COVID-19: Szczepionki bez igły przechodzą testy w Cambridge

W Wielkiej Brytanii trwają testy nowej bezigłowej szczepionki przeciwko Covid-19. Szczepionka podawana poprzez strumień powietrza została opracowana przez prof. Jonathana Heeneya z Uniwersytetu Cambridge i dyrektora generalnego DIOSynVax.

Szef WHO mówi o kolejnej pandemii. Podkreśla, że trzeba się przygotować

Szef Światowej Organizacji Zdrowia wezwał w poniedziałek państwa świata do przeprowadzenia reform niezbędnych do przygotowania się do następnej pandemii, chwaląc ich "historyczną" decyzję o zaakceptowaniu znacznej podwyżki budżetu na dorocznym zgromadzeniu agencji ONZ.

WHO: Covid-19 nie jest już globalnym zagrożeniem dla zdrowia

Światowa Organizcja Zdrowia poinformowała w piątek, że Covid-19 nie stanowi już globalnego zagrożenia dla zdrowia.

Meksyk opracował własną szczepionkę na COVID-19

Ponad dwa lata po rozpoczęciu szczepień przeciw COVID-19 w USA, Chinach i Europie Meksyk ogłosił opracowanie własnej szczepionki chroniącej przed koronawirusem SARS-CoV-2.

Po trzech latach Niemcy wyłączają aplikację covidową. Kosztowała setki milionów

Po trzech latach niemiecka aplikacja ostrzegająca przed koronawirusem przestaje ostrzegać użytkowników o narażeniu na infekcję. Jak skuteczna była aplikacja, która kosztowała rząd setki milionów euro? Nie wiadomo.

„Zysk powinien mieć swoje granice”. Minister Niedzielski krytykuje Pfizera ws. szczepionek

Pfizer „nadal chce zarabiać na środkach przeznaczanych przez państwa członkowskie UE na ochronę zdrowia publicznego”, zamiast „wykazać się solidarnością” - napisał minister zdrowia Adam Niedzielski w liście otwartym do udziałowców koncernu.

Czy COVID-19 może powodować łuszczycę?

Nowe badania rzucają światło na to, w jaki sposób infekcja COVID-19 może nasilać, a nawet wywoływać łuszczycę.

Pojedyncze przypadki Covid-19, szaleje za to grypa

Spada liczba chorych z Covid-19, ale za to coraz więcej przypadków grypy i infekcji grypopodobnych.

Naczelny lekarz Florydy zmienił wnioski z badania ws. bezpieczeństwa szczepionek

Joseph Ladapo, naczelny lekarz Florydy, osobiście zmienił wnioski z przeprowadzonych w stanie w 2022 roku badań na temat bezpieczeństwa stosowania szczepionek na COVID-19 w taki sposób, by zasugerować, że stwarzają one poważniejsze zagrożenie dla zdrowia dla młodych mężczyzn niż przedstawiali to eksperci ds. ochrony zdrowia - pisze Politico.com powołując się na nowo pozyskane dokumenty.

Niedzielski mówi, że Polacy się nie badają. "Zainteresowanie zdrowiem jest u nas zbyt małe"

Mniej niż 10 proc. osób skorzystało z programu Profilaktyka 40 Plus. W dobie postcovidowej zrobienie sobie takiego bilansu zdrowia powinno być obowiązkiem każdego Polaka - przekonywał w Polskim Radiu minister zdrowia Adam Niedzielski, według którego w polskim społeczeństwie "świadomość zdrowotna jest po prostu stosunkowo niska".

Holandia. Pielęgniarz podejrzany o zamordowanie 24 pacjentów z Covid-19

Trzydziestoletni pielęgniarz Theo V. ze szpitala Wilhelmina w Assen, małym mieście w północnej Holandii, został aresztowany pod zarzutem zabicia do 24 pacjentów z koronawirusem.

Lekarz zmarł po szczepionce na COVID. "Nie można było tego przewidzieć"

32-letni doktor Stephen Wright, psycholog kliniczny, pracujący na pierwszej linii w czasie pandemii COVID-19, zmarł w wyniku rzadko spotykanej reakcji na szczepionkę przeciw COVID-19 koncernu AstraZeneca.

Covid-19. Niedzielski zapowiada zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego

Podczas wizyty w Pile w woj. wielkopolskim minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że koniec czerwca tego roku to wstępna data zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Prof. Pyrć: COVID-19 wciąż stanowi zagrożenie dla jednostek

Osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka powinny przyjąć kolejną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. - Ten wirus przestał być zagrożeniem dla społeczeństwa, ale wciąż stanowi zagrożenie dla jednostek - dodał.

Po Covid-19 są już nowe wyzwania

Zdaniem ekspertów należy objąć szczególną opieką pacjentów hematoonkologicznych, m.in. zapewnić im dostęp do bezpłatnych szczepionek.

W szpitalach brakuje Paxlovidu? „Sytuacja jest patowa, nie mamy czym leczyć pacjentów”

Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, mazowiecki wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, alarmuje, że w szpitalach kończą się zapasy leków przeciwwirusowych i za chwilę medycy nie będą mieli jak leczyć pacjentów z COVID-19. Brakuje m.in. Paxlovidu.

Można zaszczepić się piątą dawką szczepionki przeciw COVID-19

1,7 mln osób otrzymało w nocy e-skierowanie na piątą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Amantadyna działa? Wiceminister Warchoł interweniuje, prokurator w dniu rozprawy zmienia zdanie

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł włączył prokuraturę do postępowania sądowego, dotyczącego stosowania - wbrew zakazowi - amantadyny do leczenia COVID-19. W dniu rozprawy prokurator, który wcześniej twierdził, że zakaz był słuszny, nagle zmienił zdanie, po otrzymaniu polecenia służbowego.