fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Postępowanie podatkowe

#RZECZoPRAWIE - Jacek Matarewicz: niekaranie za błędy na fakturach VAT

Jacek Matarewicz
rp.pl
O tym, czy przedsiębiorcy rzeczywiście mogą wierzyć w zapewnienia resortu sprawiedliwości o niekaraniu za błędy na fakturach VAT - w środowym programie #RZECZoPRAWIE mówił Jacek Matarewicz, doradca podatkowy, adwokat w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

- Prawo podatkowe nie powinno być narzędziem represji wobec przedsiębiorców – stwierdził w dzisiejszym programie #RZECZoPRAWIE Jacek Matarewicz, doradca podatkowy, adwokat w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Jego zdaniem przedsiębiorcy są apolityczni. Chcą robić biznes i powinno się im stworzyć do tego odpowiednie warunki.

- Jeśli chodzi o oszustów to zaostrzenie kar jest świetnym rozwiązaniem. Zawsze jest to element odstraszający ale obawiam się, że oberwie się wszystkim – zaznaczył gość programu.

- Być może to, że sądy nie orzekają kary bezwzględnego pozbawienia wolności spowodowane jest tym, że błędnie określono gradację kary – dodał.

Zdaniem Makarewicza problemem jest to, że organy podatkowe zbyt późno dowiadują się i interweniują w sprawie przestępstw podatkowych, tzn. albo gdy firma już nie ma majątku, albo nie istnieje.

- Bez gwarancji procesowej w kodeksie karnym, zapewnienia Ministerstwa Sprawiedliwości, że przedsiębiorcy nie będą karani za błędy na fakturach, nie mają żadnej wartości – stwierdził adwokat w rozmowie z Anną Wojdą.

- Nowe przepisy powinniśmy stosować z zachowaniem zdrowego rozsądku – podkreślił na koniec programu Jacek Makarewicz.

Zobacz wideo: Jacek Matarewicz – Kary za oszustwa podatkowe

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA