Rząd w czasie pandemii COVID-19 w zinstrumentalizowany sposób posługiwał się lękiem

Podczas walki z covidem rząd używał słownictwa rodem z armii i instytucjonalnie zarządzał strachem – wynika ze sprawozdania Rady Języka Polskiego.

Niemcy: Powikłania u 0,00072 procent szczepionych na COVID-19

U 467 z około 65 milionów osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi w Niemczech zdiagnozowano do tej pory powikłania poszczepienne. 11 827 osób złożyło wnioski o uznanie szkód spowodowanych szczepionką na COVID-19.

Covid-19 wciąż nie odpuszcza. Dominuje nowy wariant

Nowy, dominujący obecnie wariant omikrona JN.1 może wywoływać stany lękowe i problemy ze snem – przestrzegają lekarze.

WHO: W grudniu 10 tysięcy zgonów z powodu Covid-19

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus wskazał spotkania świąteczne i szybko rozprzestrzeniającą się odmianę wirusa jako przyczyny wzrostu liczby hospitalizacji i zgonów z powodu Covid-19 na całym świecie.

W szpitalach w USA wracają obowiązkowe maski. Grypa i COVID atakują

W co najmniej czterech stanach USA, w związku ze wzrostem liczby zakażeń grypą sezonową, COVID-19 i innymi chorobami układu oddechowego, wraca obowiązek noszenia masek - informuje Reuters.

Groźne choroby w 2024 roku. Ekspertka WHO: COVID-19, denga, mpox

Jakie zagrożenia zdrowotne może przynieść 2024 rok? Pytana o to Maria Van Kerkhove, ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia, wskazała m.in. na małpią ospę (mpox).

Gdzie się zaszczepić, nie tylko na krakena? Kto i kiedy musi płacić

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował informator dotyczący szczepień przeciwko grypie, COVID-19 i pneumokokom. Jest tam wykaz aptek i przychodni, w których można przyjąć szczepionki. Fundusz podaje też, dla kogo szczepionki są bezpłatne, a dla kogo ze zniżką.

Sondaż: Czy Polacy chcą powrotu obowiązku noszenia maseczek?

"Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, wykrywanych w testach w Polsce, Pani/Pana zdaniem powinien zostać przywrócony obowiązek zakładania masek w miejscach publicznych?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Zabrakło nowych szczepionek przeciwko koronawirusowi

Choć ministerstwo zachęca do szczepień, lekarze i aptekarze nie mogą zamówić preparatu. A pacjent zapisać się na szczepienie.

Brakuje szczepionek przeciw Covid-19

Choć szczepienia przeciwko Covid-19 ruszyły dopiero w środę, już skończyły się szczepionki. A osób zakażonych przybywa.

Brytyjczycy rozliczają władze za walkę z pandemią COVID-19. Boris Johnson przeprasza

- Bardzo mi przykro z powodu bólu, straty i cierpienia ofiar i ich rodzin - powiedział były premier Wielkiej Brytanii podczas dochodzenia w sprawie reakcji władz na pandemię COVID-19.

Kraken. Waldemar Kraska zachęca do szczepień. "COVID-19 nie pozwala o sobie zapomnieć"

W ostatnim miesiącu w Polsce wykonywano mniej niż 100 szczepień na COVID-19 dziennie. Wkrótce w naszym kraju będzie 410 000 dawek szczepionki na podwariant Kraken (XBB.1.5) koronawirusa. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zachęca do szczepień.

Ruszyły szczepienia "na krakena". Jak się zapisać

Od środy 6 grudnia można zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid, chroniącą przed najnowszym wariantem koronawirusa - XBB.1.5, czyli tzw. Krakenem. Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, jak można się zapisać na szczepienie przeciw Covid-19.

Rekordowa tej jesieni liczba zakażeń koronawirusem w Polsce

W Polsce stwierdzono 4175 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - podało Ministerstwo Zdrowia. To największa liczba nowych zakażeń od ponad ośmiu miesięcy.

Grzesiowski: Zgonów covidowych jest 10-krotnie więcej niż podają oficjalne dane rządowe

Powinien wrócić obowiązek noszenia maseczek. Czeka nas ciężka covidowa zima - mówi dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert NRL ds. zagrożeń epidemicznych.

W Chinach coraz więcej chorych. Czy pojawił się nowy patogen?

Władze Chin wzywają mieszkańców do ostrożności w związku z nagłym wzrostem liczby zachorowań na choroby układu oddechowego. Tymczasem WHO informuje, że nie wykryto w Chinach żadnego nowego patogenu powodującego takie choroby.

Dr Grzesiowski: Mamy tyle zakażeń Covid-19, ile jesienią 2020 roku

Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku listopada u 15 tysięcy osób wykryto koronawirusa. Co drugi test ma wynik pozytywny - mówił dr Paweł Grzesiowski w RMF FM.

Pozew Pfizera może być tylko częścią negocjacji. Siła wyższa nie przejdzie w sądzie

Powoływanie się na siłę wyższą może być nieskuteczne. Polska zapewne zapłaci odszkodowanie.