Nosowska, Mindewicz-Puacz, Hołownia, Kuciel-Frydryszak, Puzyńska na Targach VIVELO

Targi Książki i Mediów VIVELO odbędą się w dniach 16-19 maja na PGE Narodowym, który będzie podzielony na strefy tematyczne.

Publikacja: 10.05.2024 17:00

Nosowska, Mindewicz-Puacz, Hołownia, Kuciel-Frydryszak, Puzyńska na Targach VIVELO

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

#Psychologia

Strefa #Psychologia będzie to przestrzeń, w której będą wykłady i dyskusje na temat dobrostanu w życiu, refleksji na temat wglądu w siebie, a wszystko wzbogacone będzie wystąpieniami twórców literatury psychologicznej.

Tatiana Mindewicz-Puacz - psychoterapeutka, Mindset & Business Coach, członkini International Coaching Community - opowie o tym, jak nauczyć się ufać samej sobie. Dr hab. Marek Binder pochyli się nad ewolucją ludzkiego mózgu a prof. Tomasz Grzyb spróbuje znaleźć klucz do zrozumienia pokolenia Z. Targi VIVELO to także szansa, żeby spotkać się z Agnieszką i Grzegorzem Święch, którzy znaleźli się na liście Forbes 100 Osób wspierających edukację seksualną w Polsce. Do tego wykład Marty Niedźwieckiej tworzącej podcast „O Zmierzchu”. Zaplanowano również spotkanie z Katarzyną Kucewicz wokół książki „Waga z głowy” oraz z Karolem Jachymkiem, który przedstawi instruktaż poruszania się w cyfrowym świecie, w jakim dziś żyją dzieci. Przed nami 4 dni spotkań w strefie #Psychologia, a wszystko to pod hasłem „Pokolenia". Dr Aleksandra Piotrowska poprowadzi wykład na temat rozwoju mózgu nastolatka, dr hab. Jacek Wasilewski opowie, jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie, Joanna Gutral pochyli się nad pułapkami psychowashingu. a dziennikarka Renata Kim przybliży zagadnienia związane z  niebinarnością, czyli tożsamością płciową w której osoba nie czuje się ani mężczyzną ani kobietą albo czuje się po trochu jednym i drugim.

Angażujący i bogaty program na scenach i w strefach na Targach VIVELO Warszawa 2024 znajdziecie tu:

https://vivelo2024.exposupport.pl/program-strefy

Wicepremier Krzysztof Gawkowski o sztucznej inteligencji, Szymon Hołownia o demokracji

W piątek 17 maja Krzysztof Gawkowski – wicepremier, minister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa w rozmowie z Janem Złotorowiczem pochyli się nad obecnością kryminałów na politycznych salonach oraz weźmie udział w debacie nt. zastosowania sztucznej inteligencji w edukacji. W niedzielę 19 maja gościem będzie Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, dziennikarz, pisarz, publicysta, prezenter telewizyjny i działacz społeczny. Pojawi się w strefie #VIVELOContentCreators, aby promować demokrację za pośrednictwem leksykonu dla dzieci „40 haseł o demokracji” z tekstem socjolożki Marii Środoń i z ilustracjami Adama Wójcickiego.

Premiery targowe, sprzedaż przedpremierowa i długa lista spotkań autorskich

Na Targach VIVELO w sprzedaży przedpremierowej dostępna będzie najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza - „Zbędni”. Do nabycia będzie też pozycja „King” – książka, za którą Jonathan Eig zdobył Nagrodę Pulitzera. Ta biografia Martina Luthera Kinga, najsłynniejszego amerykańskiego obrońcy praw człowieka, jako jedyna na świecie zawiera informacje z niedawno odtajnionych akt FBI. A do tego była jedną z ulubionych lektur prezydenta Baracka Obamy. Już trzy tygodnie po światowej premierze do kupienia będzie Książka "Funny Story" autorstwa Amerykanki Emily Henry.:„Henry przechodzi samą siebie – i najśmielsze oczekiwania czytelniczek – inteligencją, kiedy opowiada wyszukane, szczere historie, znając przy tym konwencję komedii romantycznej, ale nie trzymając się jej zbyt sztywno” – tak podsumował książkę The Washington Post.

Lista spotkań autorskich podczas Targów VIVELO:

https://vivelo2024.exposupport.pl/lista-spotkan

Podczas czterech dni trwania Targów odwiedzający będą mieli możliwość spotkania się również z takimi nazwiskami jak: prezydent Aleksander Kwaśniewski, prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Orłoś, Jarosław Kuźniar, Ałbena Grabowska, Teresa Godlewska – która w swoim życiu była i milionerką i bankrutką, Joanna Kuciel-Frydryszak, Radosław Piwowarski, Sławomir Koper, Anna Rozenberg, Ryszard Ćwirlej, Emilia Dziubak, Cezary Harasimowicz czy Zbigniew Janas. A także: Filip Chajzer, który promował będzie swoją autobiografię, Anna Wendzikowska, która poszuka z czytelnikami drogi ku szczęściu.

Young Adult & New Adult

Autorki i autorzy literatury Young Adult & New Adult będą podpisywać książki na płycie głównej PGE Narodowego, wśród nich m.in.: Julia Żugaj i Przemek Corso, Agata Polte, Aleksandra Kondraciuk, Aleksandra Negrońska, Izabella Nowaczyk, Jessica Foks, Joanna Balicka, Zuzanna Bandosz, Julia Brylewska, Julia Popiel, Katarzyna Barlińska, Marta Łabęcka, Monika Rutka, Vela Szulwińska, Weronika Plota, Julia Kubicka, Martyna Keller, Weronika Ancerowicz i Weronika Anna Marczak.

Pełna lista autorów obecnych na Targach VIVELO Warszawa 2024:

https://vivelo2024.exposupport.pl/autorzy

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

#Psychologia

Pozostało 99% artykułu
Literatura
Andrzej Stasiuk o Putinie-dresiarzu i pożegnaniu z Rosją. Ukazuje się „Rzeka dzieciństwa”
Literatura
Yang Lian, chiński poeta, odebrał w Warszawie Nagrodę im. Zbigniewa Herberta
Literatura
Targi Książki i Mediów VIVELO – 750 spotkań autorskich i 200 wydarzeń towarzyszących na PGE Narodowym
Literatura
Nie żyje Alice Munro, pisarka i noblistka
Literatura
Pulitzer’24: najważniejsze książki o Palestynie, czarnoskórych i wojnie
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy