Partner główny

Australia: Koniec obowiązkowej izolacji chorych na COVID

Australia skończy z obowiązkową, pięciodniową izolacją osób zakażonych koronawirusem.

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, zakażony koronawirusem

U Olafa Scholza, kanclerza Niemiec, test wykazał zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Chiny: Publicysta zadaje pytanie o strategię walki z epidemią COVID

Wpływowy chiński komentator, Hu Xijin, napisał w niedzielę w serwisie Weibo (chiński odpowiednik Twittera), że chińscy epidemiolodzy powinni "wypowiedzieć się publicznie" a władze Chin powinny przeprowadzić dokładne badania dotyczące sposobów i skutków walki z epidemią COVID-19, których wyniki powinny być upublicznione.

Rok po covidzie wzrasta zagrożenie alzheimerem

Postcovidowa inwazja centralnego układu nerwowego dotyczyć może nawet 70 proc. pacjentów. Rok po zdiagnozowaniu COVID-19 znacznie rośnie ryzyko choroby Alzheimera.

Skutki uboczne po czwartej dawce szczepienia na COVID-19

Można już zaszczepić się drugą dawką przypominającą ukierunkowaną na mutację Omikron. Lekarze apelują, by nie zwlekać, bo nadchodzi kolejna fala epidemii. Co trzeba wiedzieć o tej szczepionce i jakich efektów ubocznych można się spodziewać?

Czy koronawirus wydostał się z amerykańskiego laboratorium

Specjalna komisja brytyjskiego medycznego czasopisma "The Lancet" opublikowała raport dotyczący pandemii koronawirusa. Autorzy twierdzą, że wirus SARS-CoV-2 mógł wydostać się z amerykańskiego laboratorium.

Druga dawka przypominająca dla osób powyżej 12. roku życia. Minister zdrowia podał datę

Od 16 września wprowadzamy szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób w wieku powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Blisko 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Rośnie też liczba hospitalizacji

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego tygodniowy bilans zakażeń wynosi 29 056. Jest to spory wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia. W okresie od 1-7 września wykryto 21 337 nowych zakażeń.

Nowa aplikacja na smartfona wykryje Covid-19 w mniej niż minutę

Aplikacja głosowa jest bardzo skuteczna dzięki sztucznej inteligencji, która potrafi zdiagnozować pacjenta na podstawie jego głosu.

Dr Fauci: Pięć oznak, że miałeś covid, choć możesz o tym nie wiedzieć

Mutacja BA.5 jest najbardziej zakaźnym i najszybciej rozprzestrzeniającym się wariantem koronawirusa. Czołowy amerykański epidemiolog dr Anthony Fauci wyjaśnia, jak sprawdzić, czy się niepostrzeżenie przeszło COVID-19.

Long covid u dzieci? Tak, to możliwe

Naukowcy spierali się, czy długotrwałe objawy COVID-19 utrzymujące się kilka miesięcy po zakażeniu, jak na przykład intensywne zmęczenie czy utrata smaku i węchu, występują także u dzieci. Dwa ostatnio przeprowadzone badania dowodzą, że tak.

Moderna pozywa Pfizera i BioNTech. Za szczepionkę przeciwko Covid-19

Moderna pozywa firmę Pfizer i jej niemieckiego partnera BioNTech za naruszenie patentu przy opracowywaniu pierwszej szczepionki COVID-19 zatwierdzonej w Stanach Zjednoczonych.

Prawie 5000 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

Podczas minionej doby zarejestrowano 4827 zakażeń koronawirusem, w tym 789 ponownych. Zmarło 21 osób z COVID-19,

Japonia: W czasie pandemii więcej samobójstw, głównie wśród młodych kobiet

W czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, między marcem 2020 roku a czerwcem 2022 roku, w Japonii popełniono o 8 tysięcy samobójstw więcej, niż miałoby miejsce, gdyby pandemia nie wybuchła - wynika z badania, o którym pisze japońska agencja Kyodo.

Nowa szczepionka w walce z omikronem

Pojawiła się szczepionka skuteczna wobec wszystkich głównych wariantów.

Sondaż: Większość Niemców nadal popiera obowiązek noszenia masek w transporcie publicznym

Z przeprowadzonego w Niemczech sondażu wynika, że większość obywateli kraju popiera noszenie masek w środkach transportu publicznego. Rząd omawia projekt ustawy mającej na celu aktualizację przepisów dotyczących postępowania w przypadku pandemii koronawirusa w okresie jesienno-zimowym.

Korea Północna rezygnuje z masek po ogłoszeniu zwycięstwa nad COVID-19

Korea Północna zrezygnowała z obowiązku noszenia masek i innych zasad zachowania dystansu społecznego, ponieważ przywódca Kim Dzong Un ogłosił w tym tygodniu zwycięstwo nad COVID-19 - podały w sobotę media państwowe.

Instytut Kocha: Niemcy są już po szczycie letniej fali COVID-19

Eksperci z Instytutu Roberta Kocha (RKI) uważają, że Niemcy zmierzyli się już ze szczytem letniej fali COVID-19. Infekcji we wszystkich grupach wiekowych jest coraz mniej - podkreślono.