fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze unijne dla firm w 2020 roku

123RF
Ponad 250 tys. projektów o wartości przekraczającej bilion złotych, dofinansowanych ponad 600 miliardami zł ze środków unijnych – to dotychczasowy efekt korzystania ze środków europejskich. Teraz czas na kolejne inwestycje, także te realizowane przez firmy.

Dobiega końca realizacja tzw. pespektywy finansowej 2014-2020. Jednak nie oznacza to, że przedsiębiorcy nie mają już czego szukać w programach operacyjnych, które zostały zaplanowane do przeprowadzenia w tym właśnie okresie. Wiele projektów jest w tej chwili w trakcie realizacji, a ich rozliczanie może potrwać nawet do 2023 roku. Co więcej, są także środki, które nie zostały jeszcze rozdysponowane i czekają na chętnych, a ściślej na tych przedsiębiorców, którzy gotowi będą po nie sięgnąć, przygotowując w tym celu nie tylko ciekawe projekty inwestycyjny, ale przede wszystkim takie, które będą wpisywać się w określone kryteria i pomagać w realizacji celów programów.

Sięgając po unijne dotacje, należy bowiem pamiętać, że co prawda mają one służyć podniesieniu poziomu rozwoju, innowacyjności i konkurencyjności konkretnego podmiotu, ale mają też służyć szerzej rozumianemu sektorowi, w którym działa firma i ogólnie przyczyniać się do rozwoju całej g...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA