Wicepremier Piotr Gliński dodał, że "częściowe odmrożenie kultury w ostatnich tygodniach to jest wielki sukces polskiej kultury, i polskiej wspólnoty", informuje Onet. „Mam nadzieję, że ryzyka i zagrożenia są absolutnie zminimalizowane, ale widać było, jak jest wielka potrzeba kontaktu z kulturą i korzystania z tej wspaniałej oferty, jaką kultura oferuje, chociażby poprzez muzea i galerie, które były pierwsze otwarte w reżimie sanitarnym. (…) Myślę, że w ten sposób najlepiej pokazujemy, jak można w sposób odpowiedzialny przezwyciężać ten stan epidemii, pandemii, tego kryzysu ogólnoświatowego - dodał.

Wicepremier Gliński w Krakowie obejrzał m. in. efekt renowacji ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej.
Zakończyła się po ponad sześciu latach. Prace były prowadzone w swoistej pracowni konserwatorskiej zaaranżowanej z tyłu ołtarza, dzięki czemu drewno, z którego zbudowany jest ołtarz i wyrzeźbione są figury, nie było narażone na zmianę temperatury i wilgotności powietrza. Konserwatorzy pracowali ponad tysiąc dni.

Konserwacji poddane zostały elementy konstrukcyjne, wszystkie rzeźby i zdobienia snycerskie. Odsłonięto ich pierwotną kolorystykę, oczyszczając wszystkie elementy z zabrudzeń, przemalowań, retuszy i uzupełnień, które narastały w ciągu ponad 500 lat. Badania potwierdzają, że ołtarz powstał na pewno między 1477 a 1489 r.

Wicepremier Gliński otworzył też kolejny etap prac związanych z przystosowaniem dawnego hotelu Cracovia, dla Muzeum Narodowego w Krakowie w celu zorganizowania oddziału poświęconego architekturze i designowi.
- Myślimy o wielkim centrum edukacyjno-multimedialno-wystawienniczym – powiedział wicepremier. Środki na trwające prace koncepcyjne i dotyczące dokumentacji przedprojektowej zostały już przekazane. Planowana inwestycja, której koszt jest szacowany na około 425 mln zł, została wpisana do Krajowego Planu Odbudowy i jest jednym z największych przedsięwzięć w obszarze kultury.

Dzięki staraniom polskiego rządu do zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu trafiła młodzieńcza zbroja Zygmunta Augusta. W przyszłości jako wawelski depozyt, prezentowana będzie w Muzeum Historii Polski.