Materiał Partnera

Prognoza: przyszłość branży PayTech

Dzisiejszy świat płatności jest nie do poznania. Konsumenci o wiele chętniej eksperymentują z nowymi technologiami płatniczymi, zwłaszcza tymi szybszymi i bardziej komfortowymi. To szybkie tempo zmian będzie się utrzymywało w skali globalnej, ponieważ oczekiwania konsumentów dotyczące innowacji wciąż rosną.

ESG – sprawdzian kondycji korporacji i odpowiedź na współczesne wyzwania w obszarze HR

Zanim kolejne zjawiska na rynku pracy podbiją media społecznościowe, warto zastanowić się, co stoi za #greatresignation czy #quietquitting i jakie wnioski może z nich wyciągnąć świadomy lider HR – wskazuje Artur Miernik, partner EY Polska, lider Praktyki Workforce Advisory w ramach People Advisory Services.

Zasady pracy na wysokościach w wirtualnej rzeczywistości – KGHM wdraża kolejne innowacyjne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa pracy

Szkolenie z zasad pracy na wysokościach w wirtualnej rzeczywistości – KGHM zakończył II etap innowacyjnego rozwiązania z zakresu zasad BHP w Hucie Miedzi Głogów. Pracownicy przechodzą treningi ucząc się reguł i procedur bezpieczeństwa przy pomocy gogli VR.

Energia elektryczna, chłód i ciepło z innowacyjnego rozwiązania KGHM

Bezpieczeństwo i odpowiednie warunki pracy w wyrobiskach – trwają odbiory techniczne Powierzchniowej Stacji Klimatyzacyjnej przy należącym do KGHM szybie GG-1. Dla miedziowej spółki to inwestycja o kluczowym znaczeniu – umożliwia pracę na głębokości ok. 1300 m, gdzie średnia temperatura pierwotna górotworu wynosi ok. 50 stopni Celsjusza.

Cyfryzować czy oszczędzać? Polskie firmy na rozstaju dróg

Niepewność jutra, nagłe zmiany, braki zasobów - ludzi, funduszy, infrastruktury - powodują zwolnienie tempa cyfryzacji w polskich firmach. Cyfrowa transformacja jest jednak niezbędna do ich dalszego rozwoju. Przedsiębiorcy nie muszą przechodzić przez ten proces sami - dostawcy rozwiązań chmurowych pomagają im się zmierzyć z obawami i barierami, które napotykają na swojej drodze.

Po co menedżerom studia MBA?

Decyzja o podjęciu studiów MBA, to przede wszystkim rozważanie na temat korzyści płynących z posiadania dyplomu, bowiem inwestycja czasu i pracy włożonej przez managerów musi się im zwrócić. Jednak okazuje, się, że zwraca się w różnej formie, nie tylko tej finansowej. Podpowiadamy, jakie są plusy studiów MBA i w jaki sposób przygotowują do sukcesu w biznesie.

Gdańsk pokochał dwa kółka. Ze wzajemnością

Stolica Pomorza, jedno z najbardziej przyjaznych rowerom miast w Polsce, może w 2025 roku stać się światowym centrum jednośladów. Gdańsk od wielu lat rozwija tę formę transportu.

Quorum. Prestiżowe apartamenty z widokiem na panoramę Wrocławia

Wyjątkowy adres nad rzeką, wysokie, słoneczne mieszkania, promenada. W luksusowym Quorum w sercu Wrocławia będzie można zamieszkać już w połowie 2023 r.

Fundusze z UE na rozwój i innowacyjną gospodarkę

Jest już zielone światło dla uruchamiania poszczególnych programów finansowanych z Funduszy Europejskich. Negocjacje Umowy Partnerstwa zostały sfinalizowane w końcu czerwca, a Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o perspektywie pierwszych konkursów dla przedsiębiorców.

Marcin Gabryszak wzmacnia praktykę w zakresie obsługi rynku mediów Kancelarii Maruta Wachta

Kancelaria Maruta Wachta w najnowszym Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej otrzymała rekomendację w zakresie praktyki „media i telekomunikacja”. Teraz część dotyczącą mediów zasila Marcin Gabryszak, adwokat i specjalista w obsłudze rynku mediów – zarówno tego tradycyjnego, jak i digitalowego.