Grzegorz Balawender

Skoki narciarskie nie w TVP. „Liczymy na opamiętanie”

W czwartek okazało się, że Puchar Świata praktycznie zniknie z anteny Telewizji Polskiej. Wieczorem TVP wydała oświadczenie w tej sprawie.

Facebook, Instagram i WhatsApp nie działają. Duża awaria

Tuż przed 18 aplikacje należące do Facebooka przestały działać. Na całym świecie nie działa Facebook, Instagram, WhatsApp i oczywiście Messenger.

Koniec omijania zakazu handlu w niedzielę. Sejm zamyka „furtkę”

Sejm zlikwidował możliwość omijania zakazu handlu w niedzielę poprzez tworzenie placówek pocztowych w sklepach. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele została przyjęta w piątek.

LEGO szykuje kolejne miniczołgi Batmana. Mały i duży zestaw

Jesienią LEGO zacznie sprzedawać nowe zestawy klocków z Tumblerem, którego pierwowzór zadebiutował w filmie „Mroczny Rycerz” w 2008 roku. Mały i bardzo duży zestaw.

Pierwsza na świecie partia „zielonej” stali trafi do Volvo

Szwedzka firma Hybrit przygotowała pierwszą partię stali wyprodukowaną bez użycia węgla.

Lawina skarg na gigafabrykę Tesli pod Berlinem

Ponad 600 mieszkańców Brandenburgii zgłosiło sprzeciw wobec propozycji budowy fabryki Tesli w gminie Grunheide pod Berlinem. Dzisiaj minął termin ich składania.

OFE wróciły do wzrostów po słabszym czerwcu

W lipcu otwarte fundusze emerytalne zarobiły średnio 1,9 proc. – wynika z raportu Analiz Online.

KE opublikowała przełomowy pakiet „Fit for 55”

14 lipca Komisja Europejska opublikowała przełomowy pakiet regulacji dotyczących gospodarki i klimatu pod nazwą „Fit for 55”.

Dania najbogatsza, Polska wśród najbiedniejszych krajów UE

Najnowsze dane Narodowego Banku Danii pokazują, że duńskie rodziny są najbogatsze w Unii Europejskiej. Polska znalazła się wśród najbiedniejszych.

Facebook wart już bilion dolarów. Dzięki sądowi

W poniedziałek firma dołączyła do czterech technologicznych gigantów, których kapitalizacja przekroczyła już psychologiczną granicę biliona dolarów.