Reklama

Nagrody dla Powstańców Warszawskich bez PIT

Powstańcy dostaną po 20 tys. zł. Zgodnie z ustawą o PIT jest to przychód, nie zapłacą jednak od niego podatku.

Publikacja: 02.05.2024 16:55

Przedstawiciele powstańców warszawskich, miedzy innymi: wiceprezes Zarządu Głównego Związku Powstańc

Przedstawiciele powstańców warszawskich, miedzy innymi: wiceprezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusz Tyrajski, wiceprezes Związku Powstańców Warszawy Zbigniew Galperyn, prezes zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leszek Żukowski podczas uroczystości przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK

Foto: PAP/ Jakub Kamiński

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra finansów w sprawie zaniechania poboru podatku. Dotyczy nagród wypłacanych w 2024 r. na podstawie uchwały Rady miasta stołecznego Warszawy.

Z ustawy o PIT wynika, że nagrody są opodatkowane…

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Sądy i trybunały
Piotr Prusinowski: W Sądzie Najwyższym pozostaje tylko zgasić światło
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama