Jak zmiany polityczne, gospodarcze i regulacyjne wpływają na międzynarodowe i krajowe transakcje handlowe? Country Risk Conference.

Sytuacja polityczno-gospodarcza na świecie, przegląd ryzyka dla eksporterów, globalne łańcuchy wartości i rola inwestycji w nowe technologie, praktyka prawa restrukturyzacyjnego, cenieni ekonomiści i analitycy, którzy zaprezentują aktualne trendy w światowej i polskiej gospodarce oraz polscy przedsiębiorcy dzielący się swoimi doświadczeniami – to wszystko czeka na uczestników XIV polskiej edycji konferencji Country Risk, organizowanej przez Coface od 2006 roku. Wydarzenie odbędzie się 26 marca w Centrum Konferencyjnym Polin w Warszawie.

Publikacja: 28.02.2019 08:25

Jak zmiany polityczne, gospodarcze i regulacyjne wpływają na międzynarodowe i krajowe transakcje handlowe? Country Risk Conference.

Rosnąca liczba problemów, takich jak wzrastające ryzyko polityczne, znaczne wahania cen surowców, jak również ograniczenia podaży, przyczyniła się do spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego w skali globalnej pod koniec 2018 r. i położyła się cieniem na prognozy na rok 2019 (3 proc. w 2019 r., po 3,2 proc. w latach 2017-2018). Tym razem to Europa Zachodnia odczuła skutki spowolnienia szybciej niż Stany Zjednoczone. Coface spodziewa się wzrostu liczby niewypłacalnych przedsiębiorstw w dwudziestu krajach Europy (z 26 objętych analizą) – o +1,2 proc. w strefie euro oraz o +6,5 proc. w Europie Środkowej. Taki wzrost ryzyka kredytowego dla przedsiębiorstw wynika z pogorszenia koniunktury, a także z utrzymującej się niepewnej sytuacji politycznej.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Ekonomia
Witold M. Orłowski: Słodkie kłamstewka
Ekonomia
Spadkobierca może nic nie dostać
Ekonomia
Jan Cipiur: Sztuczna inteligencja ustali ceny
Ekonomia
Polskie sieci mają już dosyć wojny cenowej między Lidlem i Biedronką
Ekonomia
Pierwsi nowi prezesi spółek mogą pojawić się szybko