Materiał Partnera

Jak internet zmienił biznes? “The New Gatekeepers” - tegoroczna analiza trendów Benedicta Evansa na Infoshare 2023 już 24-25 maja w Gdańsku

Znamy szczegóły wystąpienia Benedicta Evansa, jednego z najbardziej uznanych obecnie analityków technologii i innowacji, który wystąpi na konferencji Infoshare 2023 już 24-25 maja w Gdańsku. Zaprezentuje on autorską analizę trendów - zestawienie zainteresuje marketerów, fanów nowych technologii i przedstawicieli branży ecommerce.

7 rzeczy o marketingu, których dowiesz się podczas INFOSHARE 2023

Już 24 i 25 maja w gdańskim Amber Expo na scenie marketingowej Infoshare 2023 spotkają się marketerzy z całej Polski i zagranicy. Omawiać będą trendy branżowe i przegląd najnowszych rozwiązań. Opowiedzą m.in. o zastosowaniach sztucznej inteligencji i regulacjach prawnych z tym związanych, trendach w social mediach, e-mail marketingu, tworzeniu contentu, analizie danych czy sprzedaży. Oto 7 najważniejszych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wydarzenia.

Lawina ataków nad Wisłą. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie

Polska jest jednym z najczęściej atakowanych krajów na świecie. Celem cyberprzestępców są zarówno firmy, jak i administracja państwowa. To nie jest dobry czas na cięcie budżetów związanych z IT.

Łańcuchy dostaw na drodze zielonej transformacji

Dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie Izabella Maczkowska-Ciborowska mówi o tym, że rozwiązania ekologiczne nie generują dużych kosztów, jeżeli wprowadza się je w sposób mądry i przemyślany.

Rekordowa produkcja energii z wiatru, słońca i wody - PGE prowadzi w zielonej zmianie

Tylko w 2022 r. energia produkowana przez PGE Polską Grupę Energetyczną ze źródeł odnawialnych osiągnęła rekordowy poziom 1 931 GWh – o 5,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Lider zielonej transformacji energetycznej w Polsce jest już w stanie pokryć energią z OZE roczne zapotrzebowanie 860 tys. gospodarstw domowych. Wynik produkcji OZE osiągnięty przez PGE w ub.r. byłby w stanie przez cały rok zapewniać energię elektryczną dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego.

Gospodarka obiegu zamkniętego przyniesie wymierne korzyści

Transformacja gospodarki do obiegu zamkniętego (GOZ) jest jednym z głównych filarów zrównoważonego rozwoju. Aby ten cel osiągnąć, konieczne jest postrzeganie odpadów jako źródło cennego surowca. Aktualny kryzys energetyczny z całą pewnością stanowi katalizator dla intensywnego rozwoju GOZ w wielu sektorach gospodarki – piszą eksperci Banku Ochrony Środowiska.

Rekordowa liczba projektów środowiskowych PGE w 2022 r.

Już 28 000 specjalnych platform do gniazdowania bocianów zostało zamontowanych przez PGE ponad liniami energetycznymi. Tylko w 2022 roku powstało 787 nowych miejsc do zakładania gniazd przez te ptaki. To – obok współpracy z parkami narodowymi i akcji nasadzeń 67 500 drzew – jedno z wielu działań Grupy PGE na rzecz ochrony przyrody i bioróżnorodności zrealizowanych w ubiegłym roku.

Z chmurą w kierunku Przemysłu 4.0

Wprowadzenie rozwiązań Przemysłu 4.0 umożliwia branży produkcyjnej m.in. zwiększenie wydajności produkcji i elastyczności w reagowaniu na potrzeby klientów. Jedną z najważniejszych technologii wdrażanych podczas transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 jest chmura obliczeniowa (cloud computing).

Już w tym roku kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy Górna

Trasa Górna, która znajduje się w południowej części Łodzi, to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych tego miasta.

Lublin: od smart city po high-tech

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych.