Jak mentoring może wspierać rozwój zawodowy w finansach

Nikt nie był w stanie w pełni przygotować się na lata 2020–21; przyszłość przed nami jest także niejasna. Ale choć nie wiemy, co nas czeka w kolejnych latach, z pewnością nie możemy zatrzymać się w miejscu, w którym znajdujemy się teraz.

Publikacja: 28.06.2022 23:12

Jak mentoring może wspierać rozwój zawodowy w finansach

Foto: Adobe Stock

Musimy wyobrazić sobie świat, który chcemy pomóc budować, organizację, w której chcemy pracować i nas samych – co chcemy w życiu zawodowym osiągnąć. A następnie musimy dążyć do zrealizowania tej wizji. Z pomocą mentora i programu mentoringowego szansa na powodzenie będzie nieporównywalnie większa.

W czasie pandemii byliśmy świadkami tego, jak nieocenioną wartość przynosiło organizacjom bycie zwinnym (ang. agile) i ta umiejętność adaptacji będzie nie mniej ważna w przyszłości zarówno w przypadku firm jak i ich pracowników. Jedną z najbardziej pożądanych cech jest bowiem obecnie elastyczność. Widać to praktycznie na każdym szczeblu zawodowym, od szeregowych pracowników, przez managerów, po kadrę zarządzającą i dyrektorów. Niemal każda rola wymaga bowiem rozumienia coraz szerszego obszaru funkcjonowania firmy i nie tylko podążania za trendami rynkowymi, ale także ich kreowania.

Pozostało 91% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP