Zbieraj paragony z restauracji i wygraj auto

Od 1 lipca 2016 r. zmieniamy branżę premiowaną w Narodowej Loterii Paragonowej na „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów".

Aktualizacja: 10.07.2016 15:58 Publikacja: 10.07.2016 14:51

Zbieraj paragony z restauracji i wygraj auto

Foto: Fotorzepa

Do końca września zbieraj paragony fiskalne z restauracji, barów, lodziarni, kawiarni i pizzerii oraz rejestruj je na stronie loterii. Dzięki temu będziesz mieć szansę na wygranie nagrody specjalnej, czyli samochodu. Losowanie odbędzie się 17 października.

Latem premiujemy branżę gastronomiczną

Podczas letniego wypoczynku szczególnie chętnie korzystamy z bogatej oferty gastronomicznej restauracji i innych lokali, w tym sezonowych punktów, np. z lodami czy chłodnymi napojami. Pamiętajmy jednak o tym, że we wszystkich tych miejscach sprzedawca powinien wydać nam przy zakupie paragon fiskalny. Niestety, niektórzy z nich tego nie robią albo wydają nam tzw. paragon kelnerski, który nie jest ważnym dowodem sprzedaży. A to świadczy o ukrywaniu prawdziwych obrotów przedsiębiorcy. Tym samym, zapominając o wzięciu paragonu, nie tylko osłabiamy uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami, ale również zmniejszamy swoją szansę na wygranie atrakcyjnych nagród w Narodowej Loterii Paragonowej.

Dlatego „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów" będą w loterii już czwartą branżą premiowaną nagrodą specjalną. Wszystkie paragony branżowe zarejestrowane na stronie loterii od lipca do września wezmą udział w losowaniu, które odbędzie się 17 października 2016 r. Przypominamy też o losowaniu specjalnym paragonów z branży „konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych", które zarejestrowano od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r. Ono już 18 lipca.

Oczywiście tradycyjnie, co miesiąc, spośród wszystkich pozostałych paragonów, będą losowane samochody Opel Astra.

Wsparcie dla loterii w akcji „Popieram loterię"

Naszą akcję wspierają nie tylko miliony Polaków, którzy do końca czerwca zarejestrowali blisko 96,5 mln dowodów zakupu, ale również liczne instytucje i organizacje w ramach trwającej akcji „Popieram loterię". Mogą do niej przystąpić m.in. firmy, które deklarują wsparcie dla idei promowanych w loterii. Jedną z takich instytucji jest Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu (KRGiC). Skupia ona 10 sieci, które reprezentują ponad 800 punktów gastronomicznych w całej Polsce. Restauracje należące do sieci, które są członkami KRGiC, będą m.in. wręczać ulotki informujące o loterii i umieszczać naklejki loterii na kasach lub w widocznych miejscach. Banery „Popieram loterię" będą też widoczne na stronach internetowych restauracji.

Loteria w skrócie

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, dzięki której chcemy uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. I pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

Branże usługowe premiowane w loterii wytypowano w związku z wprowadzeniem w 2015 r. obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m. in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. Wybierając branże premiowane kierowaliśmy się też powszechnością i dostępnością usług. Ponadto jak wynika z badań realizowanych dla Ministerstwa Finansów, Polacy nie mają nawyków brania paragonu, zwłaszcza za usługi. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl.

Do końca września zbieraj paragony fiskalne z restauracji, barów, lodziarni, kawiarni i pizzerii oraz rejestruj je na stronie loterii. Dzięki temu będziesz mieć szansę na wygranie nagrody specjalnej, czyli samochodu. Losowanie odbędzie się 17 października.

Latem premiujemy branżę gastronomiczną

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Nieruchomości
Droga konieczna dla wygody sąsiada? Ważny wyrok SN ws. służebności
Sądy i trybunały
Emilia Szmydt: Czuję się trochę sparaliżowana i przerażona
Zawody prawnicze
Szef palestry pisze do Bodnara o poważnym problemie dla adwokatów i obywateli
Sądy i trybunały
Jest opinia Komisji Weneckiej ws. jednego z kluczowych projektów resortu Bodnara
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Prawo dla Ciebie
Jest wniosek o Trybunał Stanu dla szefa KRRiT Macieja Świrskiego