Jacek Cieślak

Jacek Cieślak

krytyk teatralny i muzyczny, zajmuje się show-biznesem

Rafał Skąpski: „Noce i dni” pamiętnikowe

Rafał Skąpski, ceniony wydawca i redaktor mówi o nagradzanych pamiętnikach babci Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej „Dziwne jest serce kobiece", które pokazują polskie dwory szlacheckie inaczej niż dzisiejsze stereotypy.

Królowa Adele powraca

Rynek płytowy nadrabia opóźnienia. Świat czeka na nowe płyty Adele, Eda Sheerana i Coldplay.

70-lecie Janusza Kapusty

Twórca k-dronu, światowej sławy grafik, nasz autor zaprasza na spotkanie autorskie, które poprowadzi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Stonesi poprawni politycznie. Nie grają "Brown Sugar"

The Rolling Stones nie grają „Brown Sugar”, choć do tej pory był to drugi najczęściej wykonywany na koncertach utwór po „Jumpin’ Jack Flash”.

Carlos Santana zapowiada wydanie płyty z Erikiem Claptonem

Carlos Santana o albumie „Blessings and Miracles" z udziałem Steva Winwooda i Kirka Hammetta oraz o planowanej płycie, na której ma wystąpić Eric Clapton.

Czekając na nowe, ważne spektakle

Tylko do 15 października można nadsyłać dramaty do konkursu TEATROTEKI, organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Pożegnanie rapera, który wodzi za nos

Quebonafide rusza w ostatnią trasę koncertową „Psycho Relations”.

Zmarł Cezary Niedziółka

Nie żyje Cezary Niedziółka wieloletni zastępca dyrektora i kierownik literacki Teatru Wybrzeże.

Październikowe spotkania teatralne. Najlepsze spektakle z kraju i zagranicy

Jesień to już tradycyjnie czas teatralnych festiwali. Przedstawiamy przewodnik po najciekawszych nadchodzących wydarzeniach.

Jacek Cieślak: Prowincja patrzy na Nobla

Ci, którzy narzekali, gdy Olga Tokarczuk dostała literackiego Nobla, bądź przerwali jej lekturę, teraz po polsku jej nawet nie zaczną, bo noblista Abdulrazak Gurnah nie był w Polsce ani tłumaczony, ani wydawany.