Grzegorz Balawender

Kaucja za założyciela giełdy FTX: 250 milionów dolarów

Założyciel FTX, Sam Bankman-Fried, zostanie zwolniony za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów.

Obajtek rezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej Energi. Nie podał przyczyny

Daniel Obajtek złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Energi – informuje w oświadczeniu Energa.

Limit cen na rosyjski gaz ustalony. Jest długo oczekiwane porozumienie UE

Komisja Europejska przyjęła limit ceny gazu, który zapobiegnie zawyżaniu cen na tym rynku - przekazało Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej na Twitterze

Musk znów spełni wolę ludu. Amnestia dla zawieszonych kont na Twitterze

Czy Twitter powinien zaoferować ogólną amnestię zawieszonym kontom? - spytał w ankiecie Musk na swoim portalu. Ponad 72 proc. odpowiedzi było twierdzących.

Kontrowersyjna zmiana w regule fiskalnej uchwalona przez PiS

Ustawa pozwalająca wyłączyć część wydatków w 2022 r. z reguły wydatkowej została przyjęta przez sejm. Wniosek o odrzucenie projektu Konfederacji i Polski 2050 odrzucono.

Amazon zwolni tysiące pracowników, najwięcej w historii

Amazonka zamierza zwolnić tysiące pracowników. Firma kontynuuje szeroko zakrojone cięcia kosztów, prowadzone przez dyrektora naczelnego Andy'ego Jassy'ego – podaje The Wall Street Journal, powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą.

Ameryka może mieć nowego miliardera. Ktoś wygrał dużo pieniędzy w Powerball

Co najmniej jeden los wygrał rekordową kumulację Powerball o wartości 2,04 miliarda dolarów – podaje Los Angeles Times za przedstawicielami loterii.

Bloomberg: Polski rząd szuka więcej pieniędzy za granicą

Polski rząd dąży do uzyskania finansowania z państwowych funduszy majątkowych i sprzedaży obligacji w walutach obcych – podaje Bloomberg powołując się na osobę zaznajomioną z planem.

Instagram blokuje konta. Duża awaria

Część użytkowników Instagrama na całym świecie nie może zalogować się do swoich kont. System zawiesza ich konta. Serwis społecznościowy zapewnia, że to tylko awaria.

Akcjonariusze PGNiG zgodzili się na fuzję z Orlenem. To ostatni formalny krok

Akcjonariusze PGNiG podczas walnego zgromadzenia w poniedziałek wyrazili zgodę na połączenie z PKN Orlen. To ostatni krok formalny niezbędny przed zarejestrowaniem połączenia obu spółek.