Alicja Podskoczy

Absolwentka Międzykierunkowych Studiów Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim

Były prezes Lotosu: To nie jest fuzja z Orlenem, tylko rozbiór Lotosu

Były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz ostro skrytykował w TVN24 fuzję spółki z Orlenem, twierdząc, że to jest „wyprzedawanie majątku i parcelacja Lotosu”.

Finlandia uczciła wniosek o przyjęcie do NATO… specjalnym piwem

Fińska firma browarnicza wypuściła limitowaną wersję piwa mającą uhonorować decyzję rządu o przystąpieniu kraju do NATO. Zdaniem producenta, piwo to ma „smak bezpieczeństwa i nutę wolności”.

Bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Ruszy pierwszy pilotaż?

Pierwszy pilotażowy program bezwarunkowego dochodu podstawowego w Polsce planowany jest na Warmii i Mazurach. Uczestnicy eksperymentu przez dwa lata mieliby dostawać 1300 zł miesięcznie.

Onet: Manipulacje polskiego rządu ws. rosyjskiego paliwa jądrowego nad Polską

Nie ma dowodów na to, że Komisja Europejska prosiła o zgodę na przewożenie nad Polską rosyjskiego paliwa jądrowego na Węgry, jak twierdził polski rząd. Urzędnicy KE też temu zaprzeczają – ujawnił Onet.

Artur Soboń: Szykujemy radykalne wsparcie dla kredytobiorców

To będzie radykalne wzmocnienie, bo to jest ponad 1 mld 400 mln zł więcej w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców – skomentował rządowy projekt wiceminister finansów Artur Soboń w radiowej Jedynce.

Berlin traci blask. Znikają kolejne znane sklepy i restauracje

Stolica Niemiec, do tej pory uznawana za jedną z najlepszych europejskich lokalizacji dla handlu i gastronomii, przeżywa wielki kryzys. Najważniejsze ulice handlowe zaczynają świecić pustkami.

KFC i Pizza Hut miały wyjść z Rosji, ale restauracje wciąż działają

Amrest, operator między innymi KFC, Pizza Hut i Starbucksa, ogłosił w marcu, że zawiesza działalność w Rosji. Negocjacje z właścicielami marek się jednak przedłużają i restauracje wciąż są otwarte.

PKO BP podwyższa oprocentowania lokat. Obiecuje „nawet 5,75 proc.”

PKO BP zapowiedział nową ofertę depozytową dla klientów indywidualnych. Proponuje oprocentowanie nawet 5,75 proc. w skali roku.

Pink Floyd sprzeda prawa do wszystkich utworów. Będzie rekordowa transakcja?

Rozpoczęła się walka dwóch wielkich wytwórni muzycznych – Warner Music i BMG – o całą dyskografię zespołu Pink Floyd. W grę może wchodzić ponad 500 mln dol.

Woźniak: Kupowanie rosyjskiej ropy jest moralnie nie do zniesienia. To chciwość

Jeśli chciwością chcemy usprawiedliwić płacenie przez nas codziennie – tankując samochód, zapalając gaz w kuchence – za śmierć ludzi na Ukrainie, to jest absolutnie moralnie nie do zniesienia – powiedział w TVN24 Piotr Woźniak, były prezes PGNiG.