Hubert Kozieł

Hubert Kozieł

absolwent ISM UW. Autor powieści "Vril. Pułkownik Dowbor"

Analitycy: Deutsche Bank to nie Credit Suisse. Niemieckie banki są „odporne”

Akcje Deutsche Banku traciły podczas piątkowej sesji nawet 14 proc., a zamknęły się 8,5 proc. na minusie. Mocno też wzrosło ubezpieczenie jego długu. Część analityków wskazuje jednak, że ten bank jest w dużo lepszej sytuacji niż był Credit Suisse.

Akcje Deutsche Banku runęły, innych banków też. Powtórka z Credit Suisse?

Papiery Deutsche Banku zniżkowały podczas piątkowej sesji nawet 13 proc. W ślad za nimi traciły akcje innych dużych europejskich banków. UniCredit taniał o ponad 5 proc., Credit Suisse o 7 proc., a Commerzbank o ponad 8 proc.

Wielka czystka Sikorskiego

Kwestia zemsty nad sanacją przesłoniła paryskiemu rządowi emigracyjnemu sprawę obrony interesów Polski. Wyżywając się nad swoimi dawnymi przeciwnikami politycznymi, rozpoczął on absurdalną i haniebną kampanię propagandową wymierzoną w II RP.

Bank Anglii podniósł stopy. Są najwyższe od 2008 roku

Główna stopa procentowa wzrosła o 25 pb., do 4,25 proc. Taka decyzja banku Anglii była zgodna z prognozami analityków.

Szwajcaria: stopy poszły w górę

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) podniósł główną stopę procentową o 50 pb., do poziomu 1,5 proc. Było to zgodne z prognozami analityków.

Złoty umocnił się po posiedzeniu Fedu

Za 1 dolara płacono w środę wieczorem, po posiedzeniu Fedu, już poniżej 4,30 zł. Złoty umacniał się o ponad 1 proc. i był najsilniejszy od pierwszego tygodnia lutego. Rynek ocenił więc przekaz Rezerwy Federalnej jako dosyć "gołębi".

Fed podniósł stopy mimo kryzysu w systemie bankowym

Fed, zgodnie z prognozami większości analityków, podwyższył stopy o 25 pb. Główna stopa została podniesiona do przedziału 4,75 proc. – 5 proc. Rezerwa Federalna zdecydowała się na taki krok, pomimo kryzysu w systemie bankowym.

Czy to już koniec paniki? Długi cień Credit Suisse padł na banki

Kryzys związany z Credit Suisse nie uderzy w polskie banki. Ich problemem pozostają franki.

Ognisko kryzysu bankowego zostało już wygaszone?

Przejęcie Credit Suisse przez UBS początkowo wywołało bardzo nerwowe reakcje na rynkach. Szybko ustąpiły one jednak optymizmowi.

Ognisko kryzysu wygaszone? Poprawa na giełdach po przejęciu Credit Suisse

Wiadomość o przejęciu banku Credit Suisse przez UBS, czyli jego długoletniego rywala, początkowo spotkała się z negatywnymi reakcjami rynków. Po południu wiele indeksów wyszło jednak na plus.