#RZECZoBIZNESIE: Selen Zeydanli Bisson: Wciąż istnieje wiele niezaspokojonych potrzeb medycznych

W sektorze ochrony zdrowia, Merck uwagę skupia na obszarach terapeutycznych, w których wciąż istnieje wiele niezaspokojonych potrzeb medycznych – mówi Selen Zeydanli Bisson, szefowa Merck w Polsce, gość programu Marcina Piaseckiego.

Aktualizacja: 21.12.2018 14:02 Publikacja: 21.12.2018 12:12

#RZECZoBIZNESIE: Selen Zeydanli Bisson: Wciąż istnieje wiele niezaspokojonych potrzeb medycznych

Foto: tv.rp.pl

Firma Merck działa już 350 lat.

- W tym roku na całym świecie, ale również w Polsce obchodzimy 350 rocznicę naszej działalności – mówiła Zeydanli Bisson

Tłumaczyła, że Merck działa w trzech różnych sektorach.

- Pierwszy obszar to ochrona zdrowia, drugi to life science, a trzeci to zaawansowane materiały i technologie – wyliczała.

Zeydanli Bisson przypomniała, że w Polsce Merck działa ponad 25 lat.

- W ramach sektora ochrony zdrowia dostarczamy terapie, stosowane w onkologii, neurologii, medycynie ogólniej, czy też w leczeniu niepłodności. Jeśli chodzi o life science, współpracuje z nami blisko 90 proc. uczelni, w których naukowcy opracowują innowacyjne technologie. W sektorze zaawansowanych materiałów i technologii priorytetem są dla nas produkty wykorzystywane w branży kosmetycznej. Oprócz działalności w ramach wyżej wymienionych sektorów, mamy również Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu. Jest to jedno z naszych trzech centrów na świecie, które świadczy usługi dla ponad 66 krajów. Zatrudniamy tam około 250 osób, a tylko w 2018 roku zrekrutowaliśmy około 100 pracowników – tłumaczyła gość.

Zeydanli Bisson zdradziła, że Merck prowadzimy badania kliniczne głównie z zakresu immunologii, onkologii i immuno-onkologii.

- Obszary te są związane z chorobami neurologicznymi i nowotworowymi. Pracujemy nad rozwojem wielu leków. Mam nadzieję, że niedługo będziemy w stanie zapewnić te innowacyjne terapie również pacjentom w Polsce – prognozowała.

W dziedzinie life science Merck oferuje około 300 tys. produktów.

- Stanowimy silne wsparcie dla ośrodków badawczo-rozwojowych, firm farmaceutycznych i chemicznych. Przykładowo, systemy oczyszczania wody to jeden z obszarów, w którym Merck jest bardzo aktywny – mówiła gość.

Zeydanli Bisson podkreśliła, że w sektorze ochrony zdrowia, Merck uwagę skupia na obszarach terapeutycznych, w których wciąż istnieje wiele niezaspokojonych potrzeb medycznych.

- Natomiast naszą ogólną misję wiążemy z rozwijaniem działalności naukowej i technologicznej. Dzięki naszemu zróżnicowanemu portfolio, począwszy od pigmentów wykorzystywanych w lakiernictwie samochodowym, poprzez rozwiązania wykorzystywane w chipach czy wyświetlaczach, po różnego rodzaju terapie, w tym terapie przeciwnowotworowe, czy produkty laboratoryjne, mamy przewagę nad innymi. Jesteśmy pewni, że dzięki naszemu know-how i naszym zasobom, działalność naukowo-technologiczna będzie w przyszłości utożsamiana przede wszystkim z Merck. Z tego też powodu już dzisiaj wypatrujemy kolejnych 350 lat – mówiła gość.

Firma Merck działa już 350 lat.

- W tym roku na całym świecie, ale również w Polsce obchodzimy 350 rocznicę naszej działalności – mówiła Zeydanli Bisson

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Biznes
Kłopotliwy ślad węglowy dla spółek giełdowych
Biznes
Dubaj światowym centrum wiz. Start-up staje się potentatem
Biznes
Przy granicy z Polską powstanie park wodny Aquapolis. Są i złe wiadomości
Biznes
Krzysztof Gawkowski: Nikt nie powinien mieć TikToka na urządzeniu służbowym
Biznes
Alphabet wypłaci pierwszą w historii firmy dywidendę
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?