Ponowna ocena ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy, określenie zasad organizacji pracy zdalnej i pracy hybrydowej, wprowadzenie procedury dotyczącej postępowania na wypadek zakażenia, stosowanie środków ochrony – to tylko przykłady działań, jakie może, a nawet powinien podjąć pracodawca.
Ognisko zakażeniaW wielu krajach, w tym w Polsce, ogniskami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 bywają zakłady pracy. Zwłaszcza te, w których pracuje wiele osób na relatywnie małej przestrzeni lub w których pracownicy mają kontakt z dużą liczbą kontrahentów i klientów. Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy lub chorobę zawodową? Czy pracownik może mieć do pracodawcy roszczenie odszkodowawcze z tego tytuł? A jeżeli tak, to w jakich okolicznościach?
W zakładach pracy, w których było to możliwe, na masową skalę zaczęto stosować pracę zdalną (m.in. praca biurowa). W Polsce decyzję o wdrożeniu pracy zdalnej pozostawiono swobodnej decyzji pracodawcy, p...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.