loterii Powerball, natychmiast rozpoczął wydawanie pieniędzy. Jego pierwszy zakup wzbudził duże emocje.

Ropa tanieje w USA. Powell wzbudził strach inwestorów

Ropa tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku kolejną sesję z rzędu. Komentarze przewodniczącego Fedu Jerome Powell o dalszych podwyżkach stóp procentowych w USA wywołały obawy wśród inwestorów.

Heineken przyznał, że wciąż inwestuje w Rosji mimo obietnic

Holenderski browar nie tylko nadal nie wyszedł z rosyjskiego rynku pomimo wcześniejszych zapewnień, ale wprowadził tam w ostatnim roku nowe produkty. Firma przyznała to w oświadczeniu.

Starbucks uwierzył znów w Wielką Brytanię. Nie chce już sprzedawać biznesu

W ubiegłym roku kryzys uderzył w Starbucksa tak mocno, że znana sieć kawiarni rozważała sprzedanie swojego biznesu w Wielkiej Brytanii. Teraz firma zmieniła zdanie i zapowiedziała duże inwestycje na Wyspach.