Materiał Partnera

Już w tym roku kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy Górna

Trasa Górna, która znajduje się w południowej części Łodzi, to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych tego miasta.

Lublin: od smart city po high-tech

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych.

Jak zabezpieczyć laptop przed zagrożeniami z sieci?

W związku z nasilającą się liczbą ataków komputer, szczególnie ten używany do pracy, musi być dobrze zabezpieczony. Coraz częściej dostawcy sprzętu oferują szereg wbudowanych rozwiązań oraz usług zmniejszających ryzyko ataku oraz niwelujących jego skutki.

Nielegalny handel paletami rosnącym problemem łańcuchów dostaw

„Europalety niebieskie. Stan bardzo dobry. Niepołamane.” – coraz więcej tego typu ogłoszeń pojawia się na popularnych portalach sprzedażowych. Ceny wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Problem jednak w tym, że sprzedaż tych palet jest nielegalna.

Bezpieczeństwo dostaw gazu nie jest zagrożone

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi planu wprowadzania ograniczeń w poborze gazu ziemnego, Polska Spółka Gazownictwa po raz kolejny informuje, że wysyłanie listów do odbiorców jest jedynie wykonaniem obowiązku nałożonego na PSG i nie oznacza wprowadzenia ograniczeń w poborze gazu ziemnego.

Poeta i jego tłumacz: Wierni swojej misji

Z prawdziwą radością i wzruszeniem przeczytałem tom przekładów Pana pt. »Lekcja ciszy«. Osobiście jestem Panu zobowiązany za znakomite tłumaczenia moich wierszy. Mówię to z pełnym przekonaniem, bowiem doświadczyłem męki tłumacza poezji a i sam bywałem (zwykle bardzo niefortunnie) tłumaczony” – tak w pierwszym liście (z 20 października 1959 r.) do Karla Dedeciusa pisał Zbigniew Herbert. Był to początek wieloletniej korespondencji i współpracy jednego z największych polskich poetów z jednym z najwybitniejszych tłumaczy polskiej poezji i prozy na język niemiecki.

Czym nas zaskoczy program EKO-RENTIER i kto skorzysta?

Więcej, etyczniej i ekologiczniej – oto wyzwanie przed jakim stoją firmy obsługujące inwestorów. Projekty indywidualne, do których można dołączyć, oferują teraz już nie tylko prognozę zysku, ale także udział w ekologicznych przedsięwzięciach, wspierających transformację energetyczną, powstrzymującą globalne ocieplenie zagrażające życiu na Ziemi. Czym nas zaskoczy program EKO-RENTIER? Odpowiada Tomasz Wiśniewski, prezes Pracowni Finansowej.

Volvo XC60: Najpopularniejszy model klasy premium

Volvo XC60 od 2009 roku pozostaje w Polsce najchętniej wybieranym przez klientów modelem segmentu premium. Ma nieskazitelny image, wyrazistą stylizację, optymalną wielkość, a z najnowszymi układami napędowymi Recharge imponuje wszechstronnością.

Jak oszczędzać prąd. Nowy poradnik TAURONA

Ponad 250 tysięcy oświadczeń złożyli już klienci TAURONA, aby skorzystać z Tarczy Solidarnościowej w zakresie podwyższonych limitów na prąd i ograniczenia cen za prąd dla firm i instytucji. Co zrobić, aby ograniczyć zużycie prądu w przedsiębiorstwie, gospodarstwie domowym i tym samym w pełni skorzystać z rządowych rozwiązań - doradzają eksperci energetycznego lidera w nowym poradniku. Publikacja dostępna jest na lepiej.tauron.pl/oszczędzanie