Grzegorz Balawender

Duże zmiany w PARP. Minister odwołuje cały zarząd i ogłasza konkurs

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz odwołała zarząd Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości – poinformowała w poniedziałek na konferencji prasowej.

Krajowa Administracja Skarbowa ma nowych szefów

Minister finansów Andrzej Domański przekazał nominacje na szefa Krajowej Administracji Skarbowej Marcinowi Łobodzie. Jego zastępcą został Zbigniew Stawicki.

Kłopoty dużej sieci polskich elektromarketów. Jest oświadczenie zarządu

NEONET, polska sieć elektromarketów, otworzyła nowy sklep i niespodziewanie złożyła w sądzie wniosek o restrukturyzację. I drugi, o… wszczęcie postępowania upadłościowego.

Polskie innowacje zmieniają świat

Każda innowacja zmienia świat, w którym żyjemy. W Polsce nie brakuje projektów, które są ważne na globalnej mapie.

Nie żyje Władimir Niekrasow, prezes Łukoilu, rosyjskiego producenta ropy

Władimir Niekrasow, prezes zarządu Łukoilu zmarł nagle w wieku 66 lat – podał koncern w specjalnym komunikacie.

Nowe dane GUS o budownictwie w Polsce. Dwucyfrowy wzrost

Produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) wzrosła o 11,5 proc. r/r we wrześniu br., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 11,4 proc.

Orlen przejmuje Europol Gaz. Koniec rosyjskich wpływów w tranzycie gazu

Europol Gaz zostanie właścicielem akcji spółki należących dotychczas do PAO Gazprom. Natomiast kontrolę nad Systemem Gazociągów Tranzytowych Europol Gaz S.A. przejmie Orlen – podała spółka w komunikacie.

Nagroda Nobla z ekonomii przyznana. Dla kobiety, za badania nad sytuacją kobiet

Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, potocznie nazywana mianem „ekonomicznego Nobla”, trafiła w tym roku do Claudii Goldin, ekonomistki z Harvardu, za jej badania dotyczące sytuacji kobiet na rynku pracy.

Stopy procentowe: RPP podjęła decyzję. To kluczowy ruch dla polskiej gospodarki

Nieprzewidywalność Rady Polityki Pieniężnej sprawiła, że każda decyzja w sprawie stóp procentowych na kończącym się w środę posiedzeniu uchodziła za prawdopodobną.

IKEA zwolni w polskiej fabryce co szóstego pracownika

IKEA zwolni 17 proc. załogi zakładu produkcyjnego w Goleniowie. Pracę straci 130 pracowników – poinformował portal gs24.pl.