Materiał Partnera

Inwestorzy sięgają po grunty w Toruniu

Duże, międzynarodowe koncerny, a także lokalne firmy kupiły grunty pod inwestycje w Toruniu. Na sprzedaż czeka jeszcze blisko 50 ha miejskich nieruchomości, z czego część położona w Strefie Inwestycyjno–Logistycznej Toruń Wschód.

Bransoletki życia dla 3 tysięcy seniorów

W Kujawsko-Pomorskiem ruszył właśnie duży samorządowy wojewódzki program teleopieki domowej.

Czy wiedza to majątek? O ujmowaniu prac badawczo-rozwojowych w sprawozdaniu finansowym

Czasem trudno ocenić, czy składnik wartości niematerialnych wytworzony przez jednostkę we własnym zakresie kwalifikuje się do ujęcia w sprawozdaniu finansowym jako część majątku spółki prowadzącej działalność badawczo-rozwojową.

Magnez zdetronizuje lit? Polska nadzieja elektromobilności

Przedmiotem projektu było opracowanie technologii hybrydowego modułu zasilania, do którego budowy wykorzystano ogniwa litowo-jonowe oraz ogniwa magnezowo-jonowe, stanowiące innowacyjne rozwiązanie zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej.

Jakość, innowacyjność, sukces – Nauka dla przetwórstwa

Chcemy włączyć w proces identyfikowania i rozwiązywania problemów użytkownika końcowego – mówi Dorota Konopacka, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa – PIB.

Bezpieczeństwo informacyjne w polskim przemyśle. Świadomość zagrożeń cyberbezpieczeństwa

Mając na uwadze ilość danych gromadzonych i przetwarzanych przez funkcjonujące na rynku podmioty, a także skalę ich oddziaływania, zapewnienie bezpieczeństwa informacyjnego, jak również ciągłości świadczenia usług kluczowych jest jednym z największych wyzwań bieżących czasów dla gospodarki i bezpieczeństwa publicznego.

Ekologicznie i technologicznie

SEGRO w Polsce inwestuje w nowe technologie, chroniąc środowisko i zmniejszając koszty funkcjonowania magazynów.

Ekologiczne innowacje polskiego Medcomu

Ekologiczne innowacje polskiego Medcomu na pierwszym po 2 letniej przerwie spotkaniu branży kolejowej w Europie

Obalamy mity na temat fotowoltaiki

Panele słoneczne stały się naturalnym elementem krajobrazu, goszcząc na wielu dachach w Polsce. Zanim jednak zdecydujemy się na instalację, warto poznać najważniejsze fakty dotyczące tej technologii. Na najczęściej zadawane pytania odpowiada TAURON.

Dla logistyki, przemysłu i handlu

Duże podmioty z sektora logistycznego, zakłady przemysłowe, produkcyjne i usługowe. Koncerny o zasięgu międzynarodowym, ale i te, które powstały na miejscu. Tak wygląda przekrój inwestorów, którzy zdecydowali się na zakup gruntów inwestycyjnych w Toruniu.