Aktualizacja: 09.05.2025 06:05 Publikacja: 08.12.2023 03:00
Punkt szczepień w Gorzowie Wielkopolskim, 6 bm. Od 6 grudnia Polacy mają dostęp do szczepionki przeciw COVID-19 zaktualizowanej o dominujący wariant Kraken
Foto: PAP/Lech Muszyński
Rosnąca liczba zachorowań na Covid-19 zachęca Polaków do szczepień. Pierwsza tura szczepionek wyczerpała się już 6 grudnia. Tego dnia ruszyły szczepienia na nowy wariant koronawirusa – XBB.1.5, nazywany krakenem.
Pierwszego dnia punkty szczepień miały do dyspozycji 30 tys. dawek. Tymczasem na szczepienie zarejestrowało się 70 tys. osób. Pierwszego dnia zaszczepiło się ponad 3 tys. osób.
99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!
Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Dostęp do leków dla chorych na hemofilię w Polsce jest dobry, ale nie wszyscy pacjenci mają szanse na takie same...
Roślinie liczba chorych na cukrzycę typu 1. Według najnowszych danych Polska odnotowała największy wzrost zachor...
Brak szczepień może doprowadzić do szerokiego powrotu chorób zakaźnych takich jak błonica. - Dotknie to tych osó...
WHO i UNICEF wydały komunikat dotyczący statystyk zachorowań na odrę w 2024 roku. W Europie odnotowano gwałtowny...
W ostatnim czasie potwierdzono jeden z pierwszych przypadków błonicy w Polsce od lat. Wyjaśniamy, co to za choro...
Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas