fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieodpłatne przekazanie znaku towarowego na cele osobiste - podstawa opodatkowania VAT

123RF
Do podstawy opodatkowania nieodpłatnego przekazania znaku towarowego na cele osobiste nie wlicza się wartości pracy własnej związanej z jego powstaniem.

Spory o to co wlicza się do podstawy opodatkowania VAT dość często znajdują swój finał na wokandach sądowych. Fiskus zazwyczaj upiera się przy jak najszerszym jej rozumieniu. Na szczęście w wielu przypadkach jego zapędy są studzone przez sądy administracyjne. Ostatnio Naczelny Sąd Administracyjny odmówił mu racji w sprawie dotyczącej nieodpłatnego przekazania znaku towarowego.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która postanowiła podarować swojemu mężowi znak towarowy. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że jest osobą fizyczną zarejestrowaną jako podatnik VAT czynny. W Polsce prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w kilku różnych obszarach.

Czytaj także:

Obrót znakami towarowymi nie zawsze z VAT

Rozdzielenie działalności operacyjnej od majątku

Podatniczka chce przekazać swojemu mężowi w drodze darowizny prawa do znaku towarowego wykorzystywanego dotychczas we własnej działalności. Kobieta tłumaczyła, że znak został wytworzony przez nią we ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA