Pieniądze na wzmocnienie ratownictwa i lepszy dostęp do granicy

Sekretariat programu Czechy-Polska ogłosił dwa nabory wniosków. Jeden ma pomóc w integrowaniu systemów ratownictwa, drugi zwiększać dostępność terenów przygranicznych.

Serwis SwipeTo zniknął z Internetu. Teraz, na wniosek NIK, zajmie się nim prokuratura

Przygotowanie i prowadzenie portalu SwipeTo - młodzieżowego serwisu TVP - kosztować miało nawet 35 mln złotych. Tymczasem popularność portalu nie przekraczała 100 tys. odsłon miesięcznie, a jego media społecznościowe skończyły się na kilku wpisach.

Agnieszka Lisak: Skąd wziąć pieniądze na reformy?

- Przecież budżet to taki magiczny kapelusz, z którego można wyciągnąć każdego królika, bez wcześniejszego wkładania czegokolwiek - Agnieszka Lisak zastanawia się skąd wziąć pieniądze na reformy.

Funkcjonariusze SOP wygrywają w NSA. Fiskus odmówił im prawa do zwolnienia z PIT

Pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego na podstawie ustawy o Służbie Ochrony Państwa korzysta ze zwolnienia w PIT.

Od stycznia podwyżki dla profesorów. Ile zarobią?

Profesorowie na uczelniach publicznych zarobią co najmniej 30 procent więcej niż obecnie. Zyskają także inni pracownicy naukowi.

Czy sąd administracyjny przeprowadza postępowanie dowodowe

Postępowanie sądowoadministracyjne cechuje się znaczną odrębnością od procedury karnej i cywilnej w zakresie postępowania dowodowego.

Jak należy stosować zasadę zapobiegania i przezorności

Naczelny Sąd Administracyjny wyjaśnił, że zasadniczym celem instrumentów prewencyjnej ochrony środowiska jest sterowanie działaniami inwestycyjnymi w taki sposób, aby możliwie jak najwcześniej zapobiegać powstaniu ich negatywnych skutków dla środowiska.

Minister finansów wydał objaśnienia podatkowe ws. rozliczania twinningu

Wynagrodzenie doradcy w ramach programu twinningowego może być opodatkowane w państwie, w którym wykonuje swoją pracę.

Diagności laboratoryjni wnoszą o załatanie luki w przepisach

Ustawa o medycynie laboratoryjnej nie reguluje, ile punktów jest potrzebnych, by dostać się na specjalizację dla diagnostów laboratoryjnych.

NSA: PiS ma udostępnić umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Prawa i Sprawiedliwości. W sprawie chodziło o udostępnienie skanu umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy z września 2020 roku.

Każde zamówienie należy negocjować

Nowe Prawo zamówień publicznych ma zmienić filozofię wydatkowania środków publicznych. Oznacza to rewolucję w dotychczasowych praktykach zamawiających. Ustawodawca postawił na zwiększenie dialogu pomiędzy zamawiającym a wykonawcą i przyznanie drugiemu z tych podmiotów rzeczywistego wpływu na treść umowy.

Gminnym zasobem nieruchomości gospodaruje wójt

Stowarzyszenie wykonujące różne zadania zlecane przez naszą gminę złożyło wniosek o oddanie w bezpłatne użyczenie nieruchomości na okres 10 lat. Zaistniał konflikt, który organ jest decyzyjny czy rada gminy, czy wójt gminy w tym zakresie. Umowa ma być długoletnia i dlatego w tym zakresie radni upatrują swojej kompetencji, kosztem wójta. Kto ma rację? – pyta radna.

Kara za uszkodzenie wodomierza okazała się nielegalna - wyrok WSA

Odbiorcy wody nie można obciążyć kosztami w przypadku kradzieży, uszkodzenia wodomierza głównego czy zerwania plomby.

Oferty otwarte, ale pieniędzy w budżecie gminnym nie ma

Czy można unieważnić przetarg z powodu zmian dokonanych w budżecie gminy dokonanych po jego rozpisaniu? Na jaką odpowiedzialność naraża się gmina i wójt?

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego: Zdecyduj o tym, jak podzielić cztery miliardy euro

„Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego" to program, który ma być następcą „Wiedza, Edukacja, Rozwój" – programu realizowanego w latach 2014-2020.

Dotacje na likwidację dzikich wysypisk i usprawnianie recyklingu

Od końca czerwca do 21 lipca łódzkie samorządy oraz ich związki i porozumienia mogą starać się o środki na realizację projektów z zakresu gospodarki odpadami.

Sąd: PiS nie musi ujawniać treści umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy

Treść i postać umowy koalicji rządowej zawartej przez partie polityczne nie należy do kategorii informacji o spraw publicznych w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Co z decyzją wydaną w wyniku przestępstwa

Może tak się zdarzyć, że decyzja administracyjna została wydana w wyniku przestępstwa. Postępowanie dotyczące takiego rozstrzygnięcia administracyjnego udaje się jednak wznowić.