Ustalanie stawki ryczałtu nie jest proste

W związku z wprowadzeniem Nowego Ładu wielu przedsiębiorców może być zainteresowanych przejściem na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Warto się do tej zmiany przygotować, aby nie wejść w konflikt z fiskusem.

Publikacja: 10.10.2021 13:00

Ustalanie stawki ryczałtu nie jest proste

Foto: Jeśli podatnik ujawni ukryte dochody zapłaci od nich podatek-ryczałt na poziomie 8 proc. podstawy opodatkowania. Źródło: Adobe Stock

Jedną z form opodatkowania osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z działalności gospodarczej jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Z początkiem 2021 r. dostęp do tej formy opodatkowania został znacznie rozszerzony (poprzez usunięcie większości wyłączeń możliwości korzystania z opodatkowania ryczałtem oraz przez podwyższenie limitu przychodów uprawniającego do korzystania z niego). To spowodowało, że obecnie jest to forma opodatkowania dostępna dla znacznej większości podatników osiągających przychody z działalności gospodarczej.

Pozostało 96% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 199 zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Zawody prawnicze
Adwokaci chcą mieć swoją "umowę o pracę"
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Prawnicy
Profesorowie prawa bronią b. promotora Dudy. "Brutalny atak ministra Czarnka"