Alicja Podskoczy

Alicja Podskoczy

redaktorka online

Absolwentka Międzykierunkowych Studiów Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim

Wielka awaria ZUS. Od rana nie działa strona zakładu ani PUE

We wtorek padła strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie działa też Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Dyrektor Biedronki: Największe wyzwanie dla polskiego handlu? Demografia

Demografia to wyzwanie strategiczne, z którym handel sam sobie nie poradzi, to wyzwanie, które stoi przed całym państwem – ostrzegł Jarosław Sobczyk, członek zarządu Jerónimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, w rozmowie z Business Insiderem. Skomentował też wojnę cenową Biedronki i Lidla.

Znany lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie. GIF podjął decyzję

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wstrzymaniu na terenie całej Polski obrotu leku Viglita, stosowanego w leczeniu cukrzycy typu II. Produkt nie spełnił wymagań jakościowych.

Tańszy przejazd koleją do Niemiec. PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę na Euro 2024

PKP Intercity ma dobrą wiadomość dla kibiców wybierających się na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do Niemiec. Przewoźnik z tej okazji uruchomi dodatkowe pociągi z Warszawy w niższych cenach.

Prezes polskiego giganta: Paczkę DecoMorreno można dziś traktować jak lokatę. To absurd

Paczkę DecoMorreno można dziś włożyć do sejfu, ponieważ tak zyskuje na wartości, że można ją traktować jak lokatę. Wszystko, co zawiera kakao, kosztuje dziś absurdalnie dużo – wskazał Krzysztof Pawiński, prezes Maspeksu, w rozmowie z Business Insider Polska. I zdradził, co jeszcze może zdrożeć.

Orlen kończy współpracę z agencją oskarżoną o wyzysk pracowników

Orlen zerwał współpracę z agencją rekrutacyjną Zioom po doniesieniach medialnych dotyczących skandalicznego traktowania pracowników zatrudnionych przy budowie kompleksu Olefiny III pod Płockiem.

GPW osiągnęła najwyższe w historii przychody w pierwszym kwartale

Grupa GPW zanotowała w pierwszym kwartale 2024 roku rekordowe przychody w wysokości 118,2 mln zł. To o 5,3 proc. więcej niż rok temu. Zysk netto również wzrósł mimo spadku EBITDA.

Rumuńska sieć wchodzi do Polski. „Rynek polski jest podobny do rumuńskiego”

Znana w Rumunii sieć piekarni Luca wybrała Polskę na swój pierwszy zagraniczny rynek. W przyszłym tygodniu otworzy lokal w sercu Warszawy, a do końca roku uruchomi kilka kolejnych punktów sprzedaży nad Wisłą.

Shein w ogniu krytyki. Zatrudnieni w fabrykach wciąż pracują 75 godzin tygodniowo

Chiński gigant odzieżowy Shein obiecywał poprawę warunków pracy w zakładach jego dostawców. Na obietnicach się jednak skończyło. Osoby zatrudnione w fabrykach produkujących tanią odzież w dalszym ciągu pracują znacznie powyżej normy za minimalne pieniądze.

Znana japońska marka odzieżowa otwiera pierwszy sklep w Polsce

Jeden z największych producentów odzieży na świecie, japońska sieć Uniqlo, otwiera swój pierwszy stały sklep w Polsce. Wcześniej firma uruchomiła w Warszawie tylko tymczasową placówkę typu pop-up.