Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 00:32 Publikacja: 17.05.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Kryptowaluty są fenomenem w różny sposób traktowanym w poszczególnych państwach. Niekiedy – np. w Algierii, Nepalu czy w Chinach – transakcje z ich udziałem są formalnie nielegalne – co nie oznacza, że do nich nie dochodzi.
Na drugim biegunie znajduje się Salwador, gdzie bitcoin jest oficjalnym środkiem płatniczym, a państwo inwestuje w tę kryptowalutę i zachęca kryptowalutowych biznesmenów z całego świata do lokowania tam działalności.
Złoty w czwartek notował nieznaczne zmiany wobec euro i dolara. Większy ruch było widać w przypadku franka szwajcarskiego.
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Kursy głównych walut w środowe popołudnie zwyżkują. Dolar jest mocniejszy od euro.
We wtorek rajd krajowej waluty przystopował za sprawą wracającego do łask dolara.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Optymizm wokół krajowej waluty nieco przygasł, co ma związek z ochłodzeniem nastrojów na globalnym rynku.
W stolicy wpadł Dmitrij V., ścigany przez USA za oszustwa przy prowadzeniu jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Zatrzymali go policjanci CBŚP.
Bitcoin nie jest żadną walutą, nie wiadomo nawet, kto go stworzył, a rośnie i rośnie. To przyszłość świata finansów czy wielki przekręt? Kiedyś się przekonamy – i to może zaboleć.
Notowania bitcoina przekroczyły poziom 100 tys. dolarów. W ciągu miesiąca od wyborów prezydenckich w USA wzrosły one o blisko połowę. Analitycy twierdzą jednak, że najpopularniejsza kryptowaluta ma nadal potencjał do zwyżek.
Notowania bitcoina po raz pierwszy w historii przekroczyły w czwartek poziom 100 tys. dolarów. Do tak imponującego wzrostu kursu najpopularniejszej kryptowaluty przyczyniła się wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.
Marzenia fanów bitcoina wreszcie się spełniły. Tej nocy w Nowym Jorku osiągnięta została mityczna bariera 100 tys. dolarów za jednego bitcoina.
Printemps, jedna z najbardziej znanych francuskich sieci domów towarowych z luksusowymi towarami, jako pierwsza sieć w Europie umożliwiła płatności kryptowalutami.
Kreml wprowadza zakaz miningu, czyli kopania kryptowalut. W wielu regionach Rosji kopanie cyfrowych pieniędzy urosło do niebotycznych rozmiarów. Zdaniem władz mining „zjada cały wolny prąd”, co nie pozwala na podłączanie do sieci nowych klientów. Ale jest też inny problem.
Organy skarbowe wymagają zgłaszania dochodów z obrotu kryptowalutami w zeznaniach rocznych podatników. Kryptowaluty są traktowane jako prawa majątkowe, podlegają więc takim samym zasadom opodatkowania jak inne zyski kapitałowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas