fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pieniądze na tworzenie warunków do rozwoju nowych firm

Pieniądze dla firm
Adobe Stock
Na prawie 72 mln zł dofinansowania mogą liczyć dolnośląskie gminy, które na swoich terenach zainwestują w infrastrukturę ułatwiającą zakładanie oraz rozwój przedsiębiorstw.

Środki na wsparcie takich działań pochodzą z regionalnego programu województwa dolnośląskiego, a dokładnie z części o nr 1.3B „Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców".

Konkurs nie jest skierowany bezpośrednio do firm produkcyjnych lub usługowych ani do potencjalnych startupów, w tym sensie, że nie mogą one składać wniosków o dofinansowanie. Przedsiębiorcy rozwijający nowe biznesy, planujący rozszerzyć lub unowocześnić swoją działalność będą natomiast ostatecznymi odbiorcami tej pomocy, ponieważ docelowo to oni mają korzystać z terenów inwestycyjnych, stworzonego tam zaplecza, wybudowanej infrastruktury (w szczególności dotyczy to mikro, małych oraz średnich przedsiębiorców).

Natomiast w grupie podmiotów uprawnionych do składania wniosków i tym samym ubiegania się o wsparcie finansowe są te, które w największym stopniu powinny być zainteresowane rozwojem firm i przedsiębiorczości, czyli lokalne władze oraz ich związki (s...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA