fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zarządzanie ryzykiem w ramach strategii podatkowej

Księgowa
Księgowa
Fotorzepa, Robert Gardziński
Ustawodawca nakładając obowiązek przekazania informacji o stosowanej strategii podatkowej wskazał na elementy, jakie informacja ta powinna zawierać.

Od 1 stycznia 2021 r. podatkowe grupy kapitałowe oraz podatnicy, których przychody w roku poprzednim przekroczyły próg 50 mln euro mają obowiązek publikowania informacji o strategii podatkowej realizowanej za rok podatkowy na własnej stronie internetowej.

Czym jest strategia podatkowa

Pomocna w ustaleniu definicji strategii podatkowej może okazać się treść art. 20u pkt 2 Ordynacji podatkowej, który obliguje podatnika objętego umową o współdziałanie (instrument zarządzania ryzykiem podatkowym we współpracy z Szefem KAS, dostępny tylko dla największych podatników), do posiadania skutecznego i adekwatnego zbioru zidentyfikowanych i opisanych procesów oraz procedur dotyczących zarządzania wykonywaniem obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego i zapewniających ich prawidłowe wykonanie (ramy wewnętrznego nadzoru podatkowego). Natomiast w celu wskazania samych elementów, do jakich powinna odwoływać się strategia podatkowa, należałoby sięgnąć do wydanych przez Ministerstw...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA