Partner główny

Afera w Szwajcarii. Szef koncernu medialnego, który wiedział więcej od innych

Marc Walder był w czasie pandemii nad wyraz dobrze poinformowany przez swe źródło w Ministerstwie Zdrowia. Sprawa kończy się skandalem.

Covid-19 nie odpuszcza. „Tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała”

Zaczyna się kolejna fala zachorowań wywołanych koronawirusem. Szczyt za miesiąc – prognozuje Ministerstwo Zdrowia.

Kraken, najnowszy wariant koronawirusa, pojawił się w Polsce

Wirus w wersji XBB.1.5 został wykryty u dwóch osób - informuje Wirtualna Polska. Ministerstwo Zdrowia potwierdza.

XBB.1.5, czyli „kraken”. Jakie objawy sugerują zakażenie tym wariantem koronawirusa?

XBB.1.5 to jedna z najbardziej zakaźnych odmian koronawirusa. Potrafi ominąć barierę odporności powstałą w wyniku infekcji czy szczepienia.

COVID w Chinach. Ambasada Chin przekonuje, że polityka Pekinu jest słuszna

Ambasada Chin w Polsce przekonuje, że "od czasu wybuchu pandemii COVID-19, strona chińska zawsze stawiała człowieka i jego życie na pierwszym miejscu" a "Chiny zawsze działały zgodnie z zasadami prawnie, bezzwłocznie, otwarcie i jawnie dzieliły się informacjami i danymi ze społecznością międzynarodową".

Chiny: W ciągu tygodnia niemal 13 tys. zgonów związanych z COVID

Władze Chin podały, że między 13 a 19 stycznia w chińskich szpitalach zmarło niemal 13 tys. osób chorych na COVID-19. Wcześniej, od 7 grudnia, gdy Chiny zaczęły odchodzić od polityki "zero COVID", w Państwie Środka zmarło w szpitalach ok. 60 tys. zakażonych.

Izrael: Nie ma dowodów na udary u seniorów po szczepionce Pfizera

Izrael nie stwierdził żadnej korelacji pomiędzy udarami a przyjęciem szczepionki biwalentnej Prizer/BioNTech - informuje Reuters.

WHO: Rekordowy poziom liczby hospitalizacji z powodu COVID-19 w Chinach

WHO informuje, że Chiny podały dane o dużym skoku liczby hospitalizacji z powodu COVID-19 w tygodniu kończącym się 15 stycznia. Liczba chorych na COVID-19 w chińskich szpitalach miała osiągnąć najwyższy poziom od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w tym kraju.

Izrael: Nie znaleziono związku między szczepionką Pfizera a udarami mózgu

Izrael nie wykrył żadnych dowodów łączących udary mózgu z uaktualnioną szczepionką przeciwko koronawirusowi opracowaną przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer i jego niemieckiego partnera BioNTech - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Władze Chin przyznają: Od grudnia zmarło blisko 60 tys. chorych na COVID-19

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego oświadczyła w sobotę, że od grudnia, gdy w Chinach zaczęto odchodzić od polityki "zero COVID" w kraju zmarło blisko 60 tys. osób zakażonych koronawirusem.

Szczepionka Pfizer/BioNTech zwiększa ryzyko udaru u seniorów?

Amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) poinformowały w piątek, że z danych dotyczących szczepień w systemie Vaccine Safety Datalink wynika, że szczepionka biwalentna Pfizer/BioNTech (szczepionka ukierunkowana na zwalczanie dwóch wariantów Omikron koronawirusa SARS-CoV-2) może wiązać się z większym ryzykiem udarów niedokrwiennych u osób powyżej 65. roku życia.

Badacze z Izraela: Objawy "długiego COVID" mijają po roku

Większość symptomów związanych z tzw. długim COVID-19, czyli objawów odczuwanych przez osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem po ustąpieniu infekcji, mija, u osób, u których przebieg zakażenia był łagodny, po 12 miesiącach - twierdzą badacze z Izraela.

Bogusław Chrabota: Covid jeszcze nie zdechł

Badanie IBRiS pokazuje, że nie boimy się powrotu Covid-19. Czy to znaczy, że pandemia czegoś nas nauczyła? A może przeciwnie?

Sondaż: Covid już nie straszny. Polacy nie boją się pandemii i obostrzeń

Choć zagrożenie nowymi wariantami koronawirusa jest spore, nie ma podstaw do wprowadzenia lockdownu – podkreślają eksperci.

Chiny: 90 proc. mieszkańców prowincji zakażonych koronawirusem

Prawie 90% ludzi w trzeciej najludniejszej prowincji Chin, Henan, zostało zakażonych koronawirusem - przekazał urzędnik. Kraj walczy z bezprecedensowym wzrostem nowych przypadków.

Chiński dziennik: Wirus jest słaby, my jesteśmy silniejsi

Chiński dziennik "People's Daily", oficjalny organ prasowy Komunistycznej Partii Chin, pisze, że "życie znów płynie naprzód!", chwaląc nową, antywirusową politykę władz w Pekinie.

Pożegnanie z zero Covid. Chiny ponownie otwierają granice

Pekin otworzył granice, które były zamknięte od początku pandemii COVID-19. Podróżni zaczęli przekraczać lądowe i morskie przejścia z Hongkongu do Chin kontynentalnych w niedzielę.

Fala zgonów wśród celebrytów. Chińczycy wątpią w oficjalne dane ws. covid-19

Użytkownicy chińskich mediów społecznościowych zakwestionowali oficjalne statystyki dotyczące pandemii po gwałtownym wzroście liczby zgonów osób publicznych.