Alicja Podskoczy

Absolwentka Międzykierunkowych Studiów Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim

Rząd rozda pieniądze, by walczyć z inflacją? Minister: jeśli będzie trzeba, to je znajdę

Jeśli będzie trzeba, to znajdę pieniądze, by dać ludziom. Tak po prostu trzeba. Oczywiście będzie się to musiało odbyć kosztem jakichś oszczędności – zaznaczyła minister finansów Magdalena Rzeczkowska w rozmowie z Business Insider Polska.

Nieoficjalnie: Kraje unijne zgodziły się na ograniczenie zużycia gazu o 15 proc.

Państwa członkowskie zaakceptowały proponowany przez Komisję Europejską plan ograniczenia zużycia gazu o 15 proc., by zabezpieczyć się przed całkowitym odcięciem dostaw przez Gazprom w zimę – dowiedziała się agencja DPA.

Glapiński krytykuje rządowe wakacje kredytowe. „Nie powinny być dla wszystkich”

– Rządowe wsparcie finansowe powinno się ograniczyć tylko do tych kredytobiorców, którzy tego faktycznie potrzebują, a nie do wszystkich, tak jak to nastąpiło – podkreślił prezes NBP Adam Glapiński w Sejmie.

Banaś w Sejmie: Rząd deprecjonuje budżet i bagatelizuje inflację

Prezes NIK Marian Banaś oskarżył w Sejmie rząd o zakłócanie przejrzystości budżetu i stosowanie kreatywnej księgowości kolejny rok z rzędu. Skrytykował też Radę Polityki Pieniężnej za bagatelizowanie inflacji.

Polacy rzucili się na cukier. Znika błyskawicznie z półek

Klienci masowo zaczęli wykupywać cukier, nakręcając panikę i wywołując niedobory tego towaru w sklepach. Przedstawiciele branży twierdzą jednak, że powodów do obaw nie ma, bo cukru w Polsce nie brakuje.

Morawiecki wiedział o niedoborach węgla od marca. Ujawniono dokumenty

Jak wynika z rządowych dokumentów, od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie premier wiedział o niedoborze węgla w krajowych magazynach, jednak miesiącami nie podejmował w tej kwestii żadnych działań i zwodził opinię publiczną nieprawdziwymi informacjami.

Nieuczciwe firmy żerują na turystach w Chorwacji

Chorwacja pozostaje popularnym celem turystycznym dla Polaków wybierających się na wakacje samochodem. Trzeba jednak uważać na nieuczciwie firmy żerujące na nieświadomości kierowców.

Włoski rząd radzi pasażerom, by latali bez bagażu rejestrowanego

Włoskie ministerstwo infrastruktury sugeruje pasażerom, w jakim sposób mogą uniknąć problemów na lotniskach w tegoroczne lato. Resort doradza, by brali w podróż wyłącznie bagaż podręczny.

Soboń: Wątpię, by inflacja spadła w tym roku poniżej 10 procent

Rynek w największym odsetku prognozujących stawia, że szczyt inflacyjny będzie w sierpniu. Ja nie potrafię dzisiaj powiedzieć, czy tak będzie, czy nie – przyznał wiceminister finansów Artur Soboń w „Rozmowie Piaseckiego”.

Nowy rosyjski banknot okazał się wielką klapą

Głośno zapowiadany przez Kreml nowy banknot o nominale stu rubli, który miał podnieść patriotycznego ducha Rosjan w trakcie wojny z Ukrainą, okazał się bezużyteczny.