Materiał Partnera

Pomidorowa rewolucja Maspeksu

Grupa Maspex wspiera rozwój zrównoważonego rolnictwa i pracuje nad wprowadzeniem nowej odmiany pomidora gruntowego oraz doskonaleniem linii produktów marki Łowicz.

Odporność organizacji w niestabilnych czasach

Zmieniające się środowisko bezpieczeństwa wymaga od organizacji szybkiej adaptacji do nowych zagrożeń. Potrzebują one modelu zabezpieczeń, który skuteczniej przystosowuje się do złożoności nowoczesnego środowiska chroniąc ludzi, urządzenia, aplikacje i dane w każdym miejscu.

Zapotrzebowanie na usługi informatyczne nie spada. Polskie firmy otwierają się na Zachód

Odmrażanie gospodarki i coraz bardziej optymistyczne prognozy związane z końcem pandemii sprawiły, że pozytywne nastroje panują przede wszystkim wśród przedsiębiorców. Trend wzrostowy szczególnie widoczny jest na przykładzie sektora informatycznego, który obserwuje wzrost inwestycji na poziomie B2B. Według danych PARP*, aż 2/3 firm w tej branży nastawia się na intensywny rozwój, większy niemal 3,5-krotnie w porównaniu do tego sprzed pierwszego lockdown’u. Swoją obecność zaznaczają również na arenie międzynarodowej.

Nest Bank wychodzi z niszy i stawia na siłę przedsiębiorców

Nest Bank stawia na nowoczesną, mobilną bankowość dla klientów indywidulanych oraz wysokiej jakości cyfrowe usługi finansowe dla wymagających przedsiębiorców.

Ceny materiałów szaleją. Oni stawiają na recykling

Startup, który łączy producentów odpadów i firmy, które mogą je wykorzystać tworzy największą w Europie giełdę odpadów przemysłowych oraz surowców wtórnych.

Bezpieczeństwo w dobie cloud computing. Nowe szanse dla polskich firm

Wśród polskich firm narasta niepokój związany z bezpieczeństwem systemów IT i danych. Potwierdza to badanie Allianz Risk Barometer 2022, według którego trzy największe ryzyka biznesowe to incydenty cyberbezpieczeństwa, przestoje i katastrofy naturalne.

Co w miejsce węgla?

Polska stoi przed szczególnie poważnymi wyzwaniami. Stopień uzależnienia krajowej energetyki od węgla, w szczególności węgla kamiennego, jest najwyższy w Europie. Pomimo ogromnych wysiłków inwestycyjnych w ostatnich dziesięcioleciach, system źródeł konwencjonalnych opiera się wciąż przede wszystkim na pochodzących z lat 70-tych blokach węglowych klasy 200 MW, które za kilka lat zostaną odstawione. Utrata w 2025 r. wsparcia w postaci rynku mocy, a także rosnące koszty CO2 będą skutkować trwałą nierentownością tych instalacji. Polski system energetyczny stoi zatem przed koniecznością zastąpienia ubytków w szybkim czasie.

Europejska zeroemisyjna gospodarka

Sprawiedliwa transformacja: transformacja przemysłowa, nowe łańcuchy dostaw, nowe technologie, nowe ścieżki biznesu. Droga Europy do zerowej emisji i redukcji CO2. Ambitny program zeroemisyjny: realistyczny czy ryzykowny? Jak wykorzystać doświadczenia krajów skandynawskich i zachodnioeuropejskich na rynkach Europy Środkowej? Odnawialne źródła energii i ich wykorzystanie w drodze do zeroemisyjności. Czysty, bezemisyjny transport.

Energia jądrowa. Między społecznymi obawami a marzeniami o taniej, zeroemisyjnej, dostępnej energii.

Czy transformacja bez atomu jest możliwa? Jak włączenie atomu do taksonomii wpłynie na rynek europejski? Ile elektrowni atomowych potrzebujemy w Polsce? Czy możemy liczyć na szybkie opanowanie fuzji jądrowej? Czy Polska posiada wystarczające know-how, by móc współuczestniczyć w budowie elektrowni atomowej, a nie tylko być biernym zleceniodawcą? Jak wzmocnić kompetencyjnie krajowych podwykonawców?

Aleksandra Dulkiewicz: Konieczne są systemowe rozwiązania kryzysu

Długoterminowe schronienie dla uchodźców, finansowanie usług społecznych i szczepień czy myślenie o długofalowej integracji tych osób – takie wyzwania stoją przed Gdańskiem i innymi miastami, które przyjęły uciekających przed wojną w Ukrainie.